Туш за очи

Дискусија во 'Лице' започната од Zaljubena111, 27 март 2011.

 1. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  12.508
  Пол:
  Женски

  [​IMG]
   
  На buba4e89, koritsaki, MissMissMiss и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.074
  Допаѓања:
  827
  @Dream-Girl Преубаво ти е нанесен тушот, како го нанесуваш помагај? Од кој туш користиш Malena ли со тврдо или меко перце?
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.854
  Допаѓања:
  109.994
  Пол:
  Женски
  Со мека четка, инаку и јас кога почнав појма немав од ставање туш, пред година две почнав да носам многу често туш, раката ми се испраксира и сега за 2секунди го ставам. :) Вежбај постојано и после ќе ти е лесно ептен. :)
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.074
  Допаѓања:
  827
  Викат дека на малена добро се нанесувале.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.854
  Допаѓања:
  109.994
  Пол:
  Женски
  Да, четката е ептен тенка и поради тоа помалку се прават грешки и може попрецизно да се нанесе. Мене и составот ми е погоден, трет пат веќе како го купувам истиот и го користам само овој, лично јас за ништо не би го сменила. Пробај, може и тебе ќе ти се погоди. :)
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.074
  Допаѓања:
  827
  Препорачајте туп за почетници кој е добар и прецизен за ставање? Каква четка е подобра тврда или мека за попрецизно ставање?
   
 7. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  580
  Допаѓања:
  3.452
  Јас би ти препорачала оној што е како пенкалце. Мислам дека како почетник најлесно би ти било со таков туш. Има на Аура, Есенс, Голден роуз, Мејбилајн...
   
 8. khaleesi1

  khaleesi1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  52
  Не, за жал. Јас користам само црн, така да, не би можела да ти помогнам.
   
 9. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  10.966
  Дали овие два туша на Голден Роуз имаат исто четче и дали изгледаат исто на окото? Го имам вториот (Vinyl Liner) и многу ми е погоден за нанесување, но е водоотпорен и претешко се вади. Дали првиот (Smart Liner) е со ист интензитет и иста четка, но полесен за отстранување?
  1.jpg 2.png
   
  На koritsaki и Hellobeautiful им се допаѓа ова.
 10. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  12.508
  Пол:
  Женски
  Јас го имав првиот. Остава интензивна црна боја, кога се суши е мат и ептен лесно се бриши. Голем минус беше што некогаш знаеше да ми се размачка па се прверував нон стоп дали изгледам ко панда. Исто така бледнееше по одреден период - голем минус. И ради тврдото четче ми беше тешко да нацртам прецизно опавче.
   
  На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Miligram222

  Miligram222 Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2019
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Dosega go koristev tusot na GR sto e kako penkalece i prezadovolna sum, go imam koristeno i toj na avon extended mislam deka se vikase i ne mi se doagja ne go preporacuvam
  Sakam da probam gel tus dali znaete nekoj sto ima cetka so nego
   
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.200
  Допаѓања:
  69.660
  Пол:
  Женски

  На Лореал има еден туш што има четка заедно :) само обавезно провери си дали е внатре четката во кутијата , зашто ги крадат
   
 13. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.950
  Допаѓања:
  20.206
  Пол:
  Женски
  Предлог туш со тврда четка или пенкалце што е водоотпорен и не се размачкува?
  Имам проблем со многу солзење на очи, па затоа барам некој таков:D
   
 14. Bojana890

  Bojana890 Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Најдобар туш за мрсна кожа, односно мрсни капаци (небитно дали фломастер или четкица) ?
  Ми се пресликуваат сите на горниот капак... :|
   
 15. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  18.184
  Пол:
  Женски
  Може слика од тушот на ГР и која цена е? :)
   
 16. Miligram222

  Miligram222 Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2019
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  [​IMG]
  Jas go kupiv 220 den
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.074
  Допаѓања:
  827
  Кажете туш за почетници, кој лесно се нанесува? И дали е полесно е со тврда или мека четка? Или тие како пенкалце што се кои се добри?
   
 18. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  8.702
  Пол:
  Женски
  Како почетник - многу добро се снајдов со тушот на голден роуз во облик на пенкалце.
  Чини околу 220 денари, па и да не се погоди, не е некоја енормна цена.
  Не би ги препорачала оние со премногу тенко четче, сметам дека тие се за професионалци.
  Но, кој како го наоѓа лесен методот.
  Има и уште еден вид, од оние помали што се тушеви, цврста четка и четчето е нешто така, како некој микс од овие два горе, и тоа можеби е убав избор. Го имам користено на Gosh, ама е малку поскап, околу 400 денари.
  На ова мислев:
  2728817.JPG
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.249
  Допаѓања:
  20.533
  Пол:
  Женски
  Моментално го имaм на Manhattan и задоволна сум. (fingers)
   
  На Srekicka3, Недопирлива5, KuklickaMoja и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  1.168
  Пол:
  Женски
  Црн туш со светки и тврда четка?