1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Уметнички предизвици

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Papillon.Papi, 8 мај 2014.

 1. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.691
  Пол:
  Женски
  Ако темава е дупла или има слична, се знае каде. :D :hai:

  Па, во темава предложувате на феминките што ќе се кандидираат или феминките што се ЗАРАЗЕНИ од оваа уметност штода нацртаат. :) После цртежите можете да ги објавувате тука, во темата за критики или темата „Вашите цртежи“. Забранети се туѓи цртежи! :!:

  Се надевам ќе се забавуваме цртајќи и гледајќи ги цртежите! :D

  Јас се кандидирам! :D (само да не бидат некои личности со фаци свртени, друго што и да ми посакате ви можам) :$ :D
   
  На ecka.da.wiz му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Епа и јас ќе ти се придружам :)