1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Укинати студентските кредити

Дискусија во 'Образование' започната од SOVRSENSTVO, 29 септември 2010.

 1. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  ЛЕЛЕ ОВА Е СТВАРНО КАТАСТРОФА :^) БАШ СЕГА ГЛЕДАВ НА ВЕСТИ ГИ УКУНАЛЕ СТУДЕНТСКИТЕ КРЕДИТИ. ОВА СТВАРНО НЕМА СМИСЛА ПА НА НЕКОИ СТУДЕНТИ ТИЕ ПАРИ СТВАРНО ИM ЗНАЧАТ ЗА ПРОДОЛЖУАЊЕ НА СТУДИИТЕ. :doh:
   
 2. cokolado

  cokolado Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  УКИНАТИ СТУДЕНТСКИТЕ КРЕДИТИ

  eeee не мис е верува како е можно леле стварно не е фер :(
   
 3. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  УКИНАТИ СТУДЕНТСКИТЕ КРЕДИТИ

  Да преска прочитав за тоа,навистина не е фер.Има деца кои имаат потенцијал да постигнат поголем успех и постигнуваат,а нестојат добро финансиски....кредитот добро би се нашол.
   
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  а јас само што решив оваа година да го фаќам |(
   
 5. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Абе ова врска нема за студентите се нема пари а за сопменици се има ц ц ц цц катастрофа прво ги укинаа ваучерите за компјутери а тоа беше четири годишен проект а сега и кредитите абе луда работа пари немла државата а и кредитите никој не ги вракал па нека најдат некое решение за вракање на кредитите а не да ги укинат на некои студенти стварно тие малку пари многу и значат.
   
 6. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Јас кога бев студентка земав кредит , ама од каде да го вракам кога не сум вработена , а има три години откако дипломирав , не сум само јас повекето се такви. Да се вработевме веднаш, а не да чекаме по партиска линија , радо би го вратила. плус треба да не се плака партиципација во државна квота, како крадат сушат , срамота за владата !!!! :devil:
   
 7. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
  Постојат ли некои студентски кредити во банките во Скопје?
   
 8. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  855
  Знам дека Централна кооперативна банка и Охридска банка имаа такви кредити. Побарај по веб страните на банките, сигурно ќе најдеш :)
   
 9. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
  Фала многу душо, се надевам дека ќе најдам нешто.