1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Универзитет Гоце Делчев - Штип

Дискусија во 'Образование' започната од velesanka, 21 септември 2010.

  1. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    1.661
    Допаѓања:
    1.690
    се запишав на економскиот факултет во штип.. па ако има и некој друг на овој факултет од изминатите генерации може да каже некое искуство.. како е? дали има некој проблематичен професор? какви се асистентите итн инт.. :)
     
  2. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.376
    Допаѓања:
    1.104
    Пол:
    Женски
    Универзитет Гоце Делчев - Штип.. економски факултет

    Другар ми е асистент на Економски во Штип :) Да фаќаме врски ако треба :D
     
  3. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    1.661
    Допаѓања:
    1.690
    Универзитет Гоце Делчев - Штип.. економски факултет

    хаха па се надевам нема да ми требаат врски :) само сакав ако има некој од тој факултет да ми каже дали и тука книгите мора да се купат од професорите(а со тоа да се купи и испит)
     
  4. Olenka

    Olenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    14
    Универзитет Гоце Делчев - Штип.. економски факултет

    Не се купуваат книгите од професорите, затоа што не секој професор има издадено своја литература. Они ќе ви кажат од кои материјали да учите, најчесто ќе бидат копирани скрипти :)
     
  5. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.473
    Универзитет Гоце Делчев - Штип.. економски факултет

    Професорите не те тераат да ја купиш нивната книга, ако сакаш да си поминеш поефтино, слободно можеш да си ги копираш книгите. Не се прават списоци за тоа кој ја купил книгата од професорот, како што е случај со Економскиот во Скопје.
    На кој смер се запиша?
     
  6. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    1.661
    Допаѓања:
    1.690
    Универзитет Гоце Делчев - Штип.. економски факултет

    финансиски менаџмент :)
     
  7. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.473
    Универзитет Гоце Делчев - Штип.. економски факултет

    TOP 8 REASONS TO STUDY ECONOMICS

    1. You can talk about money without every having to make any.

    2. Mick Jagger and Arnold Schwarzenegger both studied economics and look how they turned out.

    3. When you are in the unemployment line, at least you will know why you are there.

    4. If you rearrange the letters in "ECONOMICS", you get "COMIC NOSE".

    5. Although ethics teaches that virtue is its own reward, in economics we get taught that reward is its own virtue.

    6. When you get drunk, you can tell everyone that you are just researching the law of diminishing marginal utility.

    7. You can't be wrong; only subject to an unexpected asymmetric shock.

    8. An economist is an expert who will know tomorrow why the things he predicted yesterday didn't happen today.
    ;)
     
    На velesanka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    6.494
    Универзитет " Гоце Делчев " - Штип

    Здраво до сите феминистки .. Сакав да ве прашам дали некој се запиша на овој факултет под насоката Туризам и бизнис логистика. Јас дадов документи денес и се ме копка дали кје ме примат.. Како е кај вас? :) :)
     
  9. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.661
    Универзитет " Гоце Делчев " - Штип

    Сестра ми се запиша на овој.Ја примија.
    http://upisi.ugd.edu.mk/ Еве овде види дали си примена.
     
  10. StefiNikola

    StefiNikola Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    57
    Универзитет " Гоце Делчев " - Штип

    Јас се запишав таму,бизнис логистика, иначе да не знаеш резултати кога ќе има?
    А во кој град се запиша??
    не го отварај линкор џабе, преоптоварена е страната нема да ти отвори
     
  11. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    6.494
    Универзитет " Гоце Делчев " - Штип


    Ми кажаа дека резултати ќе има на 26 .. Официјално. Се запишав во Скопје.. Ти ?! :)
     
  12. StefiNikola

    StefiNikola Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    57
  13. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    6.494

    Супееер .. Дај боже да не примат.. Ќе си бидеме колешки :D :D :D
     
  14. StefiNikola

    StefiNikola Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    57
    Да, да :lol:
     
    На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
  15. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    6.494

    Иначе колку поени имаш од средно и матура?! :)
     
    На Venecijanka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. StefiNikola

    StefiNikola Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    57
    по мои пресметки 67,67 ти?
    дај ако некој примети дека може да се дојде до резултатите т.е ако му го отвори списокот нека пише
     
  17. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    6.494

    Јас околу 65, така нешто :) .. Е да! .. Ај стварно. На кој ќе му се отвори страната нека пише, бидеќи прилично сме нервозни во исчекување на резултатите :)
     
  18. sweety923

    sweety923 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    девојки може ли да си ги подигнам документите вцера ги внесов на економски сакам сега да ги земам да се зампишам на правен
     
  19. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    6.494
  20. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Честитки на сите што се примени и со среќа :party:
    Ме интересира, има во Скопје дисперзирани студии на Угд ? :^)