Украдени сништа (Κλεμένα Όνειρα)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Evdoxia, 10 февруари 2013.

 1. Miss.M5

  Miss.M5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  85
  Има ли реприза на епизодите во сабота/недела и во колку часот, знае ли некој? :)
   
 2. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Нема репризи. Премиерите се во 22 часот.
   
 3. bastet

  bastet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  93
  Преубав е Ариис, аааааааааааааа! :inlove:
   
  На Samara Morgan и SparkyAngel им се допаѓа ова.
 4. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Што се случува на Канал 5 требаше серијата да почне до сега? Пак го смениле терминот?? anyone? :)
   
 5. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Укината е.
   
 6. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  ахххх why??? Аман веќе, прво терминот им го сменија сеа даваат др ретардирана серија! Ептен се глупи овие од Канал 5!! :@ А баш станува се поинтересни епизодите, таман малку од малку се расплеткуваа работите... хаха се напнав, ме изнервираа! :tmi:
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  И јас мислам дека беше подобра од турските како и да е. Може да им пишеш
   
  На Ana3567 и SparkyAngel им се допаѓа ова.
 8. bastet

  bastet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  93
  Ѓубриња... баш ја сакав серијата. :(
   
  На Samara Morgan, Ana3567 и SparkyAngel им се допаѓа ова.
 9. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски

  Дајте кај да пишеме меил, што е работава сите убави серии ги кратат! А таман интерсени моменти следува. Сани ја фати мајка и како лаже. Со Ставрос и Феи да видевме што ке се случеше дали како ке се смират. И со овој преварантот од кафичот :x Таман кога стануваа најинтересни епизодите. А за 2 месеца ке дојдат годишни одмори и по default ке ги скратат сериите.
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Конечно долгоочекуваната моја желба се исполни.Грчки филм кај нас.На почетокот се нервирав што е синхронизирана ама одкога ја дадоа на грчки јазик ептен мерак ми се направи.Таман си се праксирав со грчкиот јазик.
  А и грци си се грци знаев дека ќе се згодни момците.Овој Арис-Орфеас го обожавам.Совршен е...
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485

  Не им се гледани како турските и ги укинуваат
   
 12. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  А озб има некој меил кај да се обратиме хаха... Или Барби ти да не знаеш торенти од серијава, како да најдам. До која епизода беа стигнати знаеш?? Бидејки тука сиг и 1 епизода на делови ја кратеа хаха мизерија бе. А за превод ке се снајдеме некако :lol:
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.207
  Допаѓања:
  41.273
  Hавечер имаше накај 23 и нешто :?: . Hе знам јас дали има уште, не ја гледам, јас само слушам, ја укинаа синхронизацијата :) на грчки зборат :)
   
 14. bastet

  bastet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  93
  Вчера или завчера ја имаше на Канал 5 плус. Сега не го запазив времето, но од почеток е пуштена затоа што траеше епизодата кога ке одат на погреб кај Малтезос (дедо му на Арис). Дали знае некој кои денови и во колку часот ја пуштаат!?
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Girl4ever

  Girl4ever Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Дали знаете некој страна на која може да се гледа на интернет или да симне?
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  18.396
  Пол:
  Женски
  Ја има на Канал 5+ реприза (колку што знам). Драстично ми се смени мислењето за серијава откако ја загледав без синхронизација. Не била толку лоша, баш за тепање време е.
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Сакам да си ја симнам серијава.
  Дали може некој линк од торент да ми пушти, на имдб барав ама неможам да се снајдам до која епизода или сезона прекинаа да ја даваат на канал 5. :tmi:

  Малку оффтопик нека ми пише лп некој ако знае некоја др од овој тип грчка серија да ми препорача. :lol:
   
  На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  На Канал 5 ја даваа негде до 1 сезона, 90 епизода.

  Еве ти уште една грчка, Бруско и тоа со превод:
  https://www.youtube.com/watch?v=sIxddnXGTBo

  Од страна сите епизоди ги имаш со превод.
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
 20. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.