1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убод од комарец

Дискусија во 'Тело' започната од m.W.a, 13 јули 2012.

 1. m.W.a

  m.W.a Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Девојки ме касна комарец на раката и ми се направи мозолче. :( На братучетка ми исто ја касна и се направи мозолче и сега и остана белег. Ве молам ако знаете кажете што да направам за да ми помине. Фала однапред.
   
 2. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.661
  Допаѓања:
  13.099
  ^ Не го чешај.
   
 3. m.W.a

  m.W.a Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Не го чешам. И братучетка ми не го чешаше но сепак и остана белег. Заради тоа секогаш кога излегувам ставам средство против комарци но овој пат не сакав да мирисам на лимон и затоа не ставив. :(
   
 4. fefe

  fefe Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  ќе побараш во аптеките маст фенистил, стварно е ефикасен, ќе се намачкаш и немаш гајле
   
 5. m.W.a

  m.W.a Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Многу ти благодарам. :)
   
 6. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.040
  вријам од лузни по нозете од тие комарци, ги раскрвавувам од чешање и потоа ми остануваат ...
   
  На Keti-26 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. m.W.a

  m.W.a Активен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  На братучетка ми и остана лузна јас мноу се штитам од комарци но сега успеа да ме касне еден една другарка ми кажуваше за нешто како пудра за лузни било имаше таа лузни и ставаше од тоа и сега нема но заборавив како се викаше повторно ке ја прашам како се вика и ќе ти кажам и на братучетка ми да и кажам многу се нервира.
   
 8. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.641
  Стави или гел Фенистил или маст Синопен, ќе ти помине чешањето , не го допирај не би требало да ти се направи лузна ако не го чепкаш.
   
 9. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.659
  Штом приметите дека ве каснал комарец, намачкајте го местото со внатрешниот дел од лушпата од банана. За 15 мин. ништо ќе нема. Проверено.
   
  На sunfemina му/ѝ се допаѓа ова.
 10. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.094
  Го користам Синопен, ефикасен е :) Само не поминва за 1 ден, треба подолго време да помини.
   
 11. Rakce19

  Rakce19 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Комарци

  Ве молам кажете некој лек за црвенило од убод од комарец :worried:
   
 12. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  7.236
  Допаѓања:
  32.846
  Пол:
  Женски
  Комарци

  Синопен-маст, помага за намалување на црвенилото и чешањето од убодот од комарецот.
  А исто така можеш и со оцет. :) ;)
   
 13. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Женски
  Комарци

  Де бре женски толку ли сте нежни, за еден убод од комарец цела тема :)
  Што да кажеме ние од Кочани, ги имаме и за продавање :lol:
   
  На Lella и Vikica.cuci им се допаѓа ова.
 14. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  4.157
  Пол:
  Женски
  Кога ќе ме касне комарец јас не можам да не го чешам ќе го расрвавам од чешање навика ми е ништо не ми помага и гелови и мачкање и се
  Имам блага крв и одма сите комарци на мене зошто на татко и не му се лепат туку одма мене тој преку лето нема ни 1 убод од комарец а јас последниов одмор ги броев имав 28 убоди и упорно ги расрвавев
  и нема спас
   
 15. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  6.616
  Пол:
  Женски
  Баш во Кочани на неколку дена бев а алергична сум на комарци кога ке ми се подува , огромну станува и многу ме боли како оток ми станува , значи ме касна под окото , окото ми се затвори и наредниот ден качив температура и морав инекции да примам по 2 на ден за побрзо да ми спадне отокот и темп.така да не е шега има веројатно и други како мене и истата мака :)
   
 16. Sarasweet

  Sarasweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  149
  Колку пари е таа маста Синопен што ја користите за против црвенило?
   
 17. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  5.393
  Пол:
  Женски
  Јас пак си немам проблем од овие инсектичиња, и незнам како е кога ќе те касне :P
   
 18. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  573
  За да не ве чеша ставете ракија, а за црвенилото пробајте со Камагел, мене тоа ми помогнало :)
   
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  16.882
  Допаѓања:
  161.736
  Пол:
  Женски
  Ќе одиш на одмор ќе се исунчаш и ќе ти помине :D
  Јас така правам :)
   
 20. little.gf

  little.gf Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2013
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  41
  уффф на лицето ме искасаа милион комарци ги мразамм бее :@ :devil: :envy: :doh: едноставно премногу ми се гнасни и грди :puke: