1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Украдена љубов (Lo que la vida me robo) [МТМ]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 3 февруари 2015.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Мислам дека нема тема за серијава. Еве нова серија МЕКСИКАНСКА на Мтм (стандард им е со серииве)
  Секако за љубителите на Еспањол теленовелас :D

  Украдена љубов" (Lo que la vida me robo) која важи за една од најпродаваните и најуспешни мексикански новели за 2014 година. "Украдена љубов" ќе се емитува секој работен ден во 18 часот

  Содржина:

  Монсерат е млада и убава богата девојка, која од секогаш била опкружена со луксуз. Меѓутоа, дозволува нејзината доминантна мајка Грасиела да управува со нејзиниот живот. Дона Грасиела е жена која по никоја цена не сака да го изгуби угледот и социјалниот статус, и покрај тоа што нејзиниот сопруг Лауро Мендоза е на работ на банкрот. Криејќи се од својата мајка, Монсерат се впушта во романса со морнарот Хосе Луис, меѓутоа нејзината мајка тајно сака да ја омажи за богаташот Себастијан де Икаса. Монсерат и Хосе Луис уживаат во својата врска, свесни дека нејзиното семејство нема никогаш да го прифати сиромашниот Хосе Луис.
  Од друга страна, на соседната хациенда младиот Алехандро дознава дека неговиот татко е еден суров мултимилијардер, кој умира неколку минути откако ќе му ја соопшти вистината на Алехандро. Потресен поради новонастанатата околност, Алехандро таа ноќ ја среќава Монсерат и безнадежно се вљубува во неа по што бара дозвола од нејзината мајка да почне да и се додворува. Откако дона Грасиела дознава дека Алехандро е богат наследник, почнува да крои нови планови во кои Алехандро е совршениот кандидат за нејзината ќерка и оној кој ќе ги спаси од банкрот
  [​IMG]

  Песната на серијата :l:
   
  На joy1, angelche16 и simonna.a им се допаѓа ова.
 2. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Леле,овој Енрике има глас за заљубување,во срце продира :inlove:
  Инаку оваа МТМ е некоја локална програма,не знам дали ја фаќаме?
  И ако е добра серијата,да ја гледам на интернет,мада поубаво е на ТВ.
   
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Па за Скопје ја фаќа, за другиве градови не знам. :D Разгледај низ програмите сигурно ја имаш :)
  А серијата е океј, сум загледала по некоја епизода, типично Мексиканска серија :D

  @Marossa
   
  На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Серијава оди во сите градови, од вчера почна на скопската МТМ.
   
  На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
 5. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.445
  Допаѓања:
  32.463
  Пол:
  Женски
  Ја прикажуваат и на битолската Тера Тв.Премиерата е од 14 часот а репризата 17:45 часот.Јас ја пратам серијава и фала Богу му текна шпанска серија,пред да почне оваа ја пратев онаа на хрватската,а сега и двете шпански си ги пратам.Ама песната на Енрике со неговиот глас...ах :inlove::$8)
   
 6. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Па неколку шпански има. Измамничка на Телма, Крадец на срца, Украдена љубов и Валентина на локалните.
   
 7. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.878
  Пол:
  Женски
  Ja gledav serijava uste koga se snima,ja dava na.kanal i sekogas ja sledev :l: alehandro e:l: mnogu e interesna,da ne vi raskazuvam sto ponataka ;)
  Isto i pesnata na enrike e mnogu ubava,ima uste edna na-luja amores de criatal :l:
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  И на Скај Нет има некоја Прва дама, па не знам мислам дека и уште една од реклами што сум видела.
  И на Обн навремето вртеа шпански серии, ама не сум начекала. На Хајат Плус некоја Тоскана игра.
   
 9. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.762
  denes na net pocnav da ja gledam serijava,mi se vide interesna pa ke vidime ponataka :)
   
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Луѓе, абе денес во 17 ли почна? Јас во 17 и 4о пуштив, и за 10мин заврши... :?: Репризата накај 01 беше мислам , па вечер ќе ја глеам
   
 11. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Репризи има во 14 часот, во 22.45 и во 01.15 часот.
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Епа после толку улоги заедно,нормално е да се соживеат во улогата дека се заљубени :D

  [​IMG] Дури веќе го очекуваат и своето прво дете :D
   
  На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
 13. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  9.286
  Пол:
  Женски
  А во Охрид на која програма е???
  Валда на 1.
  Инаку звучи интересно. :)
   
 14. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  ТВМ, таму се дава.
  На МТМ ќе се дава и сабота и недела.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  9.286
  Пол:
  Женски
  А Барби во колку часот?
   
 16. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.057
  Допаѓања:
  28.609
  Пол:
  Женски
  има репризи на мтм сабота недела? :) малку касно ја гледам темава а баш би сакала да почнам да ја гледам серијавааа, заљубена сум во латино американските серии
  @angelche16 сега почнува на мтм :)
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Нема репризи сабота и недела, серијата се дава и тогаш. Значи од понеделник до недела.
  Тука има термини
  http://forum.tvpaket.com.mk/viewtopic.php?f=21&t=6576
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Охооо и викенди игра супер :) 196 eпизоди има инаку малце е долга.
   
 19. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.445
  Допаѓања:
  32.463
  Пол:
  Женски
  Машала бре...196...да не ја почудиме..пу пу:smirk:
   
 20. N.Kety

  N.Kety Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  1.219
  Допаѓања:
  1.762


  dali nekoj znae kako se vika pesnaa vo 17ta minuta ????