1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Украсување во куќата на невестата/младоженецот

Дискусија во 'Свадба' започната од Nezamenliva, 9 октомври 2014.

  1. Nezamenliva

    Nezamenliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2014
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    110
    И покрај тоа што сум била на многу свадби на кои сум требала да бидам цел ден, да бидам вклучена во сите обичаи и слично, никој пат не сум била воодушевена од ентериерот и екстериерот на невестата/младоженецот. Секаде исто, венец на средина од вратата и машнички или балони одоколу. :|

    Ја отворив темава со цел на идните невести им се даде совет или идеа за украсувањето кај нив дома или пак кај нивниот иден маж. Може и китенките кои ќе им бидат дадени на гостите кои ќе дојдат по невестата да бидат интересни и невообичаени, односно различни од сите оние кои сите ги знаеме. Да напоменам дека би сакала да ставаме слики од идеи кои би можеле самите да ги направиме, без да ангажираме некоја личност, со цел да се заштеди околу тие подготовки.

    Јас познавам девојче кое сама купуваше материјали и украсуваше на својата свадба, самата го направи венецот, китенките, дворот исто така...

    Сите идеи, слики, совети се добредојдени :)


    И секако, ако темава е дупликат, нека биде мислењето префрлено во оригиналот, а темава избришана
     
    На Alena988 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.214
    Пол:
    Женски
    мене вакво нешто ми се допаѓа. пристојно и убаво 524327_10150985354352914_684584547_n.jpg
     
    На Martka, chokova93 и Luna91 им се допаѓа ова.
  3. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Може идеи, сакам нешто со хартиени цвеќиња...
     
  4. nelars

    nelars Нов член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Jas za mojata svadba najmiv agencija za celosno organiziranje, i premnogu sum zadovolna i do kitenki i ukrasuvanje i od celosniot angazman nivni. Skromni se i eftini, za celata organizacija na svadba, bukvalno se mi zemaa 100ev, Event Planner se vikaat
     
  5. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    а во кој ресторан правеше? фустан купи, шиеше, изнајми? чевли?
    Или си ја замисли свадбата :D
    за реклама се плаќа :D
     
  6. nelars

    nelars Нов член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    чисто топла препорака како решение на оваа тема, вие си знаете, секој за себе. Во Маркиз делукс ја правев- одличен ресторан!
     
  7. chokova93

    chokova93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    Здраво nerals ги имам на фејзбук странава Евент Планер, ама не очекував дека толку ефтино зимале... пошо прилично сум воодушевена од сликите од украсувањата по сали што ги обавуваат,исто е какко на сликите што постираат, и отприлика како изгледаше кај тебе украсувањето, би сакала искуство,и слики ако сакаш и имаш се разбира да споделиш -би било одлично <3
     
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Не ме земаа од дома...
    Сама си се 'дадов'. :D
    И немаше украсување никаде.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. nelars

    nelars Нов член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo,
    Ne, oni ne se za kitenje firma, tuku celosna organizacija, da ti najdat restoran, da ti najdat muzika, da ti najdat za kitenje -sve prema budzetot so sakas da go potrosis.
     
    На chokova93 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Butterfly01D

    Butterfly01D Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Svadba ke pravime duri slednata esen no jas sakam za se navreme da se informiram i isplaniram ke moze li nekoj sovet za ukrasuvanje na sobata na nevestata? Nemam vrska so vakvi raboti zosto nikogas ne sum bila prisutna na tie delovi od svadbite do dusa ne sum bila ni zaineresirana se dodeka ne dojde vreme za mene da spremam.
     
  11. Arijana22

    Arijana22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2016
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Може ли да ми кажеш поконкретно што прават? Каква декорација? Цвеќе, балони?
     
  12. Arijana22

    Arijana22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2016
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Не ми е јасно како конкретно функционира ако можеш да ми објасниш100е даде за се (декорации, китенки..) или 100е им даде нив за услугата и плус за декорација, китенки итн..
     
  13. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Некој да ми предложи околу Штип или Струмица?
    Задоволен да е со украсувањето?
     
  14. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Ми треба некој од околина на Штип, Радовиш, Струмица...
     
  15. holly33

    holly33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2014
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    780
    Za mojata svadba ukrasuvanjeto bese od cvekara Fidani Strumica . Prezadovolna sum.
     
  16. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    Фидани и кај мене украсуваше.
    Види ги на фб. Видал, Фидани, ЛМ.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Carpisa

    Carpisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2014
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    @duffi pred nekolku dena bev specijalno do Strumica vo Fidani za da dogovoram dekoracija i vcera mi stigna nivna ponuda od >2500 evra za dekoracija so vestacko cveke... neznam sto da kazam, ve molam za pomos dali toa se realni ceni, za kakva ponuda se dogovorivte vie, do koi budjet rabotat Fidani, taa li im e osnovna cena??? Blagodaram odnapred
     
  18. Carpisa

    Carpisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2014
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
     
  19. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    @Carpisa Со природно цвеќе беше украсено. Искрено не се сеќавам да плативме толку. Можеби и осветлување имате во таа цена. Ние него посебно го ангажиравме.
    Инаку се договоривме , се беше посебна цена. Пример за дома икебаните до 1000 ден. Маса невестинска 10 000. Трескам суми, не се сеќавам да кажам точно. Прекрасно работат. Ама за сума кажи си до толку и готово.
     
  20. Carpisa

    Carpisa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2014
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    @duffi fala za odgovorot bez osvetluvanje mu e ponudata, za nevestinska masa so pozadina, pozadina za slikanje na vlezot i 35 gostinski masi se so vestacko cveke ukraseni mi velat od 2500-3000 evra, nemozam da se donacudam na cenava epten me iznenadija...
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.