1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Уморни ли сте од секојдневието?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Verdi, 11 август 2018.

  1. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    751
    Допаѓања:
    2.869
    Пол:
    Женски
    Од дечко ми не.
    Работата си ја обожавам, обожавам нови лица и нови предизвици, да помагам на жени.
    Благодарна сум на секој нов ден на и на тоа што го имам, колку толку ама барем е мое
    .
    Можат психички да ме изморат само негативни, лицемерни, завидливи луѓе но само ако си дозволам, а обично бегам од такво опркужување така да..не се давам и станувам се појака.

    Секој нов ден е шанса за доградување на сопствената личност и карактер.
     
    На Dust, Rama и toogood им се допаѓа ова.
  2. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.574
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Во последно време уморна сум и од што дишам.. ама не се давам..
    Само тој не ме уморува, баш напротив, ме релаксира... да не е тој не знам ден за ден како ќе ги истуркам..
     
    На M&M и Rama им се допаѓа ова.
  3. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.208
    Допаѓања:
    93.608
    ХРОНИЧНО сум уморна од околината. Дома не ме фаќа депресија, ама кога ќе излезам, загарантирано.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  4. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Интересна тема.
    Јас по принцип сум човек што е уморен да живее во се едно исто по се едно исто и да тоне у меланхолија.
    Не знам нормално ли е или не ама уживам да патувам, патувам многу често и уживам у истото, уопште не ме заморува било каков пат туку влечам максимумот и учам од истото многу.
    Па дури и се имам селено повеќе пати под цена на секојдневието и учење одење унапредување напред
    Секојдневието и монотонијата е ужасна работа и рѓава досадна за разлика од желбата првин па после и обидот да направиш нешто повеќе од себе си ако не си задоволен од досегашното и тонеш од монотонија и меланхолија во тебе.
    Живи луѓе.. се едно исто не е во ред а и не се живее по шаблони и теркови затоа на човек му треба патување почесто, излагање од комфорот и истражување гледање и учење на нови работи и враќање дома у секојдневието на крај само што тогаш нема да ти е монотоно и секојдневно оти си отишол си прошетал си наполнил батерии и мозок
    Верувам дека седењето во иста канцеларија и во ист дом работење по цел живот едно исто е крајно досадно. Верувам и не сакам да знам како е.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Некои периоди да, некои пак уживам во секојдневието и истите секојдневни обврски. Зависи кога како. :?:
     
    На Cherryblossom9 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Уморна сум од околината.