babylove овошни кашички

Убави и тренди девојки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од raww, 4 јуни 2014.

 1. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  4.099
  Во оваа тема ставте слики од некоја убава девојка или пак што е убаво облечена :P
  На пример вака...
   

  Прикачени фајлови:

 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Еве прва
  [​IMG]
  Штета што не сум таква.Ни убавина ни ништо... :(
   
 3. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  73.703
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   39 KB
   Прегледи:
   838
  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   30 KB
   Прегледи:
   837
 4. theghost

  theghost Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
 5. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  4.099
   

  Прикачени фајлови:

 6. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.624
  Допаѓања:
  31.190
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ultimate.Shopper

  Ultimate.Shopper Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2014
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  377
  [​IMG]
   
  На Kimberly11, nuh_uh69 и mirandaa им се допаѓа ова.
 8. Captain-Omni

  Captain-Omni Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2013
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  5.220
  Не е најсоодветна тема за муабетов што сакам да го кажам, ама не најдов подобра, па ќе си напишам тука во надеж дека некој можеби ќе го види ова.

  Значи, девојки, не знам вие како гледате на работите, ама верувајте мажи не сакаат да гледаат пластични девојки и некои вамп фаци, као „види колку сум занесна и битна“. Премногу убави девојки во земјава, со прекрасни лица, со прекрасни насмевки, се обидуваат да изгледаат како жена му на гробарот. Оваа:

  [​IMG]

  Не е ова поим за убава девојка, ова е поим за гадотија која се обидува да личи на нешто што не е. Мада, не сме сигурни, а има дојава, дека можеби е машко, траверстит, кој се обидува да го освои светот на жените со помош на црна магија. :devil:

  Убави девојки се смеат, прават гримаси, природни се во однесувањето... не треба да сте манекенки, напротив, треба да сте какви што сте... вакви, на пример. Пожелно дури, мене ако ме праша некој. :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • 01.jpg
   01.jpg
   Големина на фајлот:
   30,6 KB
   Прегледи:
   547
  • 02.jpg
   02.jpg
   Големина на фајлот:
   35,7 KB
   Прегледи:
   549
  • 03.jpg
   03.jpg
   Големина на фајлот:
   17,8 KB
   Прегледи:
   547
  • 04.jpg
   04.jpg
   Големина на фајлот:
   59,8 KB
   Прегледи:
   547
  На ForeverYoung, Ella.313, girl-miri и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.886
  Се е до прашање на вкус и како самата девојка себе си се гледа. Некоја се чувствува убаво природна , некоја е посамоуверена со естетски корекции, и баш па заради тоа што машкиот пол не сакал да гледа пластични девојки апсолутно е ирелевантна причина. Само затоа што некој друг сакал или не сакал нешто, не треба да биде пресудно во сопствената одлука за сопствениот изглед :)
   
 10. DoReMi

  DoReMi Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  156
 11. Ultimate.Shopper

  Ultimate.Shopper Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2014
  Пораки:
  350
  Допаѓања:
  377
 12. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Барав и други слики,ама некако не ми се допаѓаа. :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Ella.313 и bussines-woman им се допаѓа ова.
 13. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.530
  Допаѓања:
  8.429
  Пол:
  Женски
  ;)
   

  Прикачени фајлови:

 14. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • largehuh.png
   largehuh.png
   Големина на фајлот:
   467,1 KB
   Прегледи:
   443
  • uok.jpg
   uok.jpg
   Големина на фајлот:
   558,2 KB
   Прегледи:
   441
 15. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  685
  Навистина е потребна темава? Многу е слична со Идеална комбинација, постирате слики со девојки чиишто комбинации ви се допаѓаат. Истата цел е на двете теми, сметам дека оваа не е потребна.
   
  На Tumblr.123 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.373
  Допаѓања:
  4.284
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 61.png
   61.png
   Големина на фајлот:
   292,8 KB
   Прегледи:
   304
  • 789.jpg
   789.jpg
   Големина на фајлот:
   145,6 KB
   Прегледи:
   301
  На Stefiks му/ѝ се допаѓа ова.
 17. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.666
  Допаѓања:
  19.740
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 18. SelinaKyle

  SelinaKyle Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  2.147
  Пол:
  Женски
 19. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 55.jpg
   55.jpg
   Големина на фајлот:
   70,4 KB
   Прегледи:
   92
  • 551.jpg
   551.jpg
   Големина на фајлот:
   29,6 KB
   Прегледи:
   92
  • ло.jpg
   ло.jpg
   Големина на фајлот:
   30,7 KB
   Прегледи:
   92
  • 96.jpg
   96.jpg
   Големина на фајлот:
   250,1 KB
   Прегледи:
   93
  На Ella.313 и ColoursOfTheRainbow им се допаѓа ова.
 20. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.090
  Пол:
  Женски
  10322432_283530578490458_2679209400452584810_n.jpg 10625139_809604902424114_1974739608056134952_n.jpg 10685409_808033345914603_6022019248214945801_n.jpg White-T-shirt-13-433x650.jpg
   
  На Kristina..., vanna и zalosna им се допаѓа ова.