Туѓинка (Outlander) [2014]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Abeja, 18 јули 2015.

 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.940
  Допаѓања:
  159.324
  Пол:
  Женски
  @shz, па оваа сеа што е у тек е трета :lol: , излезени се до сега 11 епизоди и има уште две. А ќе има и четврта, да ^_^
   
  На Lianna Anna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.896
  Допаѓања:
  32.648
  Пол:
  Женски
  Мислев четврта :D добро е едитирав на време. :rofl:
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lianna Anna

  Lianna Anna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  1.482
  Допаѓања:
  14.529
  Пол:
  Женски
  Опасен спојлер во најава. Кој не сака да си ги уништи епизода 12 или 13 та беше не знам, од трета сезона, не отварајте. Видов по нетов. Оти таква сум јас, нестрплива.
  Гејлис е жива. Преживеала. Знам и како, ама нема да кажам. ]:) Прво ми беше многу мило, ама после видов дека опасно ќе се срчнат со Клер и се разочарав.
  Со ова ми падна теоријата од претходните коментари. :lol:
   
  На Someonespecial, Nigredo Odor и shz им се допаѓа ова.
 4. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  14.769

  Ви реков ли дека ќе се врати? :devil:
  Океј..не реков дека ќе ја вратат, ама реков дека ми е омилена и дека сакам повторно да ја видам. Стасав до првата сцена кога излегува од кадата со крв. Превозбудена сум! :rock: (y) (highfive)
   
  На Someonespecial и Lianna Anna им се допаѓа ова.
 5. Lianna Anna

  Lianna Anna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  1.482
  Допаѓања:
  14.529
  Пол:
  Женски
  Вчера ја завршив 12 та епизода.
  Значи крајот пак некако тапа ми беше. Ми се чини дека во оваа сезона, Џејми и Клер се повеќе разделени од кога и да е. И на крајот, љубениот мој, пак во затвор завршува. Се надевам оти тука гувернерот ќе се замеша и дека ќе му помогне. Гејлис, убавата вештерка, конечно назад. Ме разочара фактот, што морала да го моли Дугал за да го потплати чуварот и да ја спаси. Мислев е љубов во прашање. Гејлис, ме разочара кога не и кажа на Клер за младиот Ијан. И тука мислев оти другарство е во прашање. Еднаш, живот за неа ќе дадеше. Него оваа, пророчица Маргарет, дали на крајов испаѓа дека не е луда, ами стварно предвидува?

  Ја немам гледано, ама некои сцени кои ги дадоа како промо од сезона 3, епизода 13.
  Има место на Јамајка каде може да се патува низ времето. Се надевам дека Клер, нема повторно да направи глупост и да замине.

  Жал ми е што има само уште една епизода.
   
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.940
  Допаѓања:
  159.324
  Пол:
  Женски
  Девојки, го гледавте ли финалето? 8-|
  Предобро, напнато и полно со емоции... :inlove:

  Отиде јабана уште еден интересен негативен лик (барем таква испадна на крај) – Гејлис. :doh: Не успеа Клер да ја вразуми, забега скроз со мистицизмот, жртвувањата и такви чуда, и тоа баш посегна по Иан и најлошото – сакаше да ја убие Бријана. А искрено, кога се врати се надевав дека ќе се обнови нејзиното пријателство со Клер, сепак и покрај тоа што имаше и во првата сезона некои сомнителни и мрачни моменти – на крај ѝ го спаси животот, ама ете...
  И јас како Лиана помислив да на крајот на таа сцена во пештерата, да не ја повлече базенот :worried: оти стварно ептен ќе беше безвезе :D :whew:
  После бурата ми беа како Роуз и Џек од Титаник :D Многу емотивни беа направени сцените, за среќа Клер се спаси.

  Кој ќе чека сега година дена... :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На oceana, Sanjichka007, Lianna Anna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.896
  Допаѓања:
  32.648
  Пол:
  Женски
  Не само што ќе има 4та сезона, ќе има и уште 2 сезони плус. :inlove:
  Пресреќна сум :party:

  Screenshot_20180509-223701.jpg
  Screenshot_20180509-223358.jpg
   
  На Lianna Anna, RainBow, Nigredo Odor и 2 други им се допаѓа ова.
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.675
  Допаѓања:
  45.984
  Пол:
  Женски
  Утре е денот!
  Конечно, конечно почнува четвртата сезона.:dance:
   
  На shz и Someonespecial им се допаѓа ова.
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.675
  Допаѓања:
  45.984
  Пол:
  Женски
  Епизодава беше... Хммм...

  Последната сцена ја утепаа со музиката. Да, ја сфаќам поентата, Од на Бриана периодот, бла, бла, беше исто толку збунувачки за нас колку и за ликовите што беше ситуацијата, ама не. Не ми се допадна и ми ја уништи емоцијата во сцената.

  Остатокот беше океј, лошиот баш беше симпатичен на почеток, со самото тоа што Хејес не беше толку виновен ги натера да помислат (а и нас исто) дека и другите можеби се за нешто ситно осудени.
  Сепак, интересен почеток, Клер и Џејми се се уште одличен пар.
   
 10. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.166
  Допаѓања:
  16.595
  Пол:
  Женски
  Можеби скокнав со коментари за претходните сезони, ама мене серијава сеуште не ми губи од убавина.
  @Nigredo Odor зошто ме разочара дека не била добра четврта сезона, мене ми е баш симпатична. Добро малку претеруваат со тоа сексањето ко да се сексаат прв пат у секоја епизода и многу им се неспонтани позите. Па и овие Бриана и дечко и, се вратија двеста години и одма почнаа со оралки, стварно ту мач. И цело време имав чувство дека татко и ќе ги начека, дека сакаше да оди кај Муртаг. :D
   
  На Snow-Star и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 11. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  14.769
  Абежа, зошто почна тапа сезоната.
  Немаше никаков заплет, тек, динамика. Беа потребни цели шест епизоди за серијата да добие малку живот и елан. Сега е во ред, нека продолжат така.

  Нај заебан дел беше моментот на запознавање меѓу Џејми и Бријана. Џејми само неколку секунди пред прв пат да ја запознае ќерка си..уринираше. И со истите тие немиени раце подоцна ја погали по лицето. :D
   
  На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.166
  Допаѓања:
  16.595
  Пол:
  Женски
  Абеееее....не сум стигнала до таму... До силувањето сум :D
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  14.769
  Well, fuck.. (facepalm)

  Ај нема везе, мини спојлерче. :D
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.675
  Допаѓања:
  45.984
  Пол:
  Женски
  На oceana и Billy Idol им се допаѓа ова.
 15. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  3.979
  Допаѓања:
  18.313
  Пол:
  Женски
  Новата сезона на Нетфликс ја има, ама уште ја гледам четвртата. Со задоцнување јас, многу бавно ја гледам ко ќе најдам време.
  Да ја активираме темата малку, пишувајте импресии кој ќе почне да ја гледа. :hai:
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.675
  Допаѓања:
  45.984
  Пол:
  Женски
  Мене ми е одлична сезонава.
  Најмомент ми беше кога го плесна Џејми. Како му се испушти дека е сепак жена еј, на Клер, која е женетина. Ама добро надокнадија после. :D
  Ме нервира Роџер многу, не можам да го сварам никако и ич не ми е а Бриана.
  А оној Бонет, уф, најодвратно створење, се надевам брзо ќе му дојде крајот.