Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

УН Диета

Дискусија во 'Диети' започната од mKdevojce, 7 јануари 2010.

 1. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  3 kg :( ama mi viakt ne gubi nadez polse 3-4 nedela se oslabnuva poveke
  Jas malce prekoracuvam nekogas koga mi se jade blakce si jadam po 1 belisimo :D:D:D
  ama sea via 2-3 dena koga mi se jade blakce 1 lazica med ili caj so med zavisi
   
 2. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.253
  Денес ми е овошен ден... :( ;( ;( ;(
   
 3. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.103
  Допаѓања:
  82.222
  mene mi den so testenini i blago...mmm
  toj den mi e omilen:)
   
  На Vesnica pesnica, thefuturedoctor, Avokado и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  102
  Мене ми е денот со грав , ми се погоди и салата од домати со младо кромидче мммммм :D
  А да ве прашам женски нешто, јас на пример никогаш неможам да јадам повеќе од еден пат на ден, знам дека треба и вечера, но неможам , едноставно воопшто не ми се јаде, може ли ова да претставува проблем кај УН диетата???
   
 5. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.103
  Допаѓања:
  82.222
  Jas mislam deka da,bidejki ne treba da se izostavi niedna namirnica.I koga imas skroben den nemas salata.
   
 6. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.253
  Кој си е како вас, јас умрев денес ;( ама ај некако ќе издржам до утре.. :?

  И јас некогаш јадам само еднаш...а салата има и првиот и вториот ден... :mrgreen: :geek:
   
 7. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.103
  Допаѓања:
  82.222
  ups da vidov jas sum greska,imalo salata a jas ete celo vreme toj den ne jadam salata:)
   
 8. milaaaaa

  milaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  18
  zenski ve molam kazete mi dali pri varenjeto na orizot, grasokot, gravot i pri varenjeto i pecenjeto na mesoto e dozvoleno da se stavi zejtin, sol i drugi zacini? isto i za salatite dali zacinite mu precat na organizmot vo gubenjeto na kilogramite? jas salata jadam malku povekje kiselka i solenka :D zatoa me interesira dali smeam taka da prodolzam? ve molam sto pobrzo da mi odgovorite :) pozz**
   
 9. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.103
  Допаѓања:
  82.222
  pa jas koga go varam ili pecam mesoto a i zelencukot stavam zejtin,a i vo salatite istotaka i ocet.inace dozvoleni se zacini.znaci sepak imam nevidini rezultati a plus pijam i sok ama gaziran kako sto preporacuvaat.taka da veke imam vidlivi rezultati a denes mi bese 16 den od dietata.
   
 10. Lollipop

  Lollipop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  27
  Па пожелно е доколку ги имас двата оброка зосто поентата на диетата е во текот на денот да имас оброци кои ке ти се повторуваат односто принцип на еднобразна исхрана...како препорак која мозам да ти ја дадам , а со која сепак ке можеш да го запазиш овој принцип е онаа количина која ја јадес еднаска да ја поделиш на две, што значи сакала ти или не тебе ке ти се пријаде после неколку саати...Пробај мислам дека ке успееш.ПОЗЗ
   
 11. Lollipop

  Lollipop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  27
  хахахахах ЕДНО БЕЛИСИМО....ич да не се секираш мене кога ми се јадело благу сум знаела и 300 гр. милка да изедам и пак да имам резултати...сега немој да претеруваш и ти секогаш кога ке имаш благо да си дозволуваш толку, а мене тоа обично ми се случувало пред ментруален циклус кога реално и ден денес имам потреба од МНОГУУУ благо...Ако веке мислиш дека си претерала со благото тогаш обиди се наредните два пати кога ке треба да јадеш благо да го замениш со тестенини бидејки ти е тоа дозволено...
   
 12. Mariachi

  Mariachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  Планирам да ја почнам од утре диетава па ајде се надеваме ке бидам истрајна и ке издржам :)
   
 13. milaaaaa

  milaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  18
  se slabee od dietava bez nekoi posebni vezbi (odenje na fitnes, aerobik... ) ? pozz**
   
 14. milaaaaa

  milaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  18


  fala jule :)) se nadevam deka ne preci zejtinot i solta :P pozz**
   
 15. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.103
  Допаѓања:
  82.222
  pa izgeda deka voopsto ne precat a inaku jas ne vezbam nitu aerobik nitu fitnes samo poveke pesacam i gi koristam skalite vo zgradata sto mi se(ziveeam na 5 sprat).Ima rezultati jas iznenadena i eve zatoa na site ja preporacuvam dietata i bidete uporni.
   
 16. milaaaaa

  milaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  18
  ova najiskreno me ohrabruva :) mene denes mi bese 5 den od dietata ama ne sakam da se meram uste sea zasto e rano, ke pocekam uste edna nedela pa togas se nadevam deka ke ima nekakvi rezultati :)) :P fala uste ednas i ti posakuvam uste podobro da ti odi slabeenjeto :)) pozz** se najubavo
   
 17. ines86

  ines86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  14
  decki fala vi za dietava od ponedelnik ja pocnuvam obavezno pa se nadevam deka do letoto ke uspeam da oslabnam,veke ne mozam vaka mora malku kopntrola...drzete mi sreka..pozz do vas :up:
   
 18. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.362
  Допаѓања:
  43.759
  Утре шопинг по намирници, и од понеделник ја почнувам диетава. Ептен ја претерав.
   
 19. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.253
  Јеее...ќе се дружиме. Од кога те чекам. :P :P :D :D
   
 20. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.362
  Допаѓања:
  43.759
  Глоу, морам да ти дадам задолжение ако се откажам да ми удриш еден сочен ќотек! :D
  И да почнев со тебе ќе имав некое кило помалку, ама што е тука е, сега ми дојде...

  Тебе како ти оди? Колку кила?
   
  На elyyyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.