УН Диета

Дискусија во 'Диети' започната од mKdevojce, 7 јануари 2010.

 1. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.747
  Допаѓања:
  48.350
  Пол:
  Женски
  67/90 протеински

  Доручек абер немам уште што да јадам, мислам дека ќе одам по некои јатки, не ми се јаде овошје
  Ручек пилешко, плескавички домашни и малку стекче, остатокот на синко од синоќа :lol: со краставичка
  Вечера мислам дека пак стекче ќе биде со зелка, како манџичка

  Вчера овошен го поминав со така помалку храна, зелка салата и семки за последно јадев, гледам да јадам во интервал од 12 часа во денот, па да намалам на 10, па на 8, да искомбинирам еден друг режим оти ми завршува оваа диета веќе па ќе видиме, нешто да смениме. Кога веќе сме тргнале да слабееме да не застануваме.
   
 2. oli18

  oli18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  41
  Унки...јас сеуште сум тука

  денес ми е 27ми ден ЈХ
  Се мислам за во сабота, ќе ми биде воден ден..дали да го држам, дали да се пробам..не знам
  некако се нервирам и со килажава од - 4 не сум мрдната еве подолго време
   
 3. Katie90

  Katie90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  576
  54 ден скробен
  д банана
  р ориз со праз
  в ориз со зелка подварок

  @oli18 ако имаш малку за симнување тогаш бавно ќе оди, не се разочарувај.Повеќе варено помалку пржено и ако имаш услови физичка активност вметни.Исто можеш и турбо ун 12 дена пред вториот воден ако стагнираш понатаму.
  @AngelOfArh како оди кај тебе, колку килограми намали? Стигна до М бројче или ?
   
 4. Marija Stela

  Marija Stela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  1/90
  П.банана
  У.круша
  Р.риба со салата супа леб
  В.пола без супа и леб
   
 5. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.747
  Допаѓања:
  48.350
  Пол:
  Женски
  Да ти кажам искрено на лик изгледам како да слабеам уште а вага не мрда и заклучив дека вагата ми е расипана. Влегов во М, дури и прстите на рацете ми се ослабени и сега прстените ми се таман не ми кипе мевце, ама на вага... Додуша јас вежбам па тоа ми има логика. Еве ме 68ми ден а од 8 кила не сум мрдната доле. Апетит немам, нели тоа е најбитно, ама благичко ми се пријадува. Искрено не слабеам брзо и ефективно како порано. После оваа диета ќе продолжам со мој режим, комбинација од УН за појадок и не мешање на намирници од типот на скроб и протеин, протеин и јх, јх и скроб, ама ќе јадам повеќе протеини, а јх ќе ги намалам најмногу што можам. Ова од здравствени причини е секако.

  68/90 скробен

  доручек банана
  ручек сакале верувале сакале не, уште немам ручано и немам идеа што да ручам, а немам ни апетит, немам ни ручек, па веројатно ќе земам некое лепче и со хумус ќе јадам
  вечера мислам дека ќе кикснам пошто сум на роденден па ќе кснам можеби некоја кифла и кашкавалче, ако нема свежа салата да зобам

  На роденден сум и утре, ама лесно е, ќе зобам кифлички и ќе кснам торта, јх ден, оправдано, ама денес не јадам торта, ветувам! Малку ми здосади како се ближи крајот, ама ќе издржам!
   
  На Katie90 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marija Stela

  Marija Stela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  2 ден скробен
  П.банана
  У.круша
  Р.спанаќ со ориз салата леб
  В.пола од ручекот без леб
   
  На тп18 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.747
  Допаѓања:
  48.350
  Пол:
  Женски
  Ужина нема во оваа диета.
   
 8. Marija Stela

  Marija Stela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  П.банана
  Р.переци со салата ајвар
  В.благо
   
 9. Marija Stela

  Marija Stela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Има прочитај ужини во ун дијета
   
 10. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.747
  Допаѓања:
  48.350
  Пол:
  Женски
  Каде тоа?
   
 11. Marija Stela

  Marija Stela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Пиши на google
   
 12. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.747
  Допаѓања:
  48.350
  Пол:
  Женски
  Затоа те прашувам, зошто никаде не стои ужина. Во секој случај не е грешно што си изела круша место чоколадо, ама не е секојдневна практика, не постои ужина во оваа диета! Ако ептен те фати криза изеди една крушка, јаболко, ама не секој ден или да ти е задолжителна намирница.

  58/90 протеински, да да, добро прочитавте, со оглед на тоа што парче напраив викендов рестартирам од прв ден после воден, иначе ќе требаше за 15 дена да завршам а не сум задоволна. Ќе удрам форца на вежбање, нема утки, помали оброци и повеќе вода.

  доручек банана
  ручек ајвар и сиренце
  вечера исто како ручек

  Во принцип не сум за вакви почнувања од ново ама сакам да биде како што треба. Сто посто сум сигурна дека викендов качив кило, ако не и две, јадев без ред, не мешав ама беше сувомеснато, беше салата кремава, беше три дена по ред торта... Шејм он ми! Вчера го достигнав врвот со чипс и чоколатцата на синко :?: 8-| (facepalm)
   
 13. Marija Stela

  Marija Stela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  4 ден овошје кикирики вода
   
  На тп18 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.747
  Допаѓања:
  48.350
  Пол:
  Женски
  59/90 скробен

  доручек јаболки
  ручек компири печени или ориз тава
  вечера исто

  Искрена да бидам волку малку ефект одамна не сум имала од диета, дали организмот не ми ја препознава со оглед на тоа што по 16ти пат ја држам, или што е работата не знам, али по завршувањето ќе почнам некој друг режим, повеќе на протеини, па ќе видиме. На лик изгледа wow, како да сум симнала 15+ кила, освежена сум, полесно ми е, ама на вага, цврц, ништо, од 8кг плус минус килце не мрда.
   
 15. Marija Stela

  Marija Stela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  5 ден
  П.банана
  У.јаболко
  Р.3 јајца со младо кромидтче и шампињони салата леб супа
  В.пола без леб и супа
   
 16. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.747
  Допаѓања:
  48.350
  Пол:
  Женски
  Искрено ми прекисна од овошје за доручек веќе неколку дена. Со мака ги јадам јаболкине ем од најмалите најшугавите зимам.

  60/90 јх ден
  доручек 2 јаболчиња
  ручек 2 ѓеврека
  вечера мислам дека пудинг ќе сварам со некое нескафенце благичко со млекце, а може да остане и на чоколадо само, немам идеа искрено

  И да, после само 3 дена враќање на старо од оној дебакл викендот ми спласна гумата околу стомак, се средија и гасови и се, диетава е мајка, каков и да имам режим понатака ќе се трудам да го следам бар малку принципот на диетава, немешање, утро со овошје почнато...
   
 17. Marija Stela

  Marija Stela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  6 ден
  Овошје
  Компири тиквици салата леб ајвар
  Пола без леб
   
 18. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.747
  Допаѓања:
  48.350
  Пол:
  Женски
  Озбилно? Ова не е УН! Компири во овошен? Леб? Ајвар?
   
 19. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  3.375
  Пол:
  Женски
  Овошје и е за доручек. 6ти ден е, скробен.
   
 20. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.747
  Допаѓања:
  48.350
  Пол:
  Женски
  Аха, моја грешка, јас разбрав овошен ден. Се извинувам!