1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убавина во зима

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lady-Mistique, 27 ноември 2009.

  1. Morning.Sunshine

    Morning.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    18
    Ја сакам зимата. Капче шалче лабело на уста и шибам. :) Само мразам кога ќе ми се наводенат нозете во зима. Е тогаш ми иде да пукам од мака. Дотерана наместена а во нозете некое рипче ми плива
    What a feeling :lol:
     
  2. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.157
    Пол:
    Женски
    E da vi kazam mene ne mi e ladno vo zima mene ljubovta me gree :)) ( se zezam). Obicno sekoja zima ja teram baba mi da mi plete nekoi interesni tuniki dzempercinja salce kapce :) i sekako vo renec ili dzeb sekogas imam mala tubicka pomada i labelo nikako sjaj za usni bideeki mi se scrvenuvaat usnite use povise od sjajot pa za toa koristam NIVEA labelo nekoe po svetkavo za da ima nekoja boica i sekako bez paloma ne iskacam :) podari crvenoto rasteceno nose koe cesto e smrznato bideeki salot go nosam okolu vret ne i na liceto :)
     
  3. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Јас сепак си го сакам сонцето. 8)
    Многу сум зимурлива, па според тоа ладните, облачни денови не ми одат во прилог.
    Имам многу нежна и чувствителна кожа и во зима најмногу пари трошам на хидратантни креми за раце, лице и тело. Некогаш мислам дека образите ќе ми замрзнат од студ!
    И мразам што морам да одам толку натунтана, со боди, хулахопки или хеланки, ролги, џемпери, дебели пантолони, термо чорапи, шалови, капи, ракавици, капути и уште триста тракатанци на мене!
    Неколку денови на планина со снег ми се сосема доволни за целата година.
     
  4. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    воопшто не ја сакам зимата,премногу е ладно |(
    ми испукува устата,лицето ми смрзнува...
    но оваа година се чувствувам преубаво поради мојата нова бела бундичка...кога ја носам се осеќам како снежна принцезичка :P :D :D
     
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Не ја сакам зимата, ретки се моментите на убавина во неа...само некако најголемиот дел од родендени и прослави се во неа, па некако се прогледува низ прсти.

    Но оваа зима ќе ја паметам по новата бела бундичка и белата шубара....немаше поубаво чувство отколку кога ќе ги облечев :inlove:
     
  6. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Не ја сакам зимата .. . многу студено , + па и тој снег ууфф :doh: се сложувам со накачување на килажа , треба да внимаваме на исхраната и редовно спортување , инаку и јас сакам да носам капутчиња и чизмички .. исто така убаво ми е кога сум на топло а надвор е мноогу ладноо ,ама ја мразам зимата, ќе се откажам од тие неколку убави работи само за вечно лето 8) 8) 8) 8)
     
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.145
    Допаѓања:
    76.557
    Пол:
    Женски
    Во зима најмногу се грижам за себе. Не ми претставува студот некој голем проблем. И убаво се чувствувам :)