Ултразвучна кавитација- Резултати по првиот третман?

Дискусија во 'Канта' започната од anaj1d, 23 септември 2012.

 1. anaj1d

  anaj1d Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  6
  Ултразвучна кавитација е напреден третман за разложување на масните наслаги, при што се добива ефект на липосукција без хируршка интервенција. Кавитацијата се практикува за неинвазивно, безболно и сигурно обликување на стомакот, колковите, бутовите, задникот, колената и надлактиците. По третманот, површината на кожата, крвните садови, нервите и мускулите остануваат недопрени и неоштетени, така што можете да продолжите со вашата секојдневна рутина и темпо на живот без никакви пречки.

  Резултатите од ултразвучната кавитација се видливи веднаш по првиот третман.


  Девојки дали некоја од вас знае поточно за што се работи, дали знаете некој што бил на овој третман, какви резултати има?
   
 2. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  836