Убавините на Македонија преку ваши фотографии

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од SV1911, 26 март 2021.

 1. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  49.100
  Катче во кое ќе може да споделуваме наши фотографии од пејсажи и места кои ја отсликуваат природната убавина на нашата држава.

  Пожелно е под секоја фотографија да го напишете местото, месецот и годината кога е сликана, бидејќи природата се менува постојано. Така ќе може да знаеме што да очекуваме доколку ја посетиме локацијата.

  Едно од поубавите места кои што ги имам посетено до сега. Седлото пред Плат, поглед кон Среден Камен, Шар Планина. Октомври 2020.

  DSC_5182.jpg
   
  На Mrs.Styels, MeowMeow, Ecka1999 и 58 други им се допаѓа ова.
 2. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  13.505
  Допаѓања:
  218.238
  Да скршам мраз, м?

  Галичник :)
  Август, 2020г.
  IMG_1616761913653.jpg

  Штета што не можеме full size да прикачуваме на форумот :)
   
  На Mrs.Styels, Love 83, marchi-cool и 59 други им се допаѓа ова.
 3. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  2.990
  Пол:
  Женски
  Маврово, Февруари, 2021г. IMG_20210326_144056.jpg
   
  На Mrs.Styels, Love 83, 24.07 и 50 други им се допаѓа ова.
 4. forumce

  forumce Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  4.868
  Допаѓања:
  23.693
  Пол:
  Женски
  IMG_20210326_145228.jpg IMG_20210326_145358.jpg IMG_20210326_145316.jpg IMG_20210326_145431.jpg IMG_20210326_145516.jpg

  IMG_20210326_145826.jpg
  1 и 2 Мала Река под Елен скок
  3 Радика
  4 и 5 Бигорски Манастир
  6 Лазарополе
  Сликано Октомври 2020
   
  Последна измена: 26 март 2021
  На Mrs.Styels, Love 83, marchi-cool и 51 други им се допаѓа ова.
 5. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  13.505
  Допаѓања:
  218.238
  Мавровско езеро, август 2020г.
  IMG_1616768843672.jpg
   
  На Love 83, 24.07, sunshinebabe и 43 други им се допаѓа ова.
 6. Пале 345

  Пале 345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  4.053
  Пол:
  Женски
  IMG_20210221_142416.jpg Козјак, февруари 2021 год.
   
  На Mrs.Styels, Love 83, 24.07 и 50 други им се допаѓа ова.
 7. EuHenIa

  EuHenIa Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  1.197
  Допаѓања:
  42.501
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20210326-154510_Gallery.jpg
  Охрид, октомври 2020
   
  На Mrs.Styels, 24.07, Just_a_kid и 46 други им се допаѓа ова.
 8. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.980
  Допаѓања:
  19.386
  Пол:
  Машки
  Преспа, Јануари 2021 :l:

  20210101_125941.jpg
   
  На Mrs.Styels, Love 83, 24.07 и 48 други им се допаѓа ова.
 9. Ambrosia

  Ambrosia Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2020
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  1.750
  Пол:
  Женски
  Крушево, септември 2020 г. IMG-55f457a590d153952aeefb7994721c8d-V.jpg
   
  На Mrs.Styels, Love 83, 24.07 и 47 други им се допаѓа ова.
 10. Dominik

  Dominik Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2021
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Машки
  Лешница(Шар Планина)
  Септември 2020г

  20200913_124107.jpg 20200913_131528.jpg
   
  На Mrs.Styels, Love 83, Ecka1999 и 54 други им се допаѓа ова.
 11. P.S.love

  P.S.love Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  840
  Допаѓања:
  6.698
  Пол:
  Женски
  Бесценет поглед :inlove: - Св. Стефан, Охрид (август 2020)
  IMG-e1f5a65aedb99ae3cb3217a0a8a69e42-V.jpg
   
  На Mrs.Styels, Love 83, MeowMeow и 55 други им се допаѓа ова.
 12. Осе

  Осе Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  1.507
  Допаѓања:
  4.506
  Пол:
  Женски
  Струга..2019
  Point_X502_20190908_133338.jpg
  Св Атанасиј - глуво Point_X502_20190323_132859.jpg
   
  На Love 83, Stayy W, 24.07 и 43 други им се допаѓа ова.
 13. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  2.055
  Пол:
  Женски
  3661DD14-E8D6-450F-BA5C-C95AF566812D.png Колешински водопади, април 2019
   
  На Love 83, 24.07, Just_a_kid и 36 други им се допаѓа ова.
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.377
  Допаѓања:
  134.787
  Пол:
  Женски
  Матка (Треска), април 2020
  20210326_213825.jpg
   
  На Love 83, Ecka1999, 24.07 и 45 други им се допаѓа ова.
 15. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  11.383
  Пол:
  Женски
  Преубава тема!
  Ај сега за сега нека се слики од оваа година.

  IMG_20210326_212754.jpg
  Кожле, Март 2021

  IMG_20210326_212817.jpg
  Исто блиску Кожле, место каде што се спојуваат Пчиња и Вардар, Март 2021

  IMG_20210326_212917.jpg
  Блиску св. Архангел, село Кучевиште, Март 2021

  IMG_20210326_212942.jpg
  IMG_20210326_213004.jpg
  Скопска Црна Гора, Февруари 2021

  IMG_20210326_213026.jpg
  Пат Водно - Матка, Февруари

  IMG_20210326_213045.jpg
  IMG_20210326_213101.jpg
  Парк шума Гази Баба, Февруари

  IMG_20210326_213128.jpg
  IMG_20210326_214354.jpg
  Соње, Јануари 2021
   
  На Mrs.Styels, Love 83, MeowMeow и 48 други им се допаѓа ова.
 16. Nikolina35

  Nikolina35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2021
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Женски
  Долнодупени, јули 2020
  FB_IMG_1616791925676.jpg
   
  На 24.07, Just_a_kid, hello-kitty.90 и 26 други им се допаѓа ова.
 17. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  1.626
  Допаѓања:
  18.142
  Пол:
  Машки
  Кеј кај Биљанини извори
  Охрид, Септември 2020

  [​IMG]
   
  На Mrs.Styels, Love 83, MeowMeow и 42 други им се допаѓа ова.
 18. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  49.100
  Бачилото на патот кон Салаковски Езера, Јакупица. Октомври 2020.

  DSC_5314.jpg
   
  На Love 83, MeowMeow, 24.07 и 41 други им се допаѓа ова.
 19. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.647
  Допаѓања:
  39.872
  Пол:
  Женски
  2020-05-22 06.22.05 1.jpg
  Поглед кон Пелагонија од Крушево
  мај 2020

  2020-05-22 06.16.38 1.jpg
  Поглед од крстот кај св. Преображение Крушево
  мај 2020

  2020-09-28 02.50.52 1~2.jpg
  2019-08-24 06.54.37 1.jpg
  Трпејца, Охрид
  август 2019 и 2020

  IMG_20180401_134557-EFFECTS.jpg
  Пешна
  април 2018

  2020-08-31 01.17.39 1.jpg
  Охридско езеро на зајдисонце
  јануари 2020

  2020-05-14 04.00.05 1~2.jpg
  Планинско патче кај манастирот св. Спас, Крушево
  мај 2020

  2019-11-21 07.59.47 1~2.jpg
  Патот за накај св. Преображение Крушево на есен
  октомври 2018

  IMG_20210304_130313503.jpg
  Прилеп од Маркови кули
  март 2021

  Едит: заборавив да пишам датуми од прво. :lol:
  Браво за темава инаку, една од најдобрите на форумов. :inlove:
   
  Последна измена: 27 март 2021
  На Cherry blossom89, SV1911, Mrs.Styels и 51 други им се допаѓа ова.
 20. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  4.980
  Допаѓања:
  19.386
  Пол:
  Машки
  :o :inlove: :clap:
   
  На Crna Dama, GrimTheReaper, andrejko82 и 8 други им се допаѓа ова.