1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

УН Диета

Дискусија во 'Диети' започната од mKdevojce, 7 јануари 2010.

  1. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.172
    Допаѓања:
    235.018
    Pa mene denes mi e 32 den...pomina eden mesec veke.Inaku deneska imam testenini i vecer blagoooo.E sakav da ve prasam vie jadete cokolado za gotvenje po 100 grama ili po eden red?Jas go jadam celo od 100 grama. :D
     
  2. Sara89

    Sara89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Od cokoladoto za gotvenje deka treba samo eden red,poradi toa sto se jade prethodno drugo blago,a ako ne jades drugo nisto ne smeta i celoto :P :P :P mene vcera mi bese toj den i si se najadov blacko mmmmmmmm :lol: :lol: :lol:
     
  3. ines86

    ines86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    14
    i jas znam deka samo eden red treba a i taka pisuva vo knigata,a pisuve deka ako jadete torta ne 2 parcinja tuku edno :D pa sega koj kako saka :roll:
     
  4. Sara89

    Sara89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Ovosniot den moze li da se jadat banani? jas razlicno imam citano ,nekade deka samo ovosniot den e dozvoleno,a nekade deka ne.. :? :? :? imam lista na sto moze da se jade a stoe ne od eden fitnes centar tamu banani e dozvoleno, a i bananite sodrzale nekoi vlakna koi imale uloga pri namaluvanje na celuitot,a pred se i dosta zasituvat...aj ako nekoj e podobro informiran neka pise..pozzzz
     
  5. kristinaaa

    kristinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    ги прочитав сите коментари и гледам дека сте задоволни,до некое време не верував дека оваа диета е ефикасна но сега се подразмислив и решив и јас да ја почнам .
    позз 8) :up:
     
  6. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118

    Јас банани јадам секое сабајле, неможам да почнам со друго овошје поради желудникот. Цитрусни овошја ми стваараат киселини, денес ми е 10ти ден, а резултати има, само незнам точно колку, но и 1,5кг да е јас ќе сум презадоволна, воопшто немам кризи за храна. Бананата е многу корисна, незнам зошто сите со се предрасуди , кога станува збор за банана во текот на диетата. Јас со имам читано е дека бананата нема калории т.е. шеќери кои дебелеат, а притоа многу помага за концентрација(затоа е убаво насабајле да се јаде). Можеби единствена негативна работа е што не помага баш при одењето во ВЦ. :D
     
  7. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.172
    Допаѓања:
    235.018
    I jas jadam banani vo ovosniot den i od ovosje samo toa go sakam no nautro go izbegnuvam bas poradi toa sto ne mozes od niv da odes vo wc :D .A cokolado sekogas jadam celo posto taka mislaevdeka treba ama potoa pak drugoto blago nikogas nemam izedeno celo :D ,bidejki posle cokolado sum zasitena.Jas mislam deka voo ovaa dieta ne vazno kolicinata tuku bitno e kako kombiniras,nekade ke izedes pomalku nekade poveke,a sepak rezultatite se fenomenalni...Napred devojki,vo leto site vo top forma :D
     
    На Sirenaa86 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ines86

    ines86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    14
    za bananite eve sega vidov vo knigata se dozvoleni samo vo ovosniot den zatoa sto jades samo ovosje toj den,a za sekoe sabajle neznam bas zatoa sto tie ako se korisni sepak imaat mn poveke kalorii od dr ovosja,a za kolicinata ovde pisuva deka kolku pomalku izedes poveke ke oslabes pa sega koj kako saka i kolku mu treba da oslabe :roll: pozz
     
  9. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.172
    Допаѓања:
    235.018
    E za bananite i jas taka znam i pravam samo vo ovosen ama sega i vo nego gi izbegnuvam.Za kolicinata,pa osven ovaa so cokoladoto no kazav kratam od drugoto blago bidejki nemozam da izedam tolku mnogu,drugo i ne sum zgolemila,duri ete koga ima testenini jadam pomalku ili pak koga ima meso itn.Sega,rekov sum zadovolna. :D
     
  10. Bibii

    Bibii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Pa mene denes mi e 32 den...pomina eden mesec veke.Inaku deneska imam testenini i vecer blagoooo.E sakav da ve prasam vie jadete cokolado za gotvenje po 100 grama ili po eden red?Jas go jadam celo od 100 grama. :D


    a kako e ima li kaj tebe rezultati kolku kila stopi za 32 dena
    ??pozz
     
  11. Bibii

    Bibii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0

    a kako e ima li kaj tebe rezultati kolku kila stopi za 32 dena
    ??pozz
     
  12. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    јас сум многу тажна и нервозна...Диетава ја држам точно 1 месец, а и одам секој ден на фитнес...Денес кога се измерив ме мавна нервен слом-Немам ослабено ниту 1 кило, а навистина строго се придржував кон диетава...Само утре требаше да го држам денот на вода и не знам дали да продолжам...Многу се трудам- а немам резултати :(((((((((
     
  13. butterflyyy

    butterflyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    59
    Иванче, а колку килограми имаш, ако не е тајна, бидејќи ако имаш повеќе килограми, со диетава се симнуваат побрзо, а ако имаш помалку килограми, многу побавно се симнуваат.
     
  14. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.172
    Допаѓања:
    235.018
    Ne sum se merila nitu se imam mereno pred da ja zapocnam...nemam vaga. :D Otprilika znam kolku kg bev pa imam vo plan veke da se meram,a inace iznenadena sum bidejki ne mi treba vaga za da vidam deka mi se topat kg,se gleda ina oblekata i na mene,a iskreno toa i go posakuv jas da se vidam na ogledalo slaba a ne vagata da mi kaze :D I go postignuvam zamislenoto :D
     
  15. Bibii

    Bibii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Milo mi eko togas samo prodolzi i ne ja gubi voljata a ke pocnam i jas samo ne znam poso sabota sum na svrsuvacka kaj najdobra drugarka pa ne znam dlai e dozvoleno toj den da preskonam da jadam iliu da pocnam podobro od nedela :))
     
  16. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Извинете што ќе се умешам во темава ама имам нешто да прашам а да не отворам нова тема и така ги има премногу.
    Веќе три недели сум на диета, ама таа не е некоја по пишани правила, што да јадам, што не, само ги отфрлив лебот, благото, алкохолот, газираните пијалоци.Значи никако не јадам леб, само понекогаш макарони или шпагети.Внимавам да не јадам после 8 часот, и јадам мн салати и овошје. Но не можам да се откажам од кафе со шеќер и со млеко, и пошто одам на училиште најчесто на големите одмори јадам некои грицки кои не се баш диетални (смоки, марети...)
    Мислите ли дека може да очекувам резултати иако во нешто отстапувам ?
     
  17. Sara89

    Sara89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Jas pred da ja pocnam UN dietata bev isto taka nesto na toj princip,nesakam da te razocaram ama rezultati nemase nikakvi,duri postepeno i si nakaciv..sepak sekoj organizam e razlicen i mislam deka tri nedeli se dovolen period za da se vidlivi pravicnite rezultati..od kafeto ne mora da se otkazuvas samo mesto obicen seker kupi si vestacki zasladuvac i mozes da si prodolzis so mlekoto no praktikuvaj so namalena maslenost..Ako nemas niakvi rezultati moja preporaka da pocnes so nekoja dieta i da se drzes spored nea...pozzzz
     
  18. EmCeee

    EmCeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    4
    Eve i od mene mislenje jas pred da ja pocnam ovaa dieta sega sto ja drzam bev na toj rezim na ishrana kako ti i za 2 nedeli oslabiv 3 kg ama bez seker piev kafe i caj i mleko ama mozis da so natren da pies ama probaj tie griki da gi otfrlis skroz namesto toa kupuvaj si ovosje i ke ima efekt,ama da i toa zavisi od organizmot,ama eve i moja drugarka taka imase rezultati ako ne sakas dieta prodolzi taka bez leb,bez blago,bez nikakvi sokovi samo prirodni cedeni,bez gricki micki nikakvi zs mislis deka tie se malku ama se kaloricni.prodolzi taka i kazi ni sto ke napravis.srekno pozzz
     
  19. bofi

    bofi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    zdravo zenski dietava e super samo sto jas nemozam da ja izdrzam. :roll: stvarno neznam kako da oslabam,jas imam dve deca i koga gi ranam niv i mama si apnuva malku :D
     
  20. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Диеталки како сте? :)
    Сакам да ве прашам третиот ден, освен тестенини(макарони, шпагети) и пица, што друго можете да ми предложете ???? А нели да може да се купи, ме мрзи да правам :(