1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Украден живот (Откраднат живот)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од referentka, 25 април 2020.

 1. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  Бугарска високо буџетна серија.

  Во моментов се емитува на АЛФА секој ден од понеделник до петок.

  Нема да пишувам кратка.содржина, кој ја следи серијава има за што да дискутираме.

  Зборовите на Генадиев, Камбурски и другите ликови се длабоки животни мисли .

  Да прашам...ДАЛИ БИ ПОСТАПИЛЕ КАКО ИВАН ГЕНАДИЕВ...и ако ДА и ако НЕ -ЗОШТО???
   
  На Роберт 7, Esmeralda-MD и mal.ecka им се допаѓа ова.
 2. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  @Bubce38 имав прилика со тебе да дискутирам на темава по ЛП, те канам да продолжиме овде, јавно.
   
  На Esmeralda-MD и mal.ecka им се допаѓа ова.
 3. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  9.219
  Допаѓања:
  124.387
  Од време на време и јас ќе ви се приклучам,ја следам кога девојкиве ми дозволуваат:D
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  Јас ја селедам и на нет, нема превод ама не ми пречи.
  Заразна е серијава, не ме остава на мир
   
  На thatnorma, BabyStyle, Esmeralda-MD и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  10.561
  Допаѓања:
  160.526
  Пол:
  Женски
  Предобра.
  Ја завршив третата сезона.
  Не сум задоволна од 'крајот' на истата;(

  Не верувам дека следните сезони ќе бидат толку заразни.

  Има што да се научи од серијава.

  Дали би постапила како Генадиев?
  Прво бев категорична - Не, во никој случај.
  Но...
  Сега верувам дека сепак БИ.

  Една мисла добро ќе ја запомнам.
  Твојата среќа всушност е твојата несреќа.
  А може да биде и обратно.

  @referentka Рефи по тебе как е 'правилно'?

  Твоето штаствие е твоето нештаствие, или баш обратно?:wasntme:
   
  На thatnorma, Esmeralda-MD, mal.ecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  Не сум на чисто со себе за почетната постапка на Генадиев.
  Во еден момент сум ДА., во друг НЕ.
  Ако требаше да патат во почеток со такво детенце, сега патат од смената.
  Грижа на совест ги изеде.

  ...за Ѓорѓи Камбуров ми е нсј криво.
  Тој човек толку е мудар, секоја негова мисла почнав да ја запишувам.

  Серијава е ризница на лоши и добри искуства.
   
  На thatnorma, Nightwish11, Esmeralda-MD и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  10.561
  Допаѓања:
  160.526
  Пол:
  Женски
  Ништо.
  Нема веќе ништо убаво во четвртата сезона.
  Нема мудрост, нема болка и тага, нема двигатели на серијата.

  Смртта Не е најнеизвесното нешто.
  Животот Е.
   
  На SnowWhite8, Nightwish11, Esmeralda-MD и 2 други им се допаѓа ова.
 8. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  Преведи ми го,.цело време го слушам,.ама ...незнсм дали е ЧЕСНОСТ
   
  На thatnorma и mal.ecka им се допаѓа ова.
 9. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  10.561
  Допаѓања:
  160.526
  Пол:
  Женски
  Твојата среќа е всушност твојата несреќа.

  Нели
  Детето на кое се радува на крајот ќе биде всушност нејзината тага
   
  На Esmeralda-MD, mal.ecka и referentka им се допаѓа ова.
 10. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  Кажи ми, во трета сезона ќе се појави Др.Василев?
   
 11. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  10.561
  Допаѓања:
  160.526
  Пол:
  Женски
  Само на 5 мин, во последната епизода.
  Билјана, не
   
 12. Esmeralda-MD

  Esmeralda-MD Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2015
  Пораки:
  1.181
  Допаѓања:
  42.428
  Пол:
  Женски
  Каде ќе отиде др.Василев
  Втората сезона ја гледам, не сум дошла до таму
   
 13. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  10.561
  Допаѓања:
  160.526
  Пол:
  Женски
  Ќе одат во Англија со Билјана.
  Таму ќе останат да живеат.

  Мене Калин ми е нај нај нај:inlove:
  Колку 'знае' да сака тој дечко
   
  На thatnorma, BabyStyle и Esmeralda-MD им се допаѓа ова.
 14. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  Мене почна Евгенија да ме нервира.
  Ете, се случи што се случи, како неможе да рсазбере дека со нејзините постапки сите ги оддалаечува и од себе и ја растура фамилијата.
  Калин...хммм, незнам дали баш знае да сака.Можеби сака ма незнае да покаже.Во понатамошниот тек просто си игра со Наталија.

  Гале испадна не зрела и не сериозна.
  После сите борби за Доцент Захариев, врската со Др.Тасев ич не и чини.
  Детски и неизживеано.

  Виолета Захариева -жениште.
  Од на неомилена и злобна, ќе премине во стабилна и нормалнс жена.Болеста ќе ја промени.

  Др.Катја Крстева.
  Во почеток е обична пијандурка, се додека не сфатиме зошто.
  Неможам да ја заборавам нејзината реплика- СИТЕ ГИ ЛЕЧАТ СИМПТОМИТЕ НА АЛКОХОЛИЗМОТ, ВСУШНОСТ ТРЕБА ДА ЛЕЧАТ ШТО ГО ПРЕДИЗВИКАЛО.

  Онок Др.Пенев така одвратен лик е, пдвратни вицови и сарказми.Воопшто не симаптичен лик.
   
  На thatnorma, SnowWhite8, Bubce38 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. LoveHope

  LoveHope Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  4.171
  Пол:
  Женски
  @Bubce38 колку сезони има и каде ги гледаш?
   
 16. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  10.561
  Допаѓања:
  160.526
  Пол:
  Женски
  Полека со заклучоците.
  За сите ќе го промениш мислењето:)

  Гале мораше да изживее и една 'обична љубов'.

  Крстева и мене ми е најмудриот лик, после проф Генадиев.
  За Камбуров сум на две.
  Превише се вмеша во животот на Генадиеви.
  Според мене ,тој Не беше најповредениот од тоа што се случило во минатото.

  Али да видеш во четвртата сезона каков директор ќе има болницата.
  Е тоа е маж Рефи:inlove::)

  @LoveHope девет сезони има.
  Јас на you tube си ги гледам.
  До 5та мислам ги има
   
  На thatnorma, cresa-jagoda, Esmeralda-MD и 2 други им се допаѓа ова.
 17. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.647
  Допаѓања:
  259.062
  Бубче кај ја гледаш ти? :)

  Сакам да пробам да ја гледам, веројатно на бугарски, нормално не разбирам, ама може да пробам.

  Или ако некаде ја има со македонски/српски/англиски превод.
   
 18. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  10.561
  Допаѓања:
  160.526
  Пол:
  Женски
  Na youtube ja gledam.
  Ne znam da simnuvam jas od net.
  Ne moze da Ne razbiras bugarski:)
   
  На referentka, cresa-jagoda и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 19. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.647
  Допаѓања:
  259.062
  Може, гледав една серија одамна, со молот таа, ама на тв само, на бугарски ми беше мачна.
  Исто и српски серии преферирам со превод, не мора превод, титлувано на српски да е. А разбирам многу повеќе од бугарски.

  Ама јас ни струмичани сосема не ги разбирам, не пак бугарски :D ама ќе пробам, ќе видам како ќе оди :)
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Beatris

  Beatris Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  1.038
  Допаѓања:
  2.359
  Пол:
  Женски
  Девојки да се приклучам. Ја гледам серијава до 4та сезона сум. Крстева и Тасев ми се омилени. Ме нервират Наталија, Виолета и Вера. Виолета е претерано амбициозна, за мој вкус. Вера и Наталија ми се досадни ликови, се да се врти околу нив. Новиот директор одличен, само надевам се ќе има интересни работи со него во иднина. :)
   
  На referentka и mal.ecka им се допаѓа ова.