УН Диета

Дискусија во 'Диети' започната од mKdevojce, 7 јануари 2010.

 1. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.658
  Допаѓања:
  47.600
  Пол:
  Женски
  Не може да се рече дека се 23 дена бидејќи многу претходно почнав да вежбам и држам диети, скоро 4м, ама имав апс анд даунс, мислам дека откако почнав 6 кила симнав само со УН и вежбање.
   
  На Bupalu, Роберт 7 и monka_bonbonka им се допаѓа ова.
 2. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  1.305
  Пол:
  Женски
  22/90 скробен
  доручек 2 праски
  ручек ориз со зеленчуг + парче леб и салата
  вечера пола од ручек со салата без леб
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mKdevojce

  mKdevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  1.596
  10/90 - Скробен ден

  Д: 2 праски, кафе
  Р: Бело гравче, домати салата со кромид
  В: Исто, на пола

  Добро е, вагата почна да оди надолу, 1.5кг за овие десет дена, со еден утнат ден, што е супер мотивација за понатаму :sun:. Имајте убав ден девојки 8)
   
 4. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.317
  Допаѓања:
  17.237
  Пол:
  Женски
  @Silma Зрнестата храна е во скроб, а сите брашна се во јаглехидрати.
   
  На monka_bonbonka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tea88

  Tea88 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Женски од утре почнувам дефинитивно ова не го бива повеќе :) Сега сум цврсто решена знам дека е тешко првите денови ама не можам да се гледам повеќе во огледало. Ќе се дружиме :)
   
  На mKdevojce и monka_bonbonka им се допаѓа ова.
 6. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.658
  Допаѓања:
  47.600
  Пол:
  Женски
  24/90 витамински/овошен
  Кркнав сабајлечки банана и бадеми, да му дојде како подлога за денешниот ден, нели најкалоричен да е доручекот. Имам уште 2 крушки, 2 јаболки и некоја слива за денешниот ден на работа, а дома ме чека лубеница, диња, ананас и некоја салатка. Може да украдам некое грозјенце од кај свекрва. Уште 4 дена до воден и ќе го држам, само со чаеви и кафе, не можам само на вода.
   
 7. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  1.305
  Пол:
  Женски
  23/90 јх ден
  доручек 2 праски
  ручек домашна пица :)
  вечера торта + ред црно чоколадо
  килограми симнати 0 ама не се давам, ќе држам до крај.
   
 8. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.317
  Допаѓања:
  17.237
  Пол:
  Женски
  И јас сум тука од денес :)

  1/90 Протеини
  Д:Праски и некое бадемче
  Р:Туна со кромид,патлиџан и маслинки
  В:Помала туна со патлиџан

  Пак сум качила килца, со 75 стартувам.
  70-71 ќе ми бидат таман, затоа полабава ќе бидам, со некое оревче и бадемче плус во доручекот.
  Се мислам и супички да си правам секојднено од брокула,морков,пашканат.. меѓуоброци, за да не џвакам смоки :)
   
  На mKdevojce му/ѝ се допаѓа ова.
 9. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.658
  Допаѓања:
  47.600
  Пол:
  Женски
  Кога ми се јаде меѓуоброци пијам лимунада, како во Хроно што прават, кафе исто така ме заситува, значи не сум гладна жедна сум.
   
 10. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.317
  Допаѓања:
  17.237
  Пол:
  Женски
  @AngelOfArh Ја ради тебе почнувам :)
  Те гледам со каква мотивација и влезе на диетава, и со каква мотивација пишуваш, ма ни грешки ни бутур сум прочитала од тебе!
  Добро,само еднаш.

  Ќе пијам и јас, ама и супава ми е ок, првиот пат така правев.
  Ни едно килце не вратив од ун, мене кето ме зафркна. Со кој памет диета без овошје почнав...
  сега сакам да појачам внес на зеленчук и овошје,и течности.
  Затоа супи ќе правам.
  И во овошниот ќе изгурам со една чинија супа за вечера..
   
  На AngelOfArh и Carolin. им се допаѓа ова.
 11. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  10.268
  Пол:
  Женски
  Ме примате назад?:$
  Со УН ред имам, не се мислам и морав да се вратам.

  Денес 1/90

  Д: 2 праски и турско
  Р: стек со салата и супа
  В: стек и салата

  Да видиме до каде ке се стаса, ке се мерам со метро, на вага не се качувам ама околу 58-61кг. сум сигурно.
   
  На Bupalu му/ѝ се допаѓа ова.
 12. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.658
  Допаѓања:
  47.600
  Пол:
  Женски
  Тенкју! Се трудам да не грешам, си имам убава јасна зацртана цел и мора да успеам!
   
  На Bupalu му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.317
  Допаѓања:
  17.237
  Пол:
  Женски
  @Carolin. Ајде другарке стара, заедно сме посилни :*
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tea88

  Tea88 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Имам една дилема ај кажете искуство. Дали да носам на работа ручек или дома да ручам, некако касно ме фаќа 16.30 и тоа е најрано што може.
   
 15. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  10.268
  Пол:
  Женски

  Ако имаш можност носи си, зошто да не, има убавии кутии за храна каде можеш да си ја спремаш од дома и секогаш да имаш убав ручек без да посегаш по нешто друго или да гладуваш.
   
 16. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.658
  Допаѓања:
  47.600
  Пол:
  Женски
  И јас ручам на работа. Појадувам кај 9-10, ручам на работа околу 1 и вечерам дома со мм кога он руча уствари.
   
 17. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  10.268
  Пол:
  Женски
  Јас си се доручкувам во 10, ручек кај 1-2 и вечера кај 5ипол 6. После 6 нема јадење.
   
 18. mKdevojce

  mKdevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  1.596
  11/90 - ЈХ ден
  Д: 3 помали праски
  Р: Интегрални макарони со доматен сос
  В: Или пола од ручек, или нешто благо, уште не знам :D
   
 19. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.658
  Допаѓања:
  47.600
  Пол:
  Женски
  Исто да, според многу доктори е добро од последниот оброк до првиот оброк (од вечера до доручек следниот ден) да има поминато бар 16 часа, така се забрзува слабеењето бидејќи се чисти скроз желудникот и цревата така, и откако почнав да го правам ова навистина се (се извинувам однапред) прочистувам секое сабајле и стомакот визуелно ми спласна како да сум изгубила па едно 10 кила сигурно. Познавам една жена која јаде секој ден од 8 до 16ч, после 16 не јаде ништо до сабајле, само пие вода, ослабе 25 кила, нема грам сало и висната кожа, за овие 8ч јаде што си сака колку си сака на размак од 4ч 3 оброка и се фаќа.
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 20. riba79

  riba79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  642
  Пол:
  Женски