1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убава порака-покана

Дискусија во 'Канта' започната од inimini, 23 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  72
  Ве молам ми треба убава порака сто тоа што ке поканам. Ми треба за слава за 4 декември за Пречиста.
  Благодарам однапред.
   
 2. LUNA.girl

  LUNA.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  135
  Дали поканата е како за куќна слава или пак за некој собир ти треба што е официјален?
   
 3. natasanina

  natasanina Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  9
  ве поканувам на 27 на слава петковден
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  72
  Da кукна слава ми треба несто интересно написано решив така оваа година да поканам некои луге но незнам како да напишам, помогнете ми.благодарам.
   
 5. LUNA.girl

  LUNA.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  135
  Животот е пат,
  сите патуваме заедно,
  среќата е благослов,
  секој е благословен одделно,
  овој ден е празник за нас
  да празнуваме заедно.

  погледни дали ќе ти се допадне,ако не ќе пробам да составам друга :hai: :hai: :hai:
   
 6. feemina

  feemina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  12
  интересно и убаво ,
  браво!
   
 7. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Ај некоја порака-покана за Божиќ.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.