1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Украдена љубов (Lo que la vida me robo) [МТМ]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 3 февруари 2015.

  1. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Еве ти ја песнава

     
    На N.Kety му/ѝ се допаѓа ова.
  2. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Ааа, зошто почнаа од повторно да ја даваат? Смешки.. не е една од оние серии каде што константно се повторуваат работите и ако не ја гледаш секоја епизода ќе се збуниш скроз.. Инаку баш ми е релаксирачка, типично мексиканска, заплети, расплети, заплети..:D
     
  3. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Маратон има на репризи на епизодите во ноќните часови, инаку си продолжува.
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    се уплашив, јас обично навечер репризата ја гледав и гледам вчера прва епизода, упс.. збунка :D
     
  5. ArmaniCode

    ArmaniCode Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.162
    Пол:
    Женски
    Pocnav da ja gledam ovaa strija na YouTube gi ima site epizodi I ne znam dali ste ja gledale Amor Real, no istata sodrzina ja imaat dvata filma, so ednstvenata razlika sto vo ovaa dejstvoto se odviva so segasno vreme, moderna e, a drugata e vo staro vreme kade zenite nosat samo fustani, I se vozat vo kojnski kocii. No sepak e interesna i relaksiracka.
     
  6. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    ja bidejki ne mozam da izdrzam sto ke se sluci ponataka ja gledam dailymotion so srpski prevod do 46 epizoda sum :D
     
  7. Orianna

    Orianna Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2015
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
     
    На Victorian и dragan4eDR им се допаѓа ова.
  8. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    jas ja izgledav celata,mi se dopadna vo globala,samo ke kazam,krajot e razocaruvacki glup.
     
  9. an4ii

    an4ii Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    441
    Пол:
    Женски
    ја имам изгледано серијава цела . крајот малце е тажен а инаку у глобала интересна е серијава.
     
  10. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    aj kazete sto ke bide ponataka :D bas me interesira ja na net koga mozam ja gledam deka nemam bas mnogu vreme a na tv terminite ne mi se sovpagaat togas sum na faks
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  11. an4ii

    an4ii Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    441
    Пол:
    Женски

    Па Монсерат ќе се заљуби во Алехандро ќе остане бремена но кога ќе се случи тоа Алехандро ќе дознае дека Хосе Луис бил на имотот и ќе ја избрка Монсе и нема да го признава бебето. После од коа ќе се породи ќе му однесе днк со кој ќе докаже дека е негово и ќе се смират. Во меѓу време Хосе Луис ќе се ожени со Анхелика која благодарение на нејзината кума ќе го ослободат хосе луис и ќе може да се врати во градот.Анхелика умира, Хосе луис им помага на Мосне и Алехандро. Мислам дека алехандро ќе го гонат бидејќи треба да оди во затвор ама не ми текнува за што и затоа ќе сака да избега заедно со монсе и хосе луси им помага ама монсе не успева да стаса бидејќи Марија ја ранува и алехандро сам заминува со надија и виктор . Во меѓу време на Алекхандро му кажуваат дека монсе е мртва. После тоа знам дека Алехандро ќе има авионска несреќа заедно со Виктор и Надија во која сите ќе мислат дека Алехандро е мртов т.е дека сите се мртви.Надја и виктор имаат ќерка но надја останува слепа
    Потоа поминуваат 6 години : . Димитор се менува живее заедно со Монсе се заљубува во Хосефина но бракот им е неуспешен таа го остава. По некое време димитор се заљубува во Моника, која потоа умира. А хосефина се враќа и треба знам да се омажи со Адолфо кој во меѓу време балгодарение на Педро Адолфо станува Алакран (убиец за кој никој не знае кој е но го знаат само како Алакран).Адолфо умира на крај . Димитро и Хосефина на крај пак се заедно. Се појавува ќерката на Грациела и Бенхамин којаГрациела успева да ја искористи за да го земата богатството на алехнадро .На крај кекаи се самоубива а грациела останува на улица како питачка. мислам дека Хосе Луис испага од затвор (само нз за што беше у затвор) а во меѓу време Алехандро е у кома во аргентина 6години. Додека хосе луси пробува да ја убдеи монсе да се омажи со него алехандро се буди од кома и на денот на свадбата на монс и хосе луис се враќа ама се крие бидејќи е бегалец. Монсе од коа ќе се врати од медениот месец дознава дека алехнадро е жив и пробува да избега со него но дознава дека е бремене од Хосе луис. Добива ќерка од хосе луис. На крај знам дека Хосе луис се враќа повторно во позитивна улога оставајќи ги алехандро и монсе да бидат среќни и на крај умира он спасувајќи го животот на ќерка му и на синот на Алехандро.

    Модератор: Доколку откривате делови од содржината и крајот ставете ги во спојлер.
     
    Последна измена: 23 март 2015
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Mala Hembra

    Mala Hembra Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2015
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    Прекрасна серија , се дивам на главната улога толку ја сакам прекраснаа ее Angelique е совршена во секој поглед .. посебно како ја глумеше Teresaa :l::l::D:D
     
    На an4ii и dragan4eDR им се допаѓа ова.
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Абе во колку игра од пон до петок?и викенд?Ја у 18 пуштам,нема
     
  14. jok

    jok Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    928
    Допаѓања:
    896
    Оригинален наслов : Lo que la vida me robó
    Телевизии кои ја прикажуваат : МТМ / Локални телевизии
    Термини на емитување : од понеделник до недела
    18.10 ( премиера ),
    20.30, 01.10 и 14.10 ( реприза )
    Продукција : Televisa, Мексико, 2013-2014
    Број на епизоди : 63 / 197
     
    На dragan4eDR и ludoto19 им се допаѓа ова.
  15. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.710
    Пол:
    Женски
    До која епизода се сега стигнати?
    не стасав да ја гледам ко шо треба серијава...
     
  16. jok

    jok Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    928
    Допаѓања:
    896
    Заврши серијата.
     
  17. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.710
    Пол:
    Женски
    Јаооооо...........ја најдов последната епизода ама без превод,линк од нешто ако може со превод последната епизода?