Укинати студентските кредити

Дискусија во 'Образование' започната од SOVRSENSTVO, 29 септември 2010.

 1. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.547
  ЛЕЛЕ ОВА Е СТВАРНО КАТАСТРОФА :^) БАШ СЕГА ГЛЕДАВ НА ВЕСТИ ГИ УКУНАЛЕ СТУДЕНТСКИТЕ КРЕДИТИ. ОВА СТВАРНО НЕМА СМИСЛА ПА НА НЕКОИ СТУДЕНТИ ТИЕ ПАРИ СТВАРНО ИM ЗНАЧАТ ЗА ПРОДОЛЖУАЊЕ НА СТУДИИТЕ. :doh:
   
 2. cokolado

  cokolado Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  УКИНАТИ СТУДЕНТСКИТЕ КРЕДИТИ

  eeee не мис е верува како е можно леле стварно не е фер :(
   
 3. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  390
  УКИНАТИ СТУДЕНТСКИТЕ КРЕДИТИ

  Да преска прочитав за тоа,навистина не е фер.Има деца кои имаат потенцијал да постигнат поголем успех и постигнуваат,а нестојат добро финансиски....кредитот добро би се нашол.
   
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  а јас само што решив оваа година да го фаќам |(
   
 5. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.547
  Абе ова врска нема за студентите се нема пари а за сопменици се има ц ц ц цц катастрофа прво ги укинаа ваучерите за компјутери а тоа беше четири годишен проект а сега и кредитите абе луда работа пари немла државата а и кредитите никој не ги вракал па нека најдат некое решение за вракање на кредитите а не да ги укинат на некои студенти стварно тие малку пари многу и значат.
   
 6. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  634
  Пол:
  Женски
  Јас кога бев студентка земав кредит , ама од каде да го вракам кога не сум вработена , а има три години откако дипломирав , не сум само јас повекето се такви. Да се вработевме веднаш, а не да чекаме по партиска линија , радо би го вратила. плус треба да не се плака партиципација во државна квота, како крадат сушат , срамота за владата !!!! :devil:
   
 7. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
  Постојат ли некои студентски кредити во банките во Скопје?
   
 8. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Знам дека Централна кооперативна банка и Охридска банка имаа такви кредити. Побарај по веб страните на банките, сигурно ќе најдеш :)
   
 9. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
  Фала многу душо, се надевам дека ќе најдам нешто.