1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туш или лежење во када?

Дискусија во 'Тело' започната од marama, 30 октомври 2011.

?

Што повеќе преферирате?

  1. Туш

    264 глас(а)
    62,9%
  2. Лежење во када

    156 глас(а)
    37,1%
  1. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    ^ Исто се согласувам со колешкава,лежење во када дефинитивно...
     
  2. Maeeeee

    Maeeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2011
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    104
    Лежење во кадаа дефинитивно...Прекрасно е посебно кога има миризливи свеќички и морска сол(многу е убава има посебен мирис и боја и опушта)...Ја полнам кадата ставам пенлива купка и морска сол и се опуштам.Кога ке завршам ставам Ши млеко за тело....Кожата ја прави како на бебе... :D
     
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.877
    Допаѓања:
    102.892
    Пол:
    Женски
    Лежење во када..уххх обожавам :D
    Ама немаме када дома, туку туш.. :( здравје се надевам кога ке одиме во др. стан ке има када :D :D
     
  4. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Лежење во када :inlove:
     
  5. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Сега туш. Порано додека имавме када знаев да лежам, посебно летно време ама сега и да сакам неможам бидејки имаме туш кабина :( :)
     
  6. Dazzle

    Dazzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.030
    Ние имаме две купатила - моето и на сестра ми со када, а на моите со туш и секогаш скоро во нивното се бањам :lol: мразам када!
     
  7. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Лежење во вода :inlove:
    Си се излежаваш, размислуваш за непотребни ствари, умараш ум а одмараш тело :D
     
  8. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Неможам да проценам ама важно и двете ми се потребни секојдневно , туш праам кога се туширам или па набрзинка а во када лежам кога имам време или кога се капам целосно а тоа ме релаксира , така да јас би одбрала лежење во када . Ама кадата да биди со пена и чиста . :wasntme:
     
  9. nela.oh

    nela.oh Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    270
    И двете! Во зависност од времето, добар туш си го прави своето, а вечерно време лежење во када со сите пропратни детали...
     
  10. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Па би сакала да имам повеќе време ни да се опуштам во када со некоја миризлива купка, ама за жал за капеше одделувам околу половина час, може некога и повеќе, пошто секогаш имам некој обврски.
    Ретко знам да си ја наполнам кадата и да се опуштам максимално. :)
     
  11. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Во последно време-туш.Немам време за лежење, а ни нерви за да ја чекам кадата да се наполни.Иако сега многу ми треба едно маратонско лежење во када да ме опушти... :P
     
  12. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Практикувам туш... Ем побрзо, ем по лесно, ем поекономично... :D
     
  13. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Ахх обожавам лежење во када ама за жал кога го реновираа купатилото ставија само туш-кабина така да...
     
  14. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Туш. Немам лежено во када можеби 2 години, а баш би сакала да си направам топла бања.
     
  15. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    1.214
    Пол:
    Женски
    лежење во када.дефинитивно.опушта и смирува.полни со енергија.мммммм.....
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      6,7 KB
      Прегледи:
      117
  16. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Немам када :( но знам понекогаш да си ја наполнам туш кабината-длабока е, и да ми послужи како када...Последниот пат кога добив желба да се излежавам без светло само со свеќи, демек да се опуштам малку, почнаа да ми се вртат страшни филмови во глава-гледав некои хорор сцени претходно, а бев сама дома, и ништо...завршив со легачењето за минута...За понатаму строго само со придружба.
    Најчесто туш.
     
  17. bumbuleya

    bumbuleya Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    105
    Јас повеќе сакам туш, но бидејќи го немаме она горе, што би го држело тушот за да можеш да си станат си легнувам во кадата. Останувам најмалку 2 часа, додека не олади водата. Не дека правам нешто посебно, тоа што треба го извршувам за 15тина мимути но ладно ми е да излезам од вода, затоа. :D
     
  18. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Обожавам да лежам во када, но матрејалната ситуација не ми го дозволува тоа ние сме 3 жени дома јас и моите 2 керки, и замислете секоја од нас да испушти по 1 бољер вода за да ја наполни кадата, струјомерот ке полуди. Затоа јас обично се туширам на брзина а лежењето им го оставам на керките, бидејки пред се се трудам тие да бидат задоволни, и среќни барем онолку колку што можам да им овозможам. Инаку не сваќам кога велите гадно ми е да лежам, т.е да седнам во кадата. Па од кого се гадите од вашите родители кои ве израснале? од вашиот брат или сестра? Мислам не сваќам навистина.
     
  19. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Лежење во када тоа го обожавам...ама дома имам туш кабина за жал..но сигурно кога ќе имам свој дом кога ќе се мажам ќе биди када да можам да си лежам и да се опуштам :) :D
     
  20. nela.oh

    nela.oh Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    270
    И јас го имам слушнато ова од една личност - гадно ми е да лежам во када. То го сфакам во смисла им е гнасно да лежат во када, а тушот е похигиенски. |( Абе аман :^)
    Ако некој сака чистота до толку ќе чисти и туш и када и секаде ќе му е исто, ако се гнаси од нечисто и тушот ќе му е гаден. Ова испаѓа ко тушов чистење немора ич, а да лежам во када така нечисто ми е гадно, ама да ја чистам па сега неможам... :D
    Или туш кабината демек нема микроорганизми, хемикалии, нечистотии и прашини?