УН Диета

Дискусија во 'Диети' започната од mKdevojce, 7 јануари 2010.

 1. mKdevojce

  mKdevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  2.906
  13/90 - Протеински

  Д: 1 банана и кафе
  Р: Салата со марула, туна и млад кромид.
  В: Исто
   
  На monka_bonbonka и Carolin. им се допаѓа ова.
 2. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.548
  Допаѓања:
  2.971
  Пол:
  Женски
  25/90 протеин

  доручек 2 праски
  ручек ржан пилешки врап и салата + супа
  вечера печено пилешко едно парче со салата
   
  На Katie90 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.715
  Допаѓања:
  21.313
  Пол:
  Женски
  2 Скробен ден
  Д:Сок од цеден портокал
  Р и в:Ориз и салата

  Утре макарони, вечера чоколада, ќе ги мислам цел ден!
  Мм ко за инат 5 Милка чоколади купил, ме довикуваат цел ден]:)
   
  На Katie90 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  10.824
  Пол:
  Женски
  4/90 овошен

  До сега:
  - кафе
  - јаболко
  - праска
  - јаболко
  Мама диња ке ми донесе тоа ке јадам, од сеа ја мислам. И вечер ке направам салата.

  Вчера место саладолед дм ме одесе на блашко. И тоа баш блашко:lol: разни овошја со чоколада прелиени. Ама не се чуствував подуена туку баш добро ми дојде.:inlove:
   
 5. Katie90

  Katie90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  571
  Скробен 14/90
  За доручек банана
  ручек компири печени со куркума кари вегета и малку зејтин како салата мешани во марула и по некое шери доматче зачинета салатата со балсамико и малку зејтин
  за вечера помалку компирчиња повеќе зеленило:lol:
  @Chanell* ти го можеш тоа.Дома моментално колку што има благи работи никогаш не е имало.А да ти кажам па од вчера од роденден една торта имам во фрижидер па не сум посегнала.
   
  На Chanell* и Carolin. им се допаѓа ова.
 6. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  10.824
  Пол:
  Женски
  Да ве прашам денес ми е овошен нели, можам ли да јадам компот од вишни или сепак не?

  И да, ве молам пишувајте почесто што јадете ми требаат идеи:lol:
   
 7. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.929
  Допаѓања:
  26.744
  Пол:
  Женски
  Можеш ако е без шеќер.
   
 8. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  10.824
  Пол:
  Женски

  Значи сепак не можам:rofl: Ја прашувам мама сега колку шеќер ставила и ми вика три кила:rofl::rofl::rofl:
   
 9. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.715
  Допаѓања:
  21.313
  Пол:
  Женски
  Јас ги заменив денешниов скробен со утрешниот јх
  Не беа причина чоколадите, туку тоа што од оризот кој го спомнав имаше останато дууури една лажица ;( а од вчера им реков да ми чуваат за денес..
  Така, ручав интегрални кифли некои, со малку ајвар, и каснав 4 коцки милка орео.:sweat:
  До вечер ќе ми се пријаде секако, па си земав О’кејк од брусница и протеински пудинг.
  Џабе чекав утре за макароните ... :D
   
 10. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.715
  Допаѓања:
  21.313
  Пол:
  Женски
  @Carolin. Во овошен можеш рендани јаболки со цимет и ореви
  Потпечени јаболки во рерна со ореви и кокос
  Бомбици од суви смокви,банана,лешник
  Смути, свежи цедени сокови ..
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Katie90

  Katie90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  571
  Здраво унки
  @Carolin ако ти фалат идеи разлисти ја темата прочитај некои 20 страни од темава и ќе се инспирираш нешто за готвење па и ќе се мотивираш плус.Не мора да чекаш нови мислења.Исто и на фб групиве имаат и слики од храната што ја јадат па и од таму можеш да добиеш идеа за оброк.Еве и од мене од српски сајт имаш за секој ден рецепти.
  https://www.dijeta.net/un-dijeta-uh...0cTPx9cN1GkVIOqi7WcDgwdVgQkMKnRFN5sOY7GfTxdLc

  Јас протеински не вечерав не можев бев најадена. Вчера не го преполовив ручекот пак грешка и денес грешки.Доручек млеко и бисквити малку (да не се фрли(facepalm)) ручек маргарита пица( и ова е грешка ми се јадеше пица а каде што живеам нема празно тесто а не ми се готвеше) и вечера ќе биде торта плус уште нешто благо. Ќе се потрудам да се вратам во нормала зошто со овие грешки дефинитивно нема да ослабнам.
  @mKdevojce заедно почнавме ние.Како оди се мереше ли ? Јас се мислам дали после овошен сега да се качам на вагата или да чекам после воден .
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  10.824
  Пол:
  Женски
  Здраво :)

  @Katie90 ти благодарам за страницава баш тоа ми требаше:hug:

  5/90
  Д: турско и грозје
  Р: стек полнет со кашкавал и печурки:inlove: и салата
  В: салата

  Исповед:
  Вчера добро истерав освен нескафето со млеко(facepalm)
   
 13. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.690
  Допаѓања:
  47.923
  Пол:
  Женски
  Ни тргнало на грешки :rofl: Грешев и јас, ама утре ми е воден ден, ќе го издржам мушки и од вторник построго. Денешниот Овошен ќе биде со ајвар и леб, тазе ајварче. Не ми е криво, среќна сум се гледам во огледало и конечно градите не ми се такви огромни и стомакот ми е помал. Од утре строго максимално!
   
 14. monka_bonbonka

  monka_bonbonka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2017
  Пораки:
  1.548
  Допаѓања:
  2.971
  Пол:
  Женски
  Кашкавал ??
   
 15. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.690
  Допаѓања:
  47.923
  Пол:
  Женски
  Лелеее кога летна времето, се враќам наназад да не утнав, ама не. 29ти ден, воден, ќе го издржам денес и од утре јово наново малку построго. 1/3 летна, уште 2/3, ама морам малку построго оти си имав грешкички баш а не е убаво така, си сака упорност, истрајност и така ќе има резултат. Во воден ден мислам дозволено е се течности само без шеќер, па мавнав едно турско, направив еден чај од лемонграс и коприва, имам лимон ќе пијам лимунада, само не знам како ќе се издржи без ништо во уста на тренинг денес. Ама ја грешев ептен викендов, ептен! Не мешав ама јадев така повеќе и вчера од овошен ни О немав. Едвај чекам утре протеински ајварче, сиренце и лепче да си кснам :rofl:
   
 16. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  10.824
  Пол:
  Женски
  https://www.dijeta.net/pileci-file-sa-dve-vrste-kackavalja-i-pecurkama/ :)

  Денес доручек немав, на факс бев не се организирав убаво:|
  Р: ориз со краставици и патлижан салата
  В: салата ке е

  Имајте убав ден:)
   
  На Katie90 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Katie90

  Katie90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  571
  Здраво унки.Помина и овошниот ден 16ти по ред . Изедов малку повеќе од 100гр непечен индиски орев 2 банани јаболка и уште погладна мислам бев.Ми се јадеше страшно.Одлучив да јадам зеленчук со цел да не изедам се што ќе најдам па направив салата марула со краставици и 10тина маслинки со малку масло и сол ја зачинив(за новите диеталки ако ме читате јас не сум добар пример иако најчесто пишувам, оваа зелената зачинета салата со маслинки е грешка).
  @AngelOfArh едно големо браво за тебе, чекаме да пишеш резултати после воден .
   
  На AngelOfArh и Carolin. им се допаѓа ова.
 18. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.690
  Допаѓања:
  47.923
  Пол:
  Женски
  Издржавввв.... Минус 3 кила за 5 дена од кои едниот воден. Како издржав не прашувајте.

  Протеински ден 30/90
  доручек 2 јаболки
  ручек ајварче со сиренце и јајце (мислам смее јајце и сиренце а и да не смее ќе јадам оти многу сум гладна 8))
  вечера исто како ручек

  Од денес малку построго, морам. Не слабеам како порано а и доста грешки правев, искрена сум, тоа е.
   
  На Carolin. му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  10.824
  Пол:
  Женски
  7/90

  Д: кафе и грозје
  Р: палачики со печурки и сос од лук
  В: нема да имам освен еден ред црно чоколадо

  Исповед: вчера изедов две топчиња сладолед:@ дм е крив:|
   
  На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mKdevojce

  mKdevojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  2.906
  Тука сум јас, малку забушавам во моментот, цела недела имам гости, па малку ми е тешко да готвам за сите и за мене посебно, така да имам грешки. Се враќам во нормала наскоро. Инаку досега бев -2кг.
   
  На Katie90 и Carolin. им се допаѓа ова.