1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туш или лежење во када?

Дискусија во 'Тело' започната од marama, 30 октомври 2011.

?

Што повеќе преферирате?

  1. Туш

    265 глас(а)
    62,8%
  2. Лежење во када

    157 глас(а)
    37,2%
  1. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Туш,секогаш туш.
    Не знам ама немам таква навика да лежам во када.Можеби затоа што мајка ми кога бев мала не ми дозволуваше (најверојатно ја мрзело да ме чека,па на брзинка да ме истушира :lol: )

    Не памтам кога воопшто сум лежела во када.Единственото лежење при капење што го памтам т.е го гледам на сликите е кога сум била бебе во коритце. :)
     
  2. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Не можам да ја поднесам мајка ми и нејзиното мрчење што следува после лежењето во када .
    Ама кога ќе живеам сама најверојатно ќе го практикувам ова :)
    Мада исто се фаќа , јас и овака не можам да искочам а да остане во болјерот топла вода :lol:
     
  3. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    па иекрено сакам лезејне во када али поради пареата и топлата вода не мозам да седам мн :( така да повеке практикувам тус
     
  4. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Када дефинитнивно. Така се одмарам, миризливите купки ме опуштаат и сум поспремна за учење, пишување итн. :)
     
  5. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Дома имам туш кабина и си немам лежено во када одамна.Повеќе се релаксирам лежејќи во када ама туш си е туш 8) 8)
     
  6. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Туш. Туш. Туш.
    Мислам дека никогаш не сум лежела во када.
    Ама туш е поинтересно, барем за мене. Кога ќе завршам, ќе почнам да прскам се околу. Прво завесата од кадата ја мијам, и таа се цеди доле. После тоа сите шампони, па после плочка по плочка. Имам и таков ко песок, за лежечки, ама несакам. :rofl:
     
  7. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.500
    Допаѓања:
    1.580
    Туш. Не дека повеќе сакам, но тоа практикувам. Секако дека сакам да се лежам еден саат во ароматизирана када да си се опуштам, но за тоа време би можела нешто друго да завршам, а и со туш помалку се троши вода. Во када се немам бањато и лежено уште од мала :)
     
  8. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Никогаш не сум лежела во када, немам таква навика, плус не ми се допаѓа. Така што секогаш користам туш, но тоа не значи дека не лежам во када.
    За мене ова важи (само што јас лежам, не стојам :D )[​IMG]
     
  9. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Туш. И ние кога го реновиравме тоалетот ставивме туш.
     
  10. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Туш, но со саати се туширам, уживам, како дете обожавав да лежам во када, навистина има релаксирачко чувство, но сега повеќе ми одговара тушот и секогаш се туширам со жешка вода, ко сауна ја правам бањата, но секогаш завршувам со ладен, тоа ми е ритуал.
     
  11. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Сакам да си полегам во кадата понекогаш но тоа се случува се поретко бидејки други фаци ми го прават распоредот |( Задоволна сум кога ке ме остават на раат да се истуширам :D
     
  12. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    не практикувам лежење во када, најчесто се туширам набрзинка и тоа е тоа
    само кога сум напната и под голем стрес си ја полнам кадата со морска сол и топла вода и уживам во мирисот на ванилените стапчиња кои си ги палам додека ја подготвувам кадата
     
  13. Belisima

    Belisima Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    26
    Секогаш сум во некое брзање и немем време да лежам во када па затоа практикувам само туш на брзинка :(
     
  14. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    Туш! (Зошто немам када)
     
  15. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Туш. А да не се разбереме погрешно, ја сакам идејата за лежење и уживање во када, ама идејата. А практично прво ќе треба со 2-3 средства по 3-4 пати да исчистам и дезинфицирам, а претходно во леген да си ги измијам нозете на страна, или па пред полнење каде капење, чистење када па влагање внатре. Бог да ме чува воопшто не бев ваква а сега мн загадлива сум.
     
    На Shana му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Долгометражно туширање, секогаш без исклучок. Не само од аспект на штетните ефекти кои ги предизвикува лежењето во када, туку мене лично ме опушта само млаз вода кој е во движење не и лежење во статична миризлива баричка (така јас ја гледам кадата ноу офенс за љубителите на истата), плус постапката од истите ритуали започнувајќи од пилинзи и груби масажи со сунѓери на критични целулитни зони до финиширање со ароматераписки гелови ми е уиграна и потребна навика од која не верувам дека би се откажала.
     
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Скоро секогаш туш. Ретко кога имам толку време за лежење во када, а знам и дека може да биде штетно.
     
  18. rozy

    rozy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    121
    леженје во када, дефинитивноо обожавам во ладно време да си га наполнам кадата со топла вода и ке ставам пола шише шампон така да имам пена два тона :D си пуштам тивка музика и пијам леден чај уфф мерак на топло време па ке си легнам во ладна - млака вода и ке си земам еден сладолед узиванцијаа :D
     
  19. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    Најчесто туш, но еднаш месечно знам да си ја наполнам кадата, да се опуштам во некоја миризлива купка, да си пуштам музика.. уживанција :D :D
     
  20. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Хм..сакам лежење во када повеќе :$ :(
    Да си се излежавам она ова,али бидејќи немам када,имам туш,така да туш си користам ;)
    А,и добро што немам када :!: Иначе немаше излегување од вц :lol: