1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туш за очи

Дискусија во 'Лице' започната од Zaljubena111, 27 март 2011.

  1. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.135
    Допаѓања:
    88.486
    Пол:
    Женски
    Го користам на Голден Роуз 2,3 години, а пред тоа не се помнам каков имав :lol: Користам туш од прва средно, значи околу 7 години. Сакам да си играм со тушот и да си правам најразлични форми на очиве. Па со шминкава може и округли и коси и секакви. Најомилена комбинација ми е златна, кафена или бела сенка со туш, мх, мх. Немав големи проблеми со учењето на техниката затоа што како мала си играв со на братучетка ми тушот.
     
  2. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Јас го користам овој веќе 2-3 години и сум задоволна
    [​IMG]
     
  3. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    користам туш имам од голден росе тој со тенка четка најобичниот ми се допага многу сега сакам друг да земам овој мие веке една година па страв мие да ставам уште од него се мислам помегу менхетен и импала тој како пенкалце штое :?: а за исцртувањето на очите несум имала некој проблем само првите 2 пати самата си бев чудна со туш хехе а и четката на голден росе е тенка така да исцртувам добра линија :)
     
  4. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.667
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Овој го користам уште од 8мо, засега ги задоволува критериумите и немам некоја посебна забелешка. :)
     
  5. ANELIJA

    ANELIJA Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    154
    Моежеби малку ке ти помогнам.Јас пред 5 год почнав да користам туш.Но прв пат кога го купив некако се двоумев дали да ставам да не испомачкам целата.Па затоа земав прво со молив за очи си направив една тенка линија,и врз него си ставив туш.И така еднаш два пати се научив.И еве и ден денес си ставам туш го користам повеќе за вечерни излегувања и ми треба 10 секунди да ставам.
     
  6. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    [​IMG] Овој го користам доста долго време и ок е не е лошо само што приметувам дека некогаш ме печат и чешаат очите од него :( ,а инаку без туш не излагам (зборувам за вечерно излагање)Препорачајте ми феминки некој друг да пробам :)
     
  7. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    користам туш за очи наше алајнер од лејди роус диплинер и ми е таман :)
     
  8. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    [​IMG]

    Не верувам дека набрзо би го заменила. :) Веќе 1 година сме верни другарчиња. :inlove:
     
  9. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Значи убав е :D а колку пари е ?
     
  10. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Мислам дека е околу 300 денари. :)
     
  11. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Фала :* баш ќе го пробам зашто од овој голден роуз ме печат очите во последно време,а јас за нигде знам дека ништо од тоа голден роуз не ми одговара и пак :^)
     
  12. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Користам секојдневно,така мала нежна линија,а за вечерно повпечатливо.На орифлејм го користам неколку години и сеуште немам потреба да го заменам со друг оти одличен ми е ;)
     
  13. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    И јас како и повеќето што видов, го користам на голден росе диплајнерот и многу сум извежбана, го користам веќе 4-5 години наназад и задоволна сум, за ефтини пари добар резултат.
     
  14. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Користам туш секогаш, прекрасно ми стои и знам да го нанесам. А од кога почнав да користам, па досега сум користела само на голден роус и сум задоволна.
    [​IMG]
     
    На FBI му/ѝ се допаѓа ова.
  15. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Кога цртам линија со тушот, толку сум внимателна како да пробувам да направам копија на некоја слика на Пабло Пикасо :D
     

    Прикачени фајлови:

  16. DeVoJkaTa999

    DeVoJkaTa999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    33
    Без туш неможа мда замислам да испаднам :) многу убаво ми стои. Уште од кога почнав да се шминкам ставав туш на почетокот не бев толку вешта (се шлакав) но веќе ми се навикна раката и мн си го сакам :)... Инаку користам овој на сликата. Имам пробано и други ама некак како зејтин кога ставаш.

    [​IMG]
     
  17. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Кај го има овој туш, како гел, и четкава? Ја не сум говидела никаде. Ако знае некој нека пише, и колку пари е :)
    Инаку јас имам Голден роуз, не е баш добар, блед е, однос бледее во текот на денот, и не е траен и лесно се размачува. Купив пред некое време на Гош, со тенка четка, тушот е прекрасен, најцрн и толку многу трае, нема шанси да мрдне од окото. Бев на пат ,околу 15 сати, све што имав ставено го немаше, а кога стигнав на дестинацијата тушот беше како да сум го ставила пред пола сат :o
    Ама.. единствена мана му е што некако се згусна, додуше густ беше одкога го купив. Ама пак, многу е добар го препорачувам ;)
     
  18. Marina89

    Marina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    42
    Најдобар е :D
     
  19. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Ваков туш има на Essence, веројатно го има и кај нас кај што ја имаа оваа марка. Провери во Eликсир
     
  20. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Па овој на Мејбилајн јас го зедов од парфимерија кај нас (Гвг) .Мора да има сличен во парфимериите по Скопје :)...
    http://www.youtube.com/watch?v=XfzFdExHsD8
    Eве го истиот и плус како се користи..Прекрасен е !