1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Улогата на партнерот во вашата бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од RainBow, 15 декември 2015.

  1. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Па во целата бременост мм беше толку посветен на мене и бебчето што се изненадив позитивно дека може толку да го интересира буквално се. Дури понекогаш повеќе од мене се грижеше. Ми беше голема подршка. Цело време внимаваше што јадам само сокови ми цедеше. Седеше секој ден и читаше по недели што прави бебушот и редовно доагаше со мене на контроли и докторот повеќе го прашуваше од мене. Домашните обврски тој претежно ги завршуваше во последните месеци и не ми даваше да дигнам ништо повеке од чаша.
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    И со првото и со второто беше многу отсатен о работата, ама со второво ми беше многу по посветен очигледно веќе факторот и улогата на татко ја имаше осетено.
     
  3. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.421
    Допаѓања:
    4.983
    И ние исто, сите прегледи ги закажуваме попладне или бар кога може да излезе од работа, само за да бидеме заедно.
    На клиника кога правев скрининг/приска не го пуштија со мене, бар ниту едно машко не влезе и тогаш баш беше зачуден.
    Да не зборувам па за домашни обврски. Се' си има преземено. Некогаш дури се прашувам со што го заслужив.
    Порано сум викала не сакам маж да ме гледа на пораѓај, сега викам како без него ќе одам?! :) Ама има време до тогаш.
     
    На Makedonka007, TeddyGrey, Happyinlove и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Happyinlove

    Happyinlove Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    10.834
    Пол:
    Женски
    И јас да го пофалам,да не беше тој до мене незнам дали ќе успеев психички да се справам со оваа бременост. За прегледи обавезно е со мене,сама неможам еден кров ми има паднато врз глава пред 1 година,затоа сега со мене е на секој преглед. Домашни активности буквално се освен ручек,он ми е десна рака сега за сега. И покрај напорната работа што ја има гледа да не ми недостига ништо , од ред во стан до внимание посветено лично на мене. Се надевам дека и по рајѓањето ќе остане ист да ми помага.
     
    На Makedonka007, TeddyGrey и drugarka им се допаѓа ова.
  5. Мариаа.

    Мариаа. Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2016
    Пораки:
    3.240
    Допаѓања:
    24.022
    Пол:
    Женски
    На почетокот од бременоста имав неколку тешки недели секој трет ден преглед и само лежев.Паднав многу психички. Секој ден после работа со саати ми збореше,ме мотивираше и искрено како што моите се во друг град,без него тешко дека ќе го поминев тоа. Секој ден е на работа,а по дома после работи се. На прегледи е секогаш со мене,и во вакви моменти само ме потсетува зошто го сакам,иако сум лоша кон него понекогаш,али хормони су чудо.Барем ме трпи:lol: Мислам дека ќе биде топ татко,дај боже да е се како што треба.
     
    На Makedonka007 и TeddyGrey им се допаѓа ова.