1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Уметнички слики во домот

Дискусија во 'Дом' започната од aneka, 6 април 2015.

 1. aneka

  aneka Нов член

  Се зачлени на:
  5 април 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали имате уметнички слики во домот? Од каде ги купувате?
   
 2. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.989
  Пол:
  Женски
  Голем дел од сликите дома ни се подарок, ама баш пред извесно време купивме три нови од Кала, на приземје во Бисер. Имаше многу убави уметнички слики, не знаевме за која попрво да се одлучиме. А и не беа нешто многу скапи.
   
 3. Avokado

  Avokado Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  346
  Колку беа отприлика? Наскоро се селам во нов дом, ми значи секоj денар.
   
 4. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.989
  Пол:
  Женски
  Зависи кои, конкретно сликите што ние ги купивме беа по 2500 ако добро се сеќавам.
   
  На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.292
  Имам 2 уметнички слики од кои една во дневна триплер и една во ходник. Наменски се цртани за наш простор. Сликарот ни е пријател така да полесно му беше да извлече што сакаме (не дека ние знаевме што сакаме :) се шалам). Ако се само јас прашував ќе лупнев само и само од Дали:rock: има јака еротика во негови дела (ќе црта тој копии изгледа во брзо време :$)
   
  На do-re-mi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  20.050
  Пол:
  Женски
  Јас сакам уметнички слики, посебно во маслена техника. Акварели не ми се баш омилени. Има галерии низ Скопје каде можат да се набават секакви слики, а цената најмногу зависи од 1. Колку е сликарот познат
  2. Рамката 3. Димензијат на сликата
   
 7. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.691
  Пол:
  Женски
  Во минатиот стан имавме, некои од пријатели, некои од татко ми, некои од баба ми... Важно станот преполн со уметнички слики ни беше.
   
 8. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.064
  Допаѓања:
  5.973
  Пол:
  Женски
  Немаме дома уметнички слики. А би сакала .. :)
   
 9. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.526
  имам преубави иметнички слики по дома во дневната повеке и ходникот,сестрами ги црта исто и продава .
   
 10. elence124

  elence124 Нов член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
 11. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  сега за сега имам само филигран....За скоро време здравје и слики
   
 12. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.313
  Пол:
  Женски
  Имам дома уметнички слики и тоа доста. Едни се комплет графики од ист автор, имам композиција од две слики - масло на платно, што ја добив на подарок и во дневната ми стои композиција од 3 слики масло на платно што ги купивме многу ефтино со вереникот преку една страна на фејсбук. Остатокот од слики во станот ги нацртавме јас и вереникот и ни се изработени со акрилни бои.

  Дома кај моите исто така сите стари слики ги сменивме со слики што ги нацртав јас. Според мене, го оживуваат и освежуваат просторот.
   
  На orevokrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ana Marija 1

  Ana Marija 1 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2015
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  5.599
  Пол:
  Женски
  Имаме две, ама имам желба за уште некоја. Се надевам и сликите ќе дојдат на дневен ред.
   
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.169
  Допаѓања:
  57.157
  Пол:
  Женски
  Имаме неколку а од каде се појма немам, стари се. Многу сакам такви слики и сите ми се убави но најмногу сакам со пејсажи.
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Кажете каде може да се најдат вакви слики?
  [​IMG]
   
 16. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.059
  Допаѓања:
  55.904
 17. tarantula

  tarantula Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  1.280
  Пол:
  Женски
  na aliexpress
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Сликани на платно...еве што ми се допаѓа но треба 1 да изберам, ај ваши мислења
  umetnicke-slike_FB151E5.jpg umetnicke-slike_FB307E5.jpg umetnicke-slike_FB308E5.jpg umetnicke-slike_FB363E5.jpg
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.486
  Допаѓања:
  39.327
  Ова зависи од мебелот твој дома. Која највеќе ќе ти одговара, само ти може да знаеш. А вака мене првата највеќе ми се допаѓа.
   
  На cresa-jagoda, Snow-Queen и Barbie20 им се допаѓа ова.
 20. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  10.722
  Пол:
  Женски
  И мене првата најмногу ми се допаѓа.
   
  На Ketchup, cresa-jagoda и Snow-Queen им се допаѓа ова.