1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убавицата и ѕверот (Beauty and the Beast )

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од SuperGirl24, 12 ноември 2012.

  1. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.305
    Допаѓања:
    18.106
    Пол:
    Женски
    Серијава, никој не ја знае, ама мене ми е all time favourite! И се' тоа поради мајка ми, начекала на AXN една епизода (негде средина на прва сезона) и јас таква "ОК мамо, ќе ти ја симнам цела сезона одеднаш", колку за да престане да ми зборува за истата, зашто буквално беше како навиена, а мајка ми ако се опседне до тој степен со нешто значи стварно... :D
    И кога конечно ја симнав цела сезона, најдов преводи, сето тоа, и ајде седнав и јас да ја гледам првата епизода, да видам што е толку интересно, иако насловот нешто не ме привлекуваше, и до крајот на првата епизода се најдов себеси :l: во Џеј Рајан (Ѕверот), и оттогаш со мама си го манијачиме и двете, па каде ние две, па успеавме и татко ми да го навлечеме на серијата. :rofl:
    Втората сезона немав трпение да чекам сите епизоди да излезат па да ги симнам како првата, а не ми се чекаше ни на AXN и затоа го најдов сајтот на канадскиот ТВ канал каде што ја пуштаат премиерно и таму си ја гледав, и на крај кога конечно
    Гејб скина конци
    скокав и навивав по соба како споулавена, и уште помило ми падна кога добија зелено светло за снимање на трета сезона па сега, fingers crossed да биде супер, а дотогаш ги гледам сите филмови со ова секси Ѕверчево, никогаш доволно од тој лик. :lol:
     
    На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
  2. auroraa

    auroraa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    843
    На која стрена можам да ја гледам серијава оnline? :)
     
  3. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
  4. sweetyB

    sweetyB Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    79
    Случајно ја најдов серијава, и не можев да престанам да гледам. Може да се каже дека ми е една од омилените :inlove:
     
  5. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Ја прати некој новава сезона?
    Јас сум ептееен разочарана. Ништо не се случува, истите работи постојано се вртат во круг како да гледам бледа верзија од прва сезонa која беше најдобра според мене.
    Кетрин ми е ужасно одбивна и иритантна. Мислам никогаш не ми ни била некој посебно омилен лик ама во третава сезона ја упропастија скроз,ја направија опсесивна и параноидна а со тоа му го уништи и ликот на Винсент. Порано едвај чекав заедно да бидат, а сега кога се заедно прелигави ми се и предосадни.
    Толку лошо сценарио има третава сезона што пола епизоди ми се премотани од што не можам да ги гледам. Нелогични работи до бескрај, од суперхјуманс до JT што сам се регенерира па се лупна у кола и магично поради преоптоварување на организмот способностa ја изгуби. |(|(|(Мислам и 10 смајлиња што превртуваат очи се малку.
    Требаше да ја завршат минатата сезона среќно па поубаво CW да им дадеше шанса на друга серија одколку оваа. Мислам да ја догледам уште оваа сезона и тоа прашање е зашто ептен ми е монотона ама ако има нова сезона ја прекинувам сигурно.
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.920
    Допаѓања:
    49.981
    Пол:
    Женски
    Јас сега почнав да ја гледам серијава и на мене ептен ми се допадна, можам да кажам и дека се опседнав со серијата. Баш таква е како што сакам романтична (јас сум по таквите серии и филмови) :lol:
    Највеќе ми се допаѓа зверот..уфф ептен е згоден и секси..:inlove:

    Највеќе ми се допаѓа во првата сезона.
    [​IMG]

    Мене пак Кетрин ми е многу симпатична и мила..

    [​IMG]

    А заедно се совршен пар :inlove:

    [​IMG]
     
  7. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.710
    Допаѓања:
    42.930
    Пол:
    Женски
    Многу добра серија.Одамна ја имам изгледано, епизода за епизода сум гледала.
    Ем обожавам вакви со детективи ем ми се сфиѓа приказната на убавицата и ѕверот хехе