1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Украсување во куќата на невестата/младоженецот

Дискусија во 'Свадба' започната од Nezamenliva, 9 октомври 2014.

 1. Nezamenliva

  Nezamenliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  110
  И покрај тоа што сум била на многу свадби на кои сум требала да бидам цел ден, да бидам вклучена во сите обичаи и слично, никој пат не сум била воодушевена од ентериерот и екстериерот на невестата/младоженецот. Секаде исто, венец на средина од вратата и машнички или балони одоколу. :|

  Ја отворив темава со цел на идните невести им се даде совет или идеа за украсувањето кај нив дома или пак кај нивниот иден маж. Може и китенките кои ќе им бидат дадени на гостите кои ќе дојдат по невестата да бидат интересни и невообичаени, односно различни од сите оние кои сите ги знаеме. Да напоменам дека би сакала да ставаме слики од идеи кои би можеле самите да ги направиме, без да ангажираме некоја личност, со цел да се заштеди околу тие подготовки.

  Јас познавам девојче кое сама купуваше материјали и украсуваше на својата свадба, самата го направи венецот, китенките, дворот исто така...

  Сите идеи, слики, совети се добредојдени :)


  И секако, ако темава е дупликат, нека биде мислењето префрлено во оригиналот, а темава избришана
   
  На Alena988 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.639
  Допаѓања:
  14.597
  Пол:
  Женски
  мене вакво нешто ми се допаѓа. пристојно и убаво 524327_10150985354352914_684584547_n.jpg
   
  На Martka, chokova93 и Luna91 им се допаѓа ова.
 3. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.890
  Допаѓања:
  5.432
  Може идеи, сакам нешто со хартиени цвеќиња...
   
 4. nelars

  nelars Нов член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Jas za mojata svadba najmiv agencija za celosno organiziranje, i premnogu sum zadovolna i do kitenki i ukrasuvanje i od celosniot angazman nivni. Skromni se i eftini, za celata organizacija na svadba, bukvalno se mi zemaa 100ev, Event Planner se vikaat
   
 5. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.811
  а во кој ресторан правеше? фустан купи, шиеше, изнајми? чевли?
  Или си ја замисли свадбата :D
  за реклама се плаќа :D
   
 6. nelars

  nelars Нов член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  чисто топла препорака како решение на оваа тема, вие си знаете, секој за себе. Во Маркиз делукс ја правев- одличен ресторан!
   
 7. chokova93

  chokova93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Женски
  Здраво nerals ги имам на фејзбук странава Евент Планер, ама не очекував дека толку ефтино зимале... пошо прилично сум воодушевена од сликите од украсувањата по сали што ги обавуваат,исто е какко на сликите што постираат, и отприлика како изгледаше кај тебе украсувањето, би сакала искуство,и слики ако сакаш и имаш се разбира да споделиш -би било одлично <3
   
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  28.287
  Допаѓања:
  221.821
  Не ме земаа од дома...
  Сама си се 'дадов'. :D
  И немаше украсување никаде.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. nelars

  nelars Нов член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Zdravo,
  Ne, oni ne se za kitenje firma, tuku celosna organizacija, da ti najdat restoran, da ti najdat muzika, da ti najdat za kitenje -sve prema budzetot so sakas da go potrosis.
   
  На chokova93 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Butterfly01D

  Butterfly01D Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Svadba ke pravime duri slednata esen no jas sakam za se navreme da se informiram i isplaniram ke moze li nekoj sovet za ukrasuvanje na sobata na nevestata? Nemam vrska so vakvi raboti zosto nikogas ne sum bila prisutna na tie delovi od svadbite do dusa ne sum bila ni zaineresirana se dodeka ne dojde vreme za mene da spremam.
   
 11. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Може ли да ми кажеш поконкретно што прават? Каква декорација? Цвеќе, балони?
   
 12. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Не ми е јасно како конкретно функционира ако можеш да ми објасниш100е даде за се (декорации, китенки..) или 100е им даде нив за услугата и плус за декорација, китенки итн..
   
 13. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.890
  Допаѓања:
  5.432
  Некој да ми предложи околу Штип или Струмица?
  Задоволен да е со украсувањето?
   
 14. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.890
  Допаѓања:
  5.432
  Ми треба некој од околина на Штип, Радовиш, Струмица...
   
 15. holly33

  holly33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2014
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  670
  Za mojata svadba ukrasuvanjeto bese od cvekara Fidani Strumica . Prezadovolna sum.
   
 16. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.649
  Допаѓања:
  135.407
  Фидани и кај мене украсуваше.
  Види ги на фб. Видал, Фидани, ЛМ.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Carpisa

  Carpisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2014
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  @duffi pred nekolku dena bev specijalno do Strumica vo Fidani za da dogovoram dekoracija i vcera mi stigna nivna ponuda od >2500 evra za dekoracija so vestacko cveke... neznam sto da kazam, ve molam za pomos dali toa se realni ceni, za kakva ponuda se dogovorivte vie, do koi budjet rabotat Fidani, taa li im e osnovna cena??? Blagodaram odnapred
   
 18. Carpisa

  Carpisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2014
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
   
 19. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.649
  Допаѓања:
  135.407
  @Carpisa Со природно цвеќе беше украсено. Искрено не се сеќавам да плативме толку. Можеби и осветлување имате во таа цена. Ние него посебно го ангажиравме.
  Инаку се договоривме , се беше посебна цена. Пример за дома икебаните до 1000 ден. Маса невестинска 10 000. Трескам суми, не се сеќавам да кажам точно. Прекрасно работат. Ама за сума кажи си до толку и готово.
   
 20. Carpisa

  Carpisa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2014
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  @duffi fala za odgovorot bez osvetluvanje mu e ponudata, za nevestinska masa so pozadina, pozadina za slikanje na vlezot i 35 gostinski masi se so vestacko cveke ukraseni mi velat od 2500-3000 evra, nemozam da se donacudam na cenava epten me iznenadija...
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.