1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Укината/Обновена Тв Серија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Hipster, 28 март 2013.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Секогаш пред крајот на сезоната се објавуваат листи, мислења, трачеви, за тоа дали некоја серија ќе има следна сезона или не, т.е ќе заврши, ќе ја укинат или ќе продложи да се снима и зашто, колку е гледаноста и тн.
  Не би ни дошла лошо темава да се инормираме тука за тоа дали серијата која ја гледаме ќе продолжи да се емитува или не, без разлика дали веќе има тема за серијата.

  ***
  Засега сигурни серии кои продолжуваа/завршуваат/се укинуваат:

  RENEWED FOR 2013-2014 SEASON

  2 Broke Girls (CBS)
  The Amazing Race (CBS)
  American Dad (Fox)
  America's Next Top Model (CW)
  Arrow (CW)
  Blue Bloods (CBS)
  Bob's Burgers (Fox)
  Bones (Fox)
  The Big Bang Theory (CBS)
  CSI (CBS)
  Elementary (CBS)
  Family Guy (Fox)
  The Following (Fox)
  The Good Wife (CBS)
  Hawaii Five-0 (CBS)
  How I Met Your Mother (CBS)
  The Mentalist (CBS)
  Mike & Molly (CBS)
  The Mindy Project (Fox)
  NCIS (CBS)
  NCIS: Los Angeles (CBS)
  New Girl (Fox)
  Person of Interest (CBS)
  Raising Hope (Fox)
  The Simpsons (Fox)
  Supernatural (CW)
  Survivor (CBS)
  Undercover Boss (CBS)
  The Vampire Diaries (CW)
  The Voice (NBC)
  The X Factor (Fox)

  CANCELED/ENDING

  30 Rock (NBC)
  666 Park Avenue (ABC)
  90210 (CW)
  Animal Practice (NBC)
  Ben & Kate (Fox)
  Do No Harm (NBC)
  Don't Trust the B---- in Apartment 23 (ABC)
  Emily Owens, M.D. (CW)
  Fringe (Fox)
  The Job (CBS)
  Last Resort (ABC)
  Made in Jersey (CBS)
  The Mob Doctor (Fox)
  The Office (NBC)
  Partners (CBS)
  Private Practice (ABC)
  Zero Hour (ABC)

  П.С Темава може да се развие и во дискусија, која сметате дека треба да бде укинта а не е и обратно, која сакате да не се укине и зашто.
   
  На kravce, teddybear и alekce83 им се допаѓа ова.
 2. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Зачудена сум дека ја продолжуваат How i meet your mother. :o .Мислам дека и е конечно време да ја завршат бидејќи хуморот не е баш на завидно ниво како на почетокот.Се израдував што од откажаните не следам никоја само малку ми е криво за Private Practice што заврши, ја следев од време на време, но не до толку.
  Се надевам Хипстер ќе не информираш за секоја нова информација за продолжена/крај на серија и се надевам моите омилени серии нема да бидат на листата за крај ;)
   
  На redheaded и Hipster им се допаѓа ова.
 3. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  456
  Од овие укинатите жал ми е единствено за Don't Trust the B---- in Apartment 23 (ABC) бидејки ми беше интересна серијата и втората сезона требаше да има 20 епизоди а ја прекинаа на 11.
   
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.598
  Дали Simрsons ќе заврши некогаш?
  :D

  Се радувам за The Following втора сезона, првата ја гледам во моментов и ме бендисува засега, па ќе видиме понатаму.
  The Big Bang Theory мислам дека требаше да ја завршат. Серијата дефинитивно го нема квалитетот како првите 3 сезони. :^)

  90210 искрено ме изненади што ја укинаа предвреме. Не е толку лоша серијата (да не се разбереме погрешно, не е ни сјајна), ама сепак... има далеку поглупави серии од оваа кои опстојуваат во етерот.
  Нели? :?:
   
  На Hipster и teddybear им се допаѓа ова.
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Да кога ќе прочитам некоја сигурна информација, постирам, и сите што ќе видите се било која серија, слободно напишете, како да ни биде потсетник што ќе гледаме а што не.
  Се согласувам со Алекче за HIMYM, и со Трендафилка за 90210, и делумно за Биг Бенг.
  Прво, HIMYM jас незнам со кој памет сеуште ја даваат,пре пре многу е уште една сезона.
  За 90210 се изненадив, не очекував ни јас да ја укинат, барем не додека не се средат некои работи.
  Не би е за крај, но тоа е што е.
  За Биг Бенг имам поделено размислување, до пред оваа сезона, одвај чекав да ја гледам, а сега ми е некако навистина досадна. Можеби има шанси да се поправи, а може и не.
  Не сумјам дека ќе ни ја продолжат Модерн Фемили, мислам дека една од ретките серии која со душа ја чекам.
  Сеуште неизвесни следни сезони имаат серииве, и тоа:

  LOOKING NOT SO GOOD

  1600 Penn (NBC)
  Body of Proof (ABC)
  Community (NBC)
  CSI: NY (CBS)
  Cult (CW)
  Deception (NBC)
  Golden Boy (CBS)
  Guys with Kids (NBC)
  Happy Endings (ABC)
  Hart of Dixie (CW)
  Malibu Country (ABC)
  The New Normal (NBC)
  Red Widow (ABC)
  Rules of Engagement (CBS)
  Smash (NBC)
  Touch (Fox)
  Up All Night (NBC)
  Vegas (CBS)
  Whitney (NBC)

  LOOKING GOOD

  American Idol (Fox)
  The Bachelor (ABC)
  The Bachelorette (ABC)
  Beauty and the Beast (CW)
  The Biggest Loser (NBC)
  The Carrie Diaries (CW)
  Castle (ABC)
  Celebrity Apprentice (NBC)
  Chicago Fire (NBC)
  The Cleveland Show (Fox)
  Criminal Minds (CBS)
  Dancing With the Stars (ABC)
  Glee (Fox)
  Grey's Anatomy (ABC)
  Grimm (NBC)
  Go On (NBC)
  Kitchen Nightmares (Fox)
  Last Man Standing (ABC)
  Law & Order: SVU (NBC)
  The Middle (ABC)
  Modern Family (ABC)
  Nashville (ABC)
  The Neighbors (ABC)
  Nikita (CW)
  Once Upon a Time (ABC)
  Parenthood (NBC)
  Parks and Recreation (NBC)
  Revenge (ABC)
  Revolution (NBC)
  Scandal (ABC)
  Shark Tank (ABC)
  Suburgatory (ABC)
  Two and a Half Men (CBS)

  Сe надевам дека нема да зезнат со Hart of a Dixie, дебилничка е знам, ама јас многу ја сакам.
  И исто Тhe New Normal, нема ништо лошо во серијава за да не добие 2ра сезона, али веројатно геј факторот им смета на некои луѓе.
  Криво ми е што ја прекинаа 666 Park Avenue, a на Don't Trust the B---- in Apartment 23 и беше време, само се мачеа со содржината. Истово го мислам и за Up all night.
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 6. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Не ми се верува Хипстер колку ист вкус за серии имаме.Само што сакав да искоментирам дека ќе протестирам ако ми ја укинат Hart of Dixie, ја следам уште од почетокот и многу ми се допаѓа бидејќи дејствието е во провинциско мало градче и ми се интересни ликовите.А за Тhe New Normal мислам дека ќе ја продолжат бидејќи и во Вил и Грејс се фураше хомосексуалноста па имаа огромна популарност.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.598
  :o OMG, I thought I was the only one.
  :D
  Серијата е тотално дебилничка, ама толку опушта, толку е без врска, :D а можам да изгледам и 5 епизоди наеднаш. Ама не се напрегам воопшто, се восхитувам на совршената коса на Анабет, на шминката на Лемон и комбинациите на Зои. Си лебдам додека ја гледам, заборавам на светот.
  Какво прекинување, сега Зои треба да се фати со новиот доктор. ]:)
  Браво Хипстерке за муабетов, на ист ум сме.

  Revenge не ја видов никаде, или ќораво дете сум?
  Иако не сум ги изгледала последните 4-5 епизоди многу тупава ми стана серијава значи.
  Втората сезона е благ ужас наспрема првата.

  И Никита не ја гледам одамна, ама ми е мило што има успех. Good for her.
  ;)
   
  На redheaded, Butterfly14, bittersweet и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  ^За Тhe New Normal, мислам дека има големи шанси да ја укинат. зашто читав големи критики како демек ту мач геј, на многу не им се свијала. Не е баш слична со Вил и Грејс, башка таа беше легендарна серија, пред се заради Керен :D
  Ќе видиме, уште нема точни информации, само шпекулации.
  П.С Тренди, Revenge (ABC) е во лоокинг гуд, сигурна сум ќе има 3та сезона, и тоа пред се заради добрата прва и сите ние што ја гледаме и ги трпиме што не дриблаат.
  А за Харт оф а дикси, што знам, она како викаат гилти плежер ми е. Сака ептен да ги видам Зои и Џорџ, па и Лемон више не ме нерива, ептен ми е убава Анабел мене, абе срцки се :D
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.903
  Допаѓања:
  65.943
  Пол:
  Женски
  SAFE BETS

  American Idol (FOX)
  The Bachelor (ABC)
  The Bachelorette (ABC)
  The Biggest Loser (NBC)
  Castle (ABC)
  Celebrity Apprentice (NBC)
  Criminal Minds (CBS)
  Dancing With the Stars (ABC)
  Game of Thrones (HBO, Season 3 premieres March 31)
  Girls (HBO)
  Glee (FOX)
  Go On (NBC)
  Grey’s Anatomy (ABC)
  Grimm (NBC)
  Kitchen Nightmares (FOX)
  The Middle (ABC)
  Modern Family (ABC)
  The New Normal (NBC)
  Once Upon a Time (ABC)
  Parenthood (NBC)
  Parks and Recreation (NBC)
  Revenge (ABC)
  Revolution (NBC)
  Scandal (ABC)
  Suburgatory (ABC)
  Two and a Half Men (CBS)

  Modern family секако ќе се обнови, мислам дека не е ни спорно тоа. За HIMYM ми е ептен криво што ја обновија, абер немаат, ама се досадни веќе аман. И за менталистот сум ептен среќна, сто сезони да има пак ќе го гледам, не е проблем. Со тоа осмехот најубав. :lol:
  TBBT може ќе се опраи, убаво што и дале шанса. Сезонава или ќе се опраи или ќе стане ептен тиња. Ќе видиме како ќе оди.
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 10. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  А да ве прашам, Hot in Cleveland нигде не ја прочитав, знаете што е со таа серија??? одамна не излегла нова епизода :?:
   
 11. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  17.355
  Допаѓања:
  237.189
  Вовед во анатомија ќе ја продолжат? :^)
  Серијава престанав да ја гледам, мислам дека стасав до 6 сезона.
  Зошто ја продолжуваат, кога серијата оддамна го изгуби квалитетот.
   
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Јас сега ја симнав првата сезона, читам супер коментари, само кога ќе стигам да ја гледам незнам :D
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.903
  Допаѓања:
  65.943
  Пол:
  Женски
  Супер е Hot in Cleveland, јас си ја гледам. :) А и Вовед ја гледам уште, мене ми е една од оние серии што секогаш ми се интересни, прирасната ми е за срце некако. The new normal врска нема со Вил и Грејс, таа серија беше далеку пооткачена, оваа е многу поприбрана и има добра порака, ама кој како ја разбира.
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.964
  :$ Јас го нејќу Џорџ, Вејд е посекси :D па тоа рамбовките, испотен, испрљан... :angel: :rofl: Мене ми се свиѓа акцентот што го маваат, има убави комбинации, и оние традициите на малите места, што воглавно и само тоа се дешава. Порано беше за доктори, сега за све друго :) Лемон ми е прекрасна патем, Анабел сезонава дојде до израз.

  Јас морав да си се олеснам за серијава :D знам и јас, за нигде е, ама одмараш мозок :)

  Патем, Супернетурал и 20сезони да има ќе ја гледам. Ју гоу гајс :up: :D
   
 15. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  ^Абе за посекси е посекси, ама после ова што и го напраи, неќу да га видим :D
  Џорџ е адвокат, а што да праам паѓам ја на тоа :D , башка амбициозен, мил незнам, мене ми е екстра.
  А за Лемон ја се мислев дека ќе ја спојат со Левон, али ете Анабел изненади, не очекував.
  Јас од прв ден навивам за Џорџ и Зои, ептен си одоговараат.
  Како тинејџерки сме со серииве, леле мајко :lol: :$
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.440
  Допаѓања:
  47.918
  Пол:
  Женски
  Same here. :D :inlove: :inlove:
   
  На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
 17. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Вака така сите си ја гледаме Hart of Dixie а уште нема никој отворена тема за серијава :lol:
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 18. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  И јас ја симнувам Харт оф Дикси :D Одма гледав трејлер кога пишавте позитивни мислења и има убави мужи, ќе ја гледам :rofl:
   
  На JuLleE, LilBaby, Hipster и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Таман почнав 666 ѓаволски да ја гледам, шо ја е*ат, ќе ја сечат.
  Ај мање више за неа.

  Дали Чак Лори не знае за доста? Ја гледав Биг Бенг Тиори на ТВ и ми беше океј, али стварно немам време и на нет да ја гледам. Ја гледам Ту енд а хаф мен, последнава епизода-две не сум гледала, ама е ултра глупа, едино ради Алан си ја гледам, али не со некој посебен жар.
  Гледам, тортура ќе тера даље пошто не видов дека ќе има крај скоро.


  Оваа со ултра муживе ќе ме натерате да ја гледам, ама треба ептен да ме заинтригира.

  Ривенж 100 посто ќе има 3та сезона, Емили кога-тогаш ќе мора појако да дејствува.
   
 20. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  2.130
  Допаѓања:
  64.666
  Пол:
  Женски
  Од тие (премногу :lol: ) серии што ги гледам се радувам дека ги обновиле:

  Arrow
  Chicago Fire
  The Following

  И мене ми е guilty pleasure Hart of Dixie, се релаксирам со згодите/незгодите на Зои :lol:

  Не можам да се изначудам како ја обновиле HIMYM, сериозно дебилна стана серијата.

  Не видов дали ќе има 2 сезона од Go On и таа ми е интересна за гледање а и Grey`s Anatomy ми е интересна за манијачење :lol: така да уште 1 сезона нема да ми пречи да си ги манијачам сите секси доктори :D
   
  На Edie.S, teddybear и Hipster им се допаѓа ова.