1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Украина (Ukraine)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Marche12, 13 јули 2019.

 1. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Машки
  Дали некогаш сте билe или имате желба да ја посетите втората најголема земја во европа по територија и сосед на Русија.
  и ако сте биле искуства каква е цени , дали би живееле таму и итн .
   
 2. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  1.905
  Пол:
  Машки
  Сум бил во Киев. Убав град, ми се свиѓа што се грижат и за зеленило да има многу. Цените се нешто поскапи од кај нас, а луѓето многу ладни, и никој незнае англиски
   
  На Love 83 му/ѝ се допаѓа ова.