Туш за очи

Дискусија во 'Лице' започната од Zaljubena111, 27 март 2011.

 1. Luxey

  Luxey Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2017
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Колку чини и дали го има по дрогерии?
   
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.989
  Допаѓања:
  73.895
  Пол:
  Женски
  Го има во ДМ, околу 200 денари е.
   
  На Luxey му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bella.alleB

  Bella.alleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  698
  Пол:
  Женски
  каде да најдам сребрен туш?
   
 4. Trxmx

  Trxmx Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2016
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  8.238
  Пол:
  Женски
  Јас имам купено од голден роуз пред две год. Би требало да има уште
   
  На Alisa22 и Bella.alleB им се допаѓа ова.
 5. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  826
  На малена кој се подобро нанесува тој со тврда или мека четка?
   
 6. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  8.888
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Сте го користеле? Како сте задоволни?
   
 7. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  3.366
  Пол:
  Женски
  Јас бев многу задоволна, но сега ајлантерот го правам доста потенок, па го користам водоотпорниот на Есенс во форма на пенкалце. Инаку овој е баш црн и не се пресликува воопшто.
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 8. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  5.705
  Пол:
  Женски
  Јас го користам овој на ГР од 7мо одд. (значи 7 години веќе) и најдобар ми е. Не знам некој друг што го сака ко мене хахаха.
  А инаку, сум пробувала со многу на Есенс, Авон, Малена, Аура и никој не ми се допаднал толку.
  260.jpg
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  8.888
  Пол:
  Женски
  И јас го користам овој со години ама ми здосади веќе искрено :rofl:
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  826
  Со тврда или мека четка е и дали лесно се нанесува?
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  8.888
  Пол:
  Женски

  Со мека четка е и лесно се нанесува негативно е тоа што многу лесно се размачкува и растекува.
   
  На Marina*F, Amelia, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  5.705
  Пол:
  Женски
  @Mishela истиов одговор и јас го давам, ама мене ми се размачкува само во близина на надворешното ќоше од окото (не знам како да се изразам поинаку) кога ми солзи окоти.
   
  На Hellobeautiful и Mishela им се допаѓа ова.
 13. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  5.705
  Пол:
  Женски
  Се истрипав јако,@Amelia требаше да е тагната не Мишела :(:(
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.989
  Допаѓања:
  73.895
  Пол:
  Женски
  Видов. :D
  Нема врска и мене ми беше корисен тагот - ги погледнав предлозите од последната страница зашто и мене ми фали туш. Ќе пишам што ќе се одлучам да си купам. :)
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 15. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.770
  Допаѓања:
  110.473
  Каков туш купи?
  Имав плав на Есенс ама не сум задоволна.
  Ми треба убав црн со мека четка.
   
 16. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.629
  Допаѓања:
  257.453
  upload_2019-10-21_15-44-50.jpeg
  Јас овој го употребувам, веќе трет ми е по ред.
  Четката ако не се погоди - се е џабе.
  Овој е со стапче, ама некако не е баш тврдо , софт е.
   
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.989
  Допаѓања:
  73.895
  Пол:
  Женски
  Уште не сум купила. Го користам тој што го имам, фломастерот од Голден Роуз. Штом уште не се исушил (купен ми е од пред пола година сигурно), има потенцијал. :D
  Многу ми се свиѓа каков е, не беше толку убав на почетокот кога го купив па ќе го дотрошам и ќе видам каков ќе си купам следно.
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.770
  Допаѓања:
  110.473
  20191021_164949.jpg
  Овој добар е или мора да е водоотпорен?
   
 19. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  8.888
  Пол:
  Женски
  Јас го купив тој водоотпорниот на есенс со сино капаче и многу тешко се вади четкичето од тубата и башка е искривена четката. Не знам дали така треба да биде или мојата е дефектна.
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kattie

  Kattie Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  23
  Мене ми е предобар. Претходно еден со сребрено капаче на есенс користев ама го немаше и го земав овој за замена и супер е. Не ми се размачкува воопшто, може цела шминка што се вика да ми се распадне ама тушов не мрда :D
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.