1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убави девојки (Карин Слотер)

Дискусија во 'Книги' започната од sweety90, 1 ноември 2016.

 1. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Сестри. Претворени во странци. Борци.
  Пред повеќе од дваесет години, сестрата на Клер и Лидија, тогаш тинејџерка, исчезнува без трага. Двете жени си немаат прозборено оттогаш и сега нивните животи не може да се поразлични. Клер е сакана жена на милионер. Лидија е самохрана мајка која едвај крпи крај со крај. Но ни едната ни другата си немаат дојдено на себе од трагедијата што им ги има уништено животите. И горката рана повторно се отвора кога сопругот на Клер трагично загинува.
  Исчезнување на тинејџерка пред дваесет години и убиство на средовечен маж сега по четврт век – што би можело да ги поврзува? Обединувајќи се претпазливо, двете преживеани сестри почнуваат да копаат низ минатото со цел да ја откријат вистината и откопуваат тајни што го имаат уништено нивното семејство, но воедно и неочекувана шанса за ладна одмазда.
   
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.058
  Допаѓања:
  77.416
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто темава стои толку време неактивна :^) , верувам дека има и други кои ја читале книгава. Годинава мислам беше најпопуларна, нема некој што не ја прочита. Обично не слушам коментари и препораки, ама овој пат не одолеав. Никогаш не можам да останам рамнодушна пред потенцијално добар трилер. :D
  [​IMG]

  Мене ми беше брутална. Барав трилер и добив сурова, брутална, тажна, многу потресна книга, трилер кој ми беше ептен по вкус ама истовремено ми беше претажно што читам за нешто вакво.

  Малку ми беше долга и на моменти ептен ми сметаше тоа „тупење“ и тупкање во место, но вредеа сите тие исчитани страници.

  #Oнакога ќе сфатиш колкав спојлет е само извадокот горе над насловот и самата корица...:wasntme:
   
  На Espadrila, SV1911, plava.90 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Sakichka

  Sakichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Здраво... Дали може некоја од вас ако ја има книгава да ми ги слика 109 и 110 страна? Ја земав од библиотека а страните се искинати.... Ви благодарам