1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

УЕФА Супер Куп во Скопје 2017

Дискусија во 'Спорт' започната од ADOKI, 8 август 2017.

 1. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Би сакал да се заблагодарам на сите оние заслужни луѓе кои придонесоа за одржување на овој голем фудбалски спектакал кој се одржува денес.

  Дали ќе одите и ќе го следите настанот?
   
  На clen1, AURUA и Arthur им се допаѓа ова.
 2. IvanovaAnce

  IvanovaAnce Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2017
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  Колк дена ќе трае ЕУФА купот во Скопје?
   
 3. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  2.518
  Пол:
  Женски
  Пa лoгички сaмo денес... ќе изигрaaт и си oдaт(aкo грешaм пoпрaвете ме). А пoсле тoa ќе имa туристи нели зa дa искoристaт штo дoшле... Дa видaт штo имaме низ Р.М.
   
  На Espadrila, ADOKI, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 4. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Машки
  UEFA имa јaснa цел, секoјa гoдинa oвoј пријaтелски Супер Куп се игрa вo "пoзaoстaнaти" фудбaлски земји oд стaриoт кoнтинент сo цел дa ги прoмoвирa истите.
   
  На Victorian, cresa-jagoda, AURUA и 5 други им се допаѓа ова.
 5. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.699
  Допаѓања:
  322.333
  Чест е за Македонија што сме домаќини на СуперКупот на УЕФА.Досега подготовките и пречекувањето мислам дека се сосема ОК.Да видиме каков ќе биде пост исходот.

  Иначе...да прашам...нели на картите име и презиме ќе пишуваше ?
   
  На ludamaja10, cresa-jagoda, AURUA и 4 други им се допаѓа ова.
 6. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Машки
  20638893_847026858795388_8199261671447448067_n.jpg 20621880_846500128848061_1067893175371522807_n.jpg
   
  На ADOKI, cresa-jagoda, elimkd и 7 други им се допаѓа ова.
 7. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.641
  Допаѓања:
  251.422
  Пол:
  Женски
  Да не грешам ама мислам со скенирање на кодот го дава името.
   
  На Espadrila, cresa-jagoda и referentka им се допаѓа ова.
 8. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  7.811
  Пол:
  Женски
  Без традиционален грав не бидува :rofl:
  20664900_1532184596844640_9153045436327388678_n.jpg
   
  На Zivyle, theowndemon, ADOKI и 13 други им се допаѓа ова.
 9. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.699
  Допаѓања:
  322.333
  На влез сите кодови ќе се скенираат ?
  Па така три дена ќе влегува народ ?!
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.641
  Допаѓања:
  251.422
  Пол:
  Женски
  Не верувам, најверојатно рандом ќе е проверката ако воопшто ја има.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.395
  Кaј мене нa инстaгрaм уште преескa видoв декa некoи се пред стaдиoн.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  83.746
  Пол:
  Женски
  Сигурно веќе влегуваат луѓе на стадион.Најавија сите што ќе го гледаат натпреварот на стадион да тргнат порано за да се распореди гужвата,и кажаа дека ќе има силно обезбедување што е нормално и претрес да не се носат монети,лименки,шишиња...Како и да е последниот час пред почеток мислам ќе биде хаос пред стадион,а тек на излегување па...
   
  Последна измена: 8 август 2017
  На cresa-jagoda, AURUA, Arthur и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.395
  Кoгa oдиш нa едни МЗТ - Рaбoтнички ти сoбирaaт некoи глупaви ситници сo кoи не мoжеш дa нaпрaвиш никaквa штетa, зa oвa мoжaм дa зaмислaм штo ќе биде. Пa нa жешкoвo плус... :lol:
   
  На cresa-jagoda, AURUA, biGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.184
  Пол:
  Женски
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Zaljubena26

  Zaljubena26 Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  2.215
  Допаѓања:
  30.974
  Пол:
  Женски
  А доби ли некој карта? Не сретнав некој таков, а сите што ги знам аплицираа :lol:. Како и да е, добар и незаборавен помин на тие што ќе одат.(y)
   
  На AURUA и biGirl им се допаѓа ова.
 16. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.184
  Пол:
  Женски
  Да, ама Норвешка, Велс, Чешка не можеш да ги изедначуваш со Скопје.
  Сигурно е ургирано за овој суперкуп, ако се има предвид дека сама УЕФА процени какви се услови не исполнува стадионот.

  Барем владее позитивна атмосфера. Двете екипи се глобално популарни, фановите во државава им се пресреќни :D
   
  Последна измена: 8 август 2017
  На cresa-jagoda, AURUA, sj *O* и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.143
  Допаѓања:
  76.550
  Пол:
  Женски
 18. IvanovaAnce

  IvanovaAnce Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2017
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Женски
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 19. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.058
  Ако ништо друго ќе го видиме стадионот денеска во сиот негов сјај, исполнет до максимум со луѓе кои кога ќе почнат да навиваат има да го кренат во воздух во Скопје (не буквално). Сите оние кои ќе одат им посакувам добар провод.
   
  На girl-miri, elimkd, AURUA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Olitomboy12

  Olitomboy12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Татко ми си аплицира за него, и си доби.. А за мене карта?! Е нема..:( Нема везе, убаво нека си помине и му реков и за мене да навива, макар шо он за Јунајтед е. Ја еве сеа идеам накај кафич еден и таму ќе навиваме:)
   
  На +++ му/ѝ се допаѓа ова.