1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убавата селанка (Güzel köylü) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 28 јануари 2016.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  980
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  УБАВАТА СЕЛАНКА
  Број на епизоди : 52

  Содржина :
  Ѓул е млада и убава девојка која живее во Истанбул и работи во компанија за козметика. Еден ден таа запаѓа во голема неволја; дознава дека важна пратка биа испорачана на погрешна адреса, воедно доцни за на работа, заглавена е во сообраќајот, лаже дека во моментот е во компанијата и завршува удирајќи со колата во онаа на нејзиниот шеф. Лошата среќа ја следи и наредниот ден кога повторно задоцнува на важен состанок, и' паѓа телефонот во чаша со млеко и и' ја "дигаат" колата која е всушност на нејзиниот дечко. Како резултат на сите несреќи, момчето Каан и' раскинува, а шефот ја отпушта од работа.
  Истовремено, во едно село, живее баба Султана, жената која сите ја почитуваат во селото, во кое секој со секого е пријател и животот им поминува во игра и забава. И токму кај таа баба Султана стигнува пакетот со козметика при што бабата помислува дека козметичките производи се подарок од нејзината внука. Но, селаните не веруваат дека тоа е така, затоа што Султана никогаш не била мажена, никој не се сеќава дека имала и дете, а не па внука. Но, тогаш им се јавува Ѓул и кажува дека се работи за погрешна адреса на испорака на пакетот и им ја дава нејзината адреса за да го вратат пакетот. Селаните решаваат писмото од баба Султана во Истанбул да го однесе Џемал. Џемал заминува за Истанбул, каде случајно се запознава со Ѓул и се вљубува во неа на прв поглед, не знаејќи дека таа е божемната внука на баба Султана. Се враќа во убавото село Ѓузелкој, со умот во облаци, мислејќи на Ѓул и верувајќи дека таа е неговата прва и голема љубов.
  Исто и Ѓул, откако ќе го добие писмото од селаните, решава да сврти нов лист во нејзиниот живот и да замине да живее на село, па и да ја запознае жената која си замислила дека и е баба. Заминува во селото, подготвена да се запознае со тамошните жители и подготвена да заборави на се' лошо што и' се случи во градот. Убавата девојка од градот станува селанка, живеејќи по новите правила во новото место и прилагодувајќи се секојдневно на различни ситуации.

  Улоги : Gizem Karaca, Berk Cankat, Mehmet Ali Nuroğlu, Ahmet Mümtaz Taylan, Zerrin Sümer, Erkan Sever
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На tigarche1, cresa-jagoda и L.i.n.a.a им се допаѓа ова.
 2. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.501
  Допаѓања:
  26.565
  Пол:
  Женски
  Со нетрпение очекувам да започне серијава :D
  Ке биде многу интересна
   
 3. Queen^^

  Queen^^ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Овој глумец десно незнам зошто, но одвратен ми е.
   
 4. kikitta

  kikitta Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2009
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  275
  Пол:
  Женски
  ја има ли некаде по страниве за гледање??? како ја пишува
   
 5. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  21.843
  Пол:
  Женски
  Многу интересна серија е а бабата е легендааа хахаха само да се смееш со неа :rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На cresa-jagoda и #Пепи им се допаѓа ова.
 6. Црвче

  Црвче Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2015
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Глумеше во имитација на животот како Ердем. :puke:
   
  На Queen^^ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.507
  Допаѓања:
  1.103
  Не гледав вчера.. во колку има реприза?
   
 8. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Вчера пишуваше дека ќе има реприза сабајле во 10часот и уште еднаш во 14 часот, но според програмата на сител репризата е во 15 и 30
   
  На malecko5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  22.551
  Пол:
  Женски
  А бабата стварно ли и е баба?
   
 10. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.501
  Допаѓања:
  26.565
  Пол:
  Женски
  @Elissa
  Мислам дека не и е :D
   
 11. yo lee

  yo lee Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Луѓе што сте се фатиле за турските серии,аман
  Има мал милион добри серии,остајте овие турски срања
   
  На kankus, eloves, tockaAa. и 6 други им се допаѓа ова.
 12. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.507
  Допаѓања:
  1.103
  Јас мислам дека и е затоа што вчера сестра и на ѓулсун и рече дека дедо им бил началник, а нели бабата порано била во врска со некој началник
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.501
  Допаѓања:
  26.565
  Пол:
  Женски
  На крајот ке испадне дека и е баба излеа :D
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  980
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  Баба и е :D:l:
   
  На k.frosina му/ѝ се допаѓа ова.
 15. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.501
  Допаѓања:
  26.565
  Пол:
  Женски
  хахахаххахаа :D
  Можеби бабата има склероза ама за внуката не лажела :lol:
   
 16. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  980
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
 17. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Машки
  хахахааххаха имево на серијава(facepalm)
   
 18. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.507
  Допаѓања:
  1.103
  Бабава е закон.. хххахахах
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. The Saturdays

  The Saturdays Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Glumicata e mnogu ubava a i ovaj Dzemal e bas simpaticen, mnogu e interesna serijata i smesna :)
   
  На mimi**** и BI-44 им се допаѓа ова.
 20. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.501
  Допаѓања:
  26.565
  Пол:
  Женски
  Е значи се пресмеав :rofl:
  Брбушки од говеда хахаха :lol::rofl::rofl:
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.