1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убавина или здравје?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од one13, 5 август 2012.

 1. one13

  one13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Заради здраствени причини треба да пијам хормонални апчиња но тие имаат негативни ефекти и се здебелувало од нив.А јас не сакам да се поправам.Не знам дали да ги пијам?Што е побитно,убавината или здравјето?
   
 2. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  11.921
  Пол:
  Женски
  Како вакви прашања?! Секако дека здравјето е побитно :!: :!:
   
 3. one13

  one13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Навистина не знам што да правам бидејќи не се работи за 1 или 2 кила,туку од 10 па нагоре.Тоа е многу.А валда не е страшно ако не ги пијам,што знам :worried:Help?
   
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.180
  Пол:
  Женски
  Најважно е да пиеш лекарства препорачани од доктор, доколку има некаков проблем.Не треба да се размислува дали да се пие или не, кога станува збор за здравјето.Прво и пред се, најважно е здравјето, ако човек го нема, џабе е се, телото треба да се чува и негува, да се внимава што се јаде или пие, бидејки едно невнимание е доволно за да се уништи истото.Што фајде од убавина, кога не е здраво телото? Или не дај Боже, пак полоши работи да се случат со него, тогаш на човек му е најважно да оздрави.Страшно ќе биде ако не се грижиме за сопственото здравје и не се информираме за се што може да го наруши здравјето.Не е страшно и да пиеш лекови кои се со намена да го зачуваат здравјето, се информираш за нив подобро и истовремено да внимаваш на исхраната, всушност здрава исхрана и вежби.
  Колку повеќе се информираме за болеста, толку помали се шансите истата да не фати.
   
 5. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841

  Значи вака...Битно е дали ќе теба цел живот да ги пиеш или некое одредено време...Ако треба одредено време пиј ги,па кога ќе завршиш со терапијаа почни си диета..А ако треба цел живот ќе мораш да ги пиеш...Бидејќи секако здравјето е побитно од убавината :)
   
 6. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  772
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека нема убавина без здравје :)
   
  На celineparis и UbavkaBube им се допаѓа ова.
 7. renne

  renne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  19
  И јас го делам истото мислење :wasntme: :)
   
 8. maja57

  maja57 Активен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  20
  Е јас мислам дека пред се здравјето е најважно. А кога станува збор а убавина, секој на свој начин е убав било дали од надвор или од внатре.
   
 9. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  Гледај си го здравјето додека не е касно ..А кога ќе помине се , ќе имаш време да ги поправиш нештата кои не ти се допаѓаат ... За ослабување ќе имаш време одкако ќе оздравиш ..
   
 10. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  здравјето!!!!
   
 11. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  477
  исто!!! :)
   
 12. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  202
 13. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  428
  Пол:
  Женски
  здравје
   
 14. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  202
  ЗДРАВЈЕТО СЕ РАБИРААА :angel: :)
   
 15. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Пред се ЗДРАВЈЕТО
   
 16. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  ЗДРАВЈЕТО! Се разбира! :angel:
   
 17. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  980
  Здравје на прво место,друго се ке се среди,полека :)
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Логично, ако нема здравје нема ништо....небитно дали е убавина или друго нешто.
   
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.654
  Допаѓања:
  59.618
  Пол:
  Женски
  Убавина доаѓа од здравјето а не здравјето од убавината. Така да... јасно е. :)
   
 20. Change.

  Change. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2015
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  399
  Пол:
  Женски
  Здравје