Улични тепачки и како да не бидете повредени во нив

Дискусија во 'Канта' започната од metallica.girl, 12 август 2016.

?

Дали сте учевствувале во улична тепачка?

 1. Да

  5 глас(а)
  38,5%
 2. Не

  9 глас(а)
  69,2%
 3. Да, но со повеќе лица

  1 глас(а)
  7,7%
 4. Да, 1 на 1

  2 глас(а)
  15,4%
Дозволен е избор на повеќе опции
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. metallica.girl

  metallica.girl Нов член

  Се зачлени на:
  22 јули 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Дечки, значи вака: предизвикана сум на улична тепачка (1 на 1) но искрено и помалку се плашам.. Ќе ми биде првпат, а и немам баш многу знаење и боречки вештини.. Некој совет за како да се "справам" со ова?
   
 2. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.932
  Opijani se :D
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 3. metallica.girl

  metallica.girl Нов член

  Се зачлени на:
  22 јули 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  @Kukla994 И без да се опијанам исто ќе биди.:lol:
   
 4. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.118
  Пол:
  Женски
  Vo diviot zapad da ne se vrativte pa predizvikana si :lol:
   
  На cresa-jagoda, Ицолгудбејбе, kim.k и 6 други им се допаѓа ова.
 5. Дугокоси Швалер

  Дугокоси Швалер Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Машки
  Ama pomalce ke te boli ;)
   
 6. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.520
  Пол:
  Машки
  Ножот во чорап нека ти биде, за секој случај :D.
   
 7. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.289
  Допаѓања:
  7.177
  Пол:
  Женски
  :D:rofl::tmi:
   
  На Sashko1992 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Дугокоси Швалер

  Дугокоси Швалер Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Машки
  Sovet: Pusti si ja Creeping Death na slusalki, posebno onoj del na sred pesna: "Die by my hand... "
  i posle toa kick his/her ass ;)
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 9. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  9.545
  lepo fino zemi si sprej za oci i naprskaj ja.. ti koga ne znes borecki vestini kako privakas predizvik.. Ne e do silata tuku ti ne si sigurna ni vo sebe. Treba da imas srce pred se, nekoj go biva anekoj ne. Jas bi ti rekla ostaj predizvikot ne se zamaraj, koga ne znaes ni kako ni sto.
  Ili ke si ja fatis za kosa, i koga taa ke se navedne mavni ja so koleno i posle so boks. Treba prva da pocnes, i da vnimavas, nie ne znaeme kolku ti e jaka protivnickata..
   
  На elimkd и anaja1 им се допаѓа ова.
 10. RumShtangla

  RumShtangla Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Уште ли го има ова? Аи
   
  На Sashko1992 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. metallica.girl

  metallica.girl Нов член

  Се зачлени на:
  22 јули 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  @smb asr Доста "посилна" сум од неа а и имам мускули (развиена сум) но не знам..
   
 12. RumShtangla

  RumShtangla Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Кажи ми колку години имаш ?
   
 13. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  1.520
  Пол:
  Машки
  Од 12 до 15 е 100% :D.
   
  На cresa-jagoda и MilaP им се допаѓа ова.
 14. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.118
  Пол:
  Женски
  Prvo "posilna" "porazviena" vo tepacka bas i ne znacat mnogu.
  Jas ne znam kolku god ste ama sigurno ste deca.
  Koga ste se nalutile edna na druga trebalo togas da se fanite a ne ajde ke zakazuvame tepacki,misles ova sostanok za kafe si zakazuvate. (facepalm)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. RumShtangla

  RumShtangla Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Ај вака. Првенствено ќе тргнам од себеси. Имам 20 години и тие улични тепачки биле пред 10 години. Женско како женско не трпи навреда од друга кучка, но мислам дека има подобар начин од тоа да се реши со тепање, сепак утре треба да сте жени мајки (незнам колку години имаш) ама тоа мене ми е детско веќе. Као еј ја иам поише сила ке те претепам па утре задутре сите машки ке се палат као еј види ја типкава тепа многу.. Незнам хаос дојде со денешнава генерација. Ќе со чукнеш утре глава ке сватиш дека не е се у поразвиена појака и у ТЕПАЊЕ. Ипак си женско.
  Можеш да ја спуштиш доле со тоа што само ке ја стајш на игнор а она ке врие.
  Уствари шо ти даам совет иди истепај се иди крвава дома па коа ке те праша мамичка и татичко од што си таква, кажи се праев јака и се тепав.Тогаш да сум ти родител би те дотепала уште толку
  Ај со здравје
   
  На cresa-jagoda и theowndemon им се допаѓа ова.
 16. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  9.545
  hahaah ako si posilna ne bi pobarala sovet, posto mene veke mi se ima desavano porano za so zenski zboram, ne prasuvav i samo sto ke se nacekv ni zborev nisto direkno boks, posto pravilo mi e da ne faka za kosa. Ako si pojaka ke ne izvestis od koga ke se presmetate.
   
  На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Дугокоси Швалер

  Дугокоси Швалер Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2016
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Машки
  Kaj meta
  Kaj metalkite, pankerkite sekogas si go imalo. Kaj zivees ti be Rumshtangla!
   
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.639
  Допаѓања:
  53.416
  Пол:
  Женски
  Не бидете бе, извинете на израз, сељачки. Улична тепачка, па и предизвикана била... Паметна женска со зборови кине. :D

  П.С Кажи за што се тепате па ќе ти помогнеме. :P
   
  На candy.cane, cresa-jagoda, kim.k и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. RumShtangla

  RumShtangla Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски
  Е дома бе Дугокоси. Очи нека вади бе. ме заболе
   
 20. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.684
  Допаѓања:
  31.084
  Пол:
  Женски
  @Дугокоси Швалер Еве и јас живеам во Македонија па прв пат слушам за улични тепачки и тоа дека кај металците секогаш ги имало, абе ајде
   
  На cresa-jagoda, MilaP и Sashko1992 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.