Туш за очи

Дискусија во 'Лице' започната од Zaljubena111, 27 март 2011.

 1. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  580
  Допаѓања:
  3.452
  Која му е цената? :)
   
 2. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  8.702
  Пол:
  Женски
  225 чинам
   
 3. lusii

  lusii Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  1.375
  Пол:
  Женски
  Види од тој на Golden rose како фломастер што е, за кој што пишува членката под твоите мислења, имаше плав/тегет и зелен. Види исто на Golden rose од тие dip liners мислам имаше и во боја ама не сум сигурна за тие
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. khaleesi1

  khaleesi1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  52
  Се надоврзувам на тебе Има син на Голден Роуз.

  FB_IMG_1547075484572.jpg
   
  На talentirana, P.S.love, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Хана-банана

  Хана-банана Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2018
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Ќе ве мoлaм дa ми препoрaчaте туш, сo мекa четкa, црн пo бoјa, штo не се брише зa крaткo време, нo дa не биде вoдooтпoрен. Гo кoристaм oвoј пoдoлу нa сликaтa нo не сум бaш зaдoвoлнa. b6f1561d56420fe267400b87b98c8fea.jpg
   
 6. Aneta92

  Aneta92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2016
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  2.788
  Пол:
  Женски
  Го имам на аура тушот , со мека четка е добар е и не се пресликува и не се брише одма.
  За овој зборувам. BWINGT08.jpg
   
  На Хана-банана му/ѝ се допаѓа ова.
 7. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.697
  Допаѓања:
  25.030
  Пол:
  Женски
  Да ми предложите туш за очи со тврда летка, кој не се пресликува и не се брише за брз период?
  Пишете ми кој и каде може да го најдам. Фала
   
 8. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.170
  Допаѓања:
  3.376
  Пол:
  Женски
  2840036.JPG Essence-Black-Waterproof-Liquid-Eyeliner-Review.jpg
  Двата ми се погодиле ептен, првиот е баш пенкалце, а вториот е како со сунѓерче, не е толку цврст апликаторот како на пенкалце. Ги има во ДМ и Еликсир.
   
  На Mrs. Lovett, koritsaki и lost123 им се допаѓа ова.
 9. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.697
  Допаѓања:
  25.030
  Пол:
  Женски
  Која цена се од прилика? Фала
   
 10. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.170
  Допаѓања:
  3.376
  Пол:
  Женски
  Не знам точно, но не повеќе од 220.
   
  На lost123 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.992
  Допаѓања:
  73.901
  Пол:
  Женски
  Мене почна да ми се пресликува и винил лајнерот од Голден Роуз.
  Немам баш масни очни капаци, сенките си стојат без проблем, а тушот за никаде. Ќе пробам со прајмер следен пат, иако сè си мислам дека пак ќе се вратам на тушот на Мислин, ако уште го има.
   
  На lost123 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  12.508
  Пол:
  Женски
  Јас дојдов по не знам кој пат да му искажам огроомна љубов на тушот од есенс во сино-црно пакување.
  Јас и за до продзавница ставам туш, така да имам многу сменато али на овој стално се враќам.
  За цена од 170ден се добива трајност, интензивна црна боја и ептен прецизно исцртување. Притоа како шо ќе го ставиш така стои, не се мрда.

  Потпишувам со две раце за него.(highfive)
   
  На Mrs. Lovett, EMMA EMILY, koritsaki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Mrs. Lovett

  Mrs. Lovett Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  822
  Допаѓања:
  3.112
  Пол:
  Женски
  И за лето и за зима, предобар е! :D
   

  Прикачени фајлови:

  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 14. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Имаш искуство со овој туш? Дали е долготраен и колку пари е ако знаеш?
  фала
   
 15. Tina22m

  Tina22m Активен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2018
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Драги феминки, дали би ми препорачале некој кафеав гел лајнер (brown gel liner) и каде можам да најдам освен во Мак?
   
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.200
  Допаѓања:
  69.667
  Пол:
  Женски

  Кафен туш за очи имаш и во Александар козметикс на NYX :)
   
  На Tina22m му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Tina22m

  Tina22m Активен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2018
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Каде точно се наоѓа тоа?
   
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.200
  Допаѓања:
  69.667
  Пол:
  Женски

  Во Капиштец , спроти т.ц Зебра
   
  На Tina22m му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.992
  Допаѓања:
  73.901
  Пол:
  Женски
  Во потрага бев по некој каков било туш кој НЕМА да се преслика по неколку часа носење и сосем случајно нарачав еден обичен лајнер со тврда четка од Фармаси.
  За 159 денари, испадна и повеќе од одличен. Има и со тенка четка, ќе го пробам и него кога ќе го потрошам овој.
   
  На angela.kostova и Adriana.O им се допаѓа ова.
 20. wendy2

  wendy2 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  5.557
  Ај стави слика од него ако сакаш да знаеме кој е точно, има еден како пенкалце, еден со подебелко пакување