1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

УН Диета - Одржување

Дискусија во 'Диети' започната од SkarletOHara, 18 октомври 2012.

  1. SkarletOHara

    SkarletOHara Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    1.224
    Допаѓања:
    2.881
    Се вратив во колосек, добро е мислам не направив некоја штета од грешките кои ги правев, денес ги носам фармерките кои успеав да ги облечам на крајот од диетата, а не беа носени неколку години наназад. Па дури мислам дека се покомотни за некој мм :D . Така очигледно организмот си бара по малку релаксирање понекогаш, дури си направив едно турбо УН одржување (ова е мој изум ;) ) Како што во диетата правиш турбо со циклус од по три дена јас сега ќе правам 2-3 циклуси од по 4 дена па се враќам на 6. Па лета времево еве скоро месец и ќе заврши и оддржувањето, ќе се опуштиме околу празниците па ајде пак на УН. Како е кај вас си ги почитувате правилата се уште? Има некој нов да ни се приклучи овде ?
     
  2. Sonne

    Sonne Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    21
    ајде скарлет само напред подрска имас целосна...како рековме резултатите мора да ги задрзиме :) (јас само цекам некој да написе несто и одма сум тука :) )инаку се дрзам усте по правилата,освен тој јх денот нисто др не е проблем(ама кога е јх ден,потоцно вецерата :tmi: како да не сум видела благо :tmi: )заради стравот од празниците пак везбам поинтензивно...демек да има место повеке :D ама искрено мислам и тогас ке пазам....некако ми е страв :^) недај бозе за мене се фати ако скрснам од правилата ,инаку се мерев скоро и ми показа усте 1кг минус ,веке не лицам на себе 8) ах а правите размена на деновите?јас само еднас сега во одрзуванјето во диетата ниту еднас ама имав голем повод ...е послето психа ме дотепа ама толку ке е :!:

    п.с имам едно прасанје...ајде да си прасам па се сме наси овде :D дали некоја имасе проблеми со циклусот :^)
     
  3. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    Подршка и од мене :hai: , сеуште сум овде и јас, еве денес ми е 41 ден од одржувањето(протеински), се држам строго по правила, се привикнав и не ми е тешко. За благово Sonne, ја сум иста, не знам колку да изедам, ама пу пу да не се урочам кг плус нема :D Денес (протеински) планирам за прв пат во целата Ун диета и оваа за одржување да си каснам црно лебче со ајварче и сиренце колку што ми се јаде, да се опуштам малце па и јас сум човек колку време се стрвам, јас јадам ајвар, јадам сирење, ама заедно мачкано со лепче немам јадено, а пак и во диетава цела дали два пати или три имам јадено леб и тоа по една кришка, така да денес ќе си јадам како човек, секако според правила ми е не правам прекршок, само планирам количински повеќе да си каснам за ручек, а за вечера казна ќе ми биде само салата :lol: Замена на деновите имам направено само еднаш, имав огромен повод, па скробниот го заменив со протеински и ми дојде два протеински еден по друг.
    Sonne и јас имам проблем со циклусот ама за тоа овде да не пишуваме, да не бидеме оф топик, пиши ми лп :hai:
    Едит: Огромен МИНУС имам што воопшто не вежбам, се викам ај од утре, и никако да почнам. За ќотек сум!
     
  4. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    Ај да се исповедам за денес. Доручек ми беше цеден лимон без шеќер. РУЧЕК, си кажав јас дека ќе претерам количински и си претерав :tmi: Изедов 5 кришки леб (црн диетален) со ајварче и сиренце и зелка салата. Се прејадов, стомакот ми е тапан, кога дојде време за вечера ми се лошеше од толку што јадев за ручек и само две три лажички зелка салата ставив во уста и ништо друго, немам апетит, си се најадов убаво за ручек затоа. Поздрав диеталки :hai:
     
  5. SkarletOHara

    SkarletOHara Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    1.224
    Допаѓања:
    2.881
    Леле луѓе јас изгледа сум ослабната, посебно во лицето целата сум испиена, абе да се исплаши човек некако одеднаш ми дојде променава не знам што е, дали дека периодов ми е доста така нервозен, обично со стресови се дебелеев сега слабеам, сепак мислам дека е резултат на УН. Јадам и слабеам еј :clap: Браво за изумителот на оваа диета додека с еизмачував со нејадење буре се направив сега мммммм супер е вака да продолжи. Може не се работи за голема бројка ама дека веќе сум доста ослабена па некако ова ми дојде така баш убаво :)
     
    На zhap4e и Angel.Heart им се допаѓа ова.
  6. Sonne

    Sonne Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    21
    браво :clap: гледас скарлет без потреба паника :D морав да искоментирам заклуцив овде сме со мотото ``споделена радост,поголема радост.сподделена тага помала тага`` :) сакав несто др да споделам со вас сега скоро(т.е од утре мислам дека поцнуваат бозикните пости) си мислев лесно ке биде да ги вклпопам во исхраната но...јас во принцип ги постам велигденските оваа година 40 дена без зејтин,ги издрзав без проблем и се,ама тоа не јаденје ми се одрази врз изгледот..бозе мој се попрасив(тоа е мојот израз за поправанје т.е дебелеенје :lol: ) да не рецам од иц јаденје, помисли некој на ова тема? мозе не е бас за овде прасанјево ама ние како ``друски-диеталки`` :wasntme: мораме да си се дрзиме..ајде да ве процитам :lol:
     
  7. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    Денес бев излезена и добив многу пофалби, од повеќе личности што ме видоа дека сум многу ослабната, и така цел ден се врткав натаму наваму за ручек дома стасав во 15:30, цела прегладнета и преморена(од пешачење) и земав да јадам ѓеврек со ајвар (ЈХ денес), па малку му дојде и се дојадов со крајчето од леб, не беше многу ама не ми требаше, се опуштив од пофалбите што ги добив и ајде одма ур на јадење, па после се каам што јадев, значи пофалби повеќе НЕ благодарам, несакам да слушам. За вечера јадев чоколаден кроасан, и 6 велнес интегрлани колачиња со мармалад и мед... Него женски кажувајте спас за утре, татко ми ќе прави скара, дома така сите собрани, недела на ручек, а јас кутрата утре ми е овошен ден, кај да бегам кај да се кријам :rofl: Ќе пишам утре како сум поминала :D Вие како сте, како се држите...?
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SkarletOHara

    SkarletOHara Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    1.224
    Допаѓања:
    2.881
    Како помина вчера?
    Во вакви случаи кога се прави скара јас......... јадам скара :D и овошниот ден го оставам за утре. Фактички правам замена на денови ( што не треба да се прави) . Само денот да биде протеински без мешање со скроб и ништо страшно, сепак оддржуваме и не мислам дека ова е некоја голема работа. Е ајде денес ќе се стравам и ќе бегам од забава, а утре ќе барам месо да ми се зготви, по не логички е нели :)
     
  9. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    Јуначки издржав! :rock: За моја среќа се расипа времето, врнеше, и место скара месото го печевме, додека моиве јадеа, јас се „сокрив“ во мојата соба со полна чинија овошна салата и си замислував дека јадам печено месо :rofl:
     
  10. Sonne

    Sonne Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    21
    :hai: хелоу грлс...(ви реков само цекам да писете и одма сум тука :lol: ) е сега Aнгел се извлеце заради времето ама мене ми нема беганје...викендов татко ми има роденден...ке одиме на вецера...и заради тоа мора да правам промена на денов (некако воопсте не ми одговара прво овосен па после јх ама :x )
    и усте од сега се мислам дали да земам само десерт таму(додека др ке јадат салам пици или да јадам тестенини некои и да ми помине денот без благо :talk: ) охх да бесе некој др и ке одбиев (иц не се мислам за др,неправам ни промена ниту пак попустам да пробам несто кај сто не ми е местото :| )и се ама овде се нема како :tmi: треба да се пребројам да видам има ли воден ден во близина или сама да си направам :?: ох ете гледате усте од кога совет ме маци а не па после тоа....вие сто ке ми советувате :D инаку др се е под контрола :emo: (добро де за благото знаете )ке ве известам секако :P
    )
     
  11. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    Не е страшно да го поместиш денот, страшно би било ако мешаш комбинации, немај гајле ;) Хммм... за вечерата јас би убила за благо така да бирам некој добар десерт...не се оставам без благо, не не... :rofl: јас со душа си го чекам јх само за благото :rofl: инаку би ти предложила за ручек направи си тестенини или пица вегетаријанска, така да за вечерата нема толку да се стрвиш и ќе си јадеш нешто благо (секако доколку и ти си по благово како мене) :rofl: или пак обратно јади за ручек дома нешто благо па за вечера солено. Мене искрено два-три пати ми се има случено и за ручек и вечера да јадам благо во јх. Чекаме рапорт :rofl:
     
  12. Sonne

    Sonne Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    21
    Aнгелце зосто вака ми правис? :$ во сите постови до сега се залам дека претерувам со благото нели за вецера а ти усте ми казувас дека се мозе и за руцек :D (не е ризицно во грамови ,килограми хахаха?)страсно мозе да излезе ова :lol: а одлуката е донесена се менат деновите...е сега за оброците ке видиме..мозе и се ке помине нормално па само ке си се напијам ;) несто не ми одговара да ми помине без благо бе...ке ја смислам имам усте малку време...тука сме секако ке знаете :rofl:
     
  13. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    Хаха абе не велам дека така треба, ама ете имам два-три пати досега така направено, и пу пу за среќа ми се нема одразено на килажа, можеби повеќе ќе ослабев едино, ама што да правам зависник сум од благо јас со душа го чекам тој ден па и да не каснам благо, не бидува :rofl: Денес ми беше јх си јадев за доручек две јаболка, за ручек пита со праз, а за вечера чоколадна кроасана, сникерс, едно велнес колаче од оние интегралните со неколку лажички мармалад, си дозволив така повеќе оти утре ми е овошен ден а во недела воден и планирам да го издржам, нема да бидам цел ден дома ќе имам активности, занимација, па така нема да мислам толку на храна. Обавезно пишувам дали ќе го издржам, ама и да не го издржам водениот не е страшно ќе го направам витамински и то. :hai:
     
  14. Sonne

    Sonne Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    21
    еве ме...готово се помина во ред...се одлози вецерата :D гости дома ово оно..па јас се извлеков ...на некој нацин,руцекот нормално ама вецерата :?: добро де нисто ново дека претерувам со благото :!: ама психа како психа не ме остава на мира и замислете сабота вецер во 00h јас...везбам :D хахаха заради благото да си простам...поцесто си правам така ;) тоа везбанје преку ден да не го сметам. то сакав да ве прасам се осетил некој сега да јаде колицински повеке одколку за време на диетата? :| мене несто така ми се цини (не секогас ама мора да се преиспитам)ама не сум ви казала дека освен во јх и овосен ден настојувам вецерата да ми е салата :?: и денес се пребројав требасе да ми биде воден ден,го испустив ама еве наредниот овосен го правам воден :!: оти ако поцнам со овие моите лоси филмови поправена или не...лосо ке е :tmi:

    п.с Aнгел ајде ти си на ред :lol:
     
  15. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Уште ситно бројам кога ќе се префрлам на оваа тема, уште точно 33 дена мислам.
    Сега убаво ќе простудирам што како за да бидам спремна. :)
     
  16. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    Lux те чекаме :D Инаку мене денес ми беше 56 ден воден. Го издржав единствено прекршив со макијато, јас си порачав еспресо, ама будала од келнер утнал, а срам ме беше да враќам назад, и ме фаќа нерва, подобро со една овошка да прекршев отколку со ова ама шта је ту је. Едвај чекам да дојде утре да си јадам како човек ми се јаде та ми се плаче :D Sonne и јас си дозволувам сега повеќе количински отколку во диетава, целта не ми е сега повеќе да слабеам, туку да си ја одржам килажата, добро де уште кило две не ќе се на одмет да симнам :D
     
  17. Sonne

    Sonne Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    21
    драги мои...само да се пофалам ;) денес искарав супериорен воден ден 8) без ниту една греска :!: ветен бесе плус,нели некна го испустив...и плус заради вцерасната јх вецера супер ми дојде :D сега немам енергија за везбанје,ма утре има ден :D дури се мислам дали вака да воведам измегу плус некој воден ден :emo: хахаха ете така до легнуванје усте некој цај и толку за денес...се за линијата :rock: имајте убава вецер :*
     
  18. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    :clap: за тебе Sonne, а јас пак вчера ми беше јх ден, сега на св.никола имаме слава па дома се прават колачи на велико :D па кога седнав да вечерам од сите по една слатка да пробам се заборавив уфф се нервирам :@ а несакам ни да помислам сега кога ќе има секаков вид на салати, мајонез салата....сувомесно.........итн. леле како ли ќе се справам. Се мислам дали два три дена околу празникот да си јадам, мислам да не мешам комбинации туку да си дозволам во протеинскиот ден сувомесно со кашкавалче, мајонез салата, па после да се ставам ептен строго или... :^) незнам ќе видам и ќе ве известам како сум поминала.
    П.С. Повелете сите на благо, солено што ви душа сака :D
     
  19. Sonne

    Sonne Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    21
    благодарам Aнгел :) и сама си реков така хахаха,ајде за многу години слава :D (незнам дали ке писам на самиот ден,ке бидам зафатена со мисленје за благото хахахах тогас ми е јх ден или тогас да повелам кај тебе :D )сакав да ти дадам мисленје за дали да си се опустис велис сега па после стегнато..како после стегнато бе нова година ,бадник ,бозик, усте сега размислувам како ке прекараме.хаха си мислам ке се збие на водените денови :sweat: .еве јас денес се мислам дали пуканки демек скроб ама пак несто се двоумам :?: не ми се ризикува бас :worried: имате така направено?охх маки маки...едно стрв,др страв,само кога удрам повеке на везбанје ми е олеснуванје :fubar: ами сто ке правиме после одрзуванјето...сто си е сигурно сигурно пак на диетата хахах ;)
     
  20. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    Sonne супер што тогаш ти се паѓа ЈХ повели кај мене има слатки колку ти душа сака :rofl: а за празнициве несакам ни да помислам како ќе ги поминам со јадењето, мака мачам во врска со тоа :D инаку за пуканкиве имам и јас јадено неколку пати кога сум на факултет, што можам др да јадам освен ова во скробен, а и не се калорични многу така да мислам не е страшно да јадеш. Браво за тебе што вежбаш кај мене тоа е огромен минус јас не вежбам за ќотек сум.