УН Диета

Дискусија во 'Диети' започната од mKdevojce, 7 јануари 2010.

 1. mKdevojce

  mKdevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  2.906
  Леси се врача кучи, наскоро... :D8)
   
  На Katie90 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.690
  Допаѓања:
  47.923
  Пол:
  Женски
  12/90 витамински, немам на ум што ќе јадам, ќе одам сега да награбам некоја јатка за доручек, не можам никако да се натерам овошје да пикнам во уста од сабајле. И да, сите хеланки и прслучиња што ги купив за вежбање ХЛ ми пливкаат, едноставно ми се големи, а ги исправ за да ги сменам и искрено појма немам што да правам. Мм ме теши, ми вика ослаби ти стигни до М нови ќе ти купам. Ми арен му е планот а? Некој месец ќе пошетам по широки хеланки де и така иде зима, нема да се осеќа :rofl: Вчера и на вежбање осетив дека со поголема леснина вежбам сега, полесно ми е, тренерот вика е полесно е со некое кило мањак. Вагата вика 4 вкупно од одмор навака.
   
  На Belabelinakinder, Cka и Katie90 им се допаѓа ова.
 3. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.488
  Допаѓања:
  97.015
  Пол:
  Женски
   
 4. Dietalka*

  Dietalka* Нов член

  Се зачлени на:
  18 април 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Zdr devojki sakam da ve prasam sakam da ja pocnam dietata ali bez kafe ne mozam sabajle najprvo mi e toa posto imam nizok prutisok ali imam drug problem bez seker ne mozam da go pijam dali ke moze vo denot po dve kafinja sredni da se pinat
   
 5. waterllady

  waterllady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2014
  Пораки:
  487
  Допаѓања:
  3.126
  Пробај, ако се придржуваш строго до другите правила кафето и не е некој огромен проблем.
   
 6. Dietalka*

  Dietalka* Нов член

  Се зачлени на:
  18 април 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Da kafeto ne ama sekerot vo nego
   
 7. mKdevojce

  mKdevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  2.906
  Може шеќерот со натрен да се замени.
   
  На Dietalka* и monka_bonbonka им се допаѓа ова.
 8. Dietalka*

  Dietalka* Нов член

  Се зачлени на:
  18 април 2019
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  I uste edno prasanje da prasam izmegu rucekot i vecerata dali e dozvoleno ovosje
   
 9. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  773
  Допаѓања:
  3.367
  Пол:
  Женски
  Не, кафе и вода можеш.
   
  На mKdevojce му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mKdevojce

  mKdevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  2.906
  Нов месец, нов почеток. Едвај чекав да се вратам во нормала.

  01/90 -Протеини
  20190901_124953.jpg
   
  На joy1, Belabelinakinder, Chanell* и 5 други им се допаѓа ова.
 11. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.690
  Допаѓања:
  47.923
  Пол:
  Женски
  Со натрен или стевија, имаш убава стевија во Кам моментално. Инаку порано пиев средно кафе ама сега не можам ни да замислам, преубаво ми е без шеќер и што погорко.

  Заборавив да пишам.
  15/90 - јх ден
  доручек - 2 крушки
  ручек - 2 ѓевречиња со маслинка
  вечера - 2 клавчиња мали варени и ред црно чоколадо
   
  Последна измена: 2 септември 2019
 12. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.117
  Допаѓања:
  12.278
  Пол:
  Женски
  Значи решена сум да ослабам драстично !!
  Ми треба помош !
  Ај што секогаш имав проблем со килажа сега е аларматно со многу кг
  летово дојдов до вишак плус 40 кг ;(
  Сакам совети околу Ун(ја имам држано одамна еден месец и толку беше)
  Прашањето ми е од прилика колку кг се губат за тие 90 дена?
  Дали може Цедевитана да се пие?
  Дали може јаткасти плодови да се јаде?
  Мусли?
  Житарици ?
   
  На Cka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  773
  Допаѓања:
  3.367
  Пол:
  Женски
  Мислам дека клавчето ти е грешка. Тоа е за скробен ден
   
 14. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.690
  Допаѓања:
  47.923
  Пол:
  Женски
  И јас мислев така, дури и си земав еднаш пченка варена да јадам, прочитав дека пченката е во јх и од тогаш не грешам.
   
 15. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  773
  Допаѓања:
  3.367
  Пол:
  Женски
  Јас кога ја држев знам дека качамак со пченкарно брашно јадев во скробен ден, затоа така мислам.
  Ама штом си прочитала, ок. Среќно со диетата! :)
   
 16. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.690
  Допаѓања:
  47.923
  Пол:
  Женски
  Ај нека одговори некој оти јас така прочитав и додека уште не сум ја утнала работата да смениме со време, ќе се жртвувам ќе јадам пак сладолед, тоа е.
   
 17. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.715
  Допаѓања:
  21.313
  Пол:
  Женски
  Уште една Леси се врача кучи од утре (highfive)
  Денес веќе доручкував друго, така да затоа ..
  Таман од одмор пак си добив килце-две вишок.. :D
  Таман уште има грозјенце,праски.. (waiting)
   
  На mKdevojce му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.690
  Допаѓања:
  47.923
  Пол:
  Женски
  Певај Леси пченка во јх или во скроб да ја стаиме? Го барам линкот кај прочитав и не можам да го најдам.
   
 19. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.715
  Допаѓања:
  21.313
  Пол:
  Женски
  Во скроб!
   
 20. Estranged

  Estranged Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  1.763