Туш кабини и џакузи...

Дискусија во 'Дом' започната од nela.oh, 15 март 2011.

 1. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.714
  Допаѓања:
  40.326
  со оцет бел даворче помини ги
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.783
  Пол:
  Машки
  Фала ALISA0000 Златно си.
  ;););););););););););)
   
 3. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.783
  Пол:
  Машки
  Ами после нема да мириса тоа киселината или со вода да ги измиам после тоа ?
   
 4. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.714
  Допаѓања:
  40.326
  можеш да исплакниш со вода а и да не исплакниш не е грешка
  заборавив да ти пишам оцетот разреди го со вода
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.783
  Пол:
  Машки
  Колку да биди разреден ?
   
 6. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  11.081
  Допаѓања:
  284.305
  Не најдов соодветна тема па решив овде да прашам.

  Има ли некој искуство со туш кабина од стаклени цигли?
  На нет гледам слики, мнопгу убаво изгледаат, ама ми е страв фугата мувла да не фаќа, па тешко да се чисти.
  upload_2017-9-25_12-36-52.jpeg
   
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.207
  Допаѓања:
  136.263
  Пол:
  Женски
  Само ова долново да си го направиш со плочки, да го изѕидаш, а горе завеса. Полесно за чистење здравје. Нема да се замараш со мувли и чуда.
  Прво имавме класична када, ја извадивме, ставивме туш кабина, демек да се модернизираме. Стопати се покајав, мувла по лајсните, стаклото не се чисти лесно и убаво, ко недочистено стално, а немаше што не пробав. Ја извадивме и неа, и само изѕдавме малку повисоко цокле, со плочки од сите страни, и завеса си ставивме. Се пере во машина, и да не се пере, може често да се менува. А за чистење, фугите со оцет и сода или еве, со Пулирапид и четка светнуваат одма. Ама баш одма.
   
  На katalina, Dadusicka и referentka им се допаѓа ова.
 8. Masnicka.5

  Masnicka.5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  667
  Пол:
  Женски
  Најубаво да си го изреновираш wc то:).Ние исто така имаме црно бело веце и мака мачам цело време секој втор ден го џогирам.Најчисто ми е некако само со чист џогер и вода
   
 9. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.600
  Пол:
  Женски
  Туш кабината ми е многу попрактична, а што е најважно не зафаќа многу место во купатилото.
   
  На Aleksandra9999, KuklickaMoja, Недопирлива5 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.230
  Пол:
  Женски
  Џакузи. Сакам да уживам, а не да ме фаќа грч стоејќи.
   
 11. Lepoticata

  Lepoticata Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Женски
  Дали некој има искуство со длабока када за во туш кабина со димензии 90х90х40? Сакам када ама просторот само толку дозволува. Барем деца да бањам во неа, добра ќе биде?