1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убиство во Ориент-експрес (Агата Кристи)

Дискусија во 'Книги' започната од ubava01, 5 јули 2011.

 1. ubava01

  ubava01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  Ненормално мистериозна и со право наречена ремек - дело на кралицата на крими приказните Агата Кристи. Па, феминки мои сте ја прочитале ли или уште не?
   
 2. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  читана ми е.Средно ми се допаѓа .Филмот со Ингрид Бергман ,Питер Устинов е многу добар
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Stefik

  Stefik Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  Да и таа и уште многу други од Агата Кристи. Ако ги читаш нејзините романи ти ги препорачувам следниве: Отворени карти, Куќа на злото, АБЦ убиства, У 4.50 са станице Педингтон!
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ubava01

  ubava01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  куќа на злото ми е читана инаку кристи ми е омилена писателка
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  630
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  Го имам гледано само филмот,па според него можам да замислам дека книгата е одлична и интересна.
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 6. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.627
  Допаѓања:
  4.429
  Пол:
  Женски
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  Сите книги ги имам прочитано и сите ми се допаѓаат
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  Прочитана и тоа неколку пати.
  Воедно ја носи титулата „Моја омилена книга“.
  И би ја читала пак, без престан...

  Агата Кристи :l:
   
 8. All-that

  All-that Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2010
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  67
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  Книгава.. Како и се од Агата, ме импресионира со крајот. Абе те тера да го користиш мозокот додека читаш! Masterpiece.
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 9. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  Од Агата Кристи ги имам прочитано пајаковата мрежа,кој ќе го фати бранот и мистеријата на синиот воз(до пола) :)
   
 10. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  Оваа книга е една од најдобрите од Агата- неизвесна до самиот крај и ве остава буквално вакви :o :wasntme: :x

  Книгата треба да биде задолжително четиво за љубителите на трилери и криминалистички романи :!:
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 11. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  Една од моите омилени книги. :)
  Каков неочекуван крај :x
   
 12. Estranged

  Estranged Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  1.726
  Допаѓања:
  24.414
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  Добра е книгата, стварно е неизвесна до самиот крај и се чита во еден здив... малку крајот ми е нереален за мој вкус, ама сепак само позитивни критики имам.
   
 13. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  Пред некој ден пак ја читав, мислам дека по 4ти пат. Но и други книги од нејзе би ги препорачала, како во еден мој пост за Агати Кристи. А оваа книга би ја читала и 100 пати :)
   
 14. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  Ја прочитав лани и многу ми се допадна :)
   
  На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LuisRoyo

  LuisRoyo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  12
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  двапати ја имам читано, ми се допадна многу..крајот оригинален е! љубител сум на агата кристи, како најомилени од неа би ги истакнала: отворени карти, мистеријата на синиот воз, пајакова мрежа, ејбиси убиства.. :)
   
 16. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  Јас сум воодушевена и без зборови... :x
   
 17. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  Книгата е љубов.
  По мене врв на творештвото на Агата Кристи. :)
   
 18. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  Книгава ја имам прочитано 5 пати и секој пат ја читам со восхит едноставно те остава без здив и како што рече една форумџика те тера да размислуваш
   
 19. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  Само што ја прочитав книгата. Под импресии сум. Прекрасен крими-роман. Оваа ми е прва книга прочитана од Агата Кристи, но ќе продолжам да читам, бидејки премногу ми се допадна оваа книга и стилот на кој пишува Кристи. Секоја чест...
   
 20. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Машки
  Убиство во Ориент-експрес(Агата Кристи)

  Можам да кажам дека спаѓам во привилегираните кои ја имале честа да го прочитаат овој крем во светската литература. =)
  Агата Кристи, во сиот свој сјај!