1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Упис во средно

Дискусија во 'Образование' започната од MidnightFlower, 11 јуни 2010.

 1. MidnightFlower

  MidnightFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  47
  Го побарав конкурсот за уписи во средно на страната на министерство за образование, ама не можев да го најдам.
  Доколку некој знае каде може да се најде, нека пишее.
  Фала однапред. :)
   
 2. LaRuz

  LaRuz Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Najubavo ti e da trknes do skoloto kade sakas da se zapises ima istaknato tamu inace kolku sto znam upisite se 17 i 18 juni ti treba prijava za upis vo prva godina taksena marka od 50 mislam izvod od maticno ne postar od 6 meseci mislam toa bese se :D
   
 3. MidnightFlower

  MidnightFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  47
 4. povredenata

  povredenata Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  17
  Soveet ! Karev orce ili panche :worried:
   
 5. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Вака, Панче некакооо не... Карев и Орце ти се супер избор, и како школи онака и за дручтво, таму идат ептед добри деца :) Орце е малку потешко, ама затоа ќе биде човек од тебе кога ќе завршиш. Карев е онака, малку полесно, ама знам лани имаше многу пријавено таму.. се примаа 200 а се пријавиле 400. Како и да е, премногу изнакажав... Мислам дека Панче треба да го исклучиш а помѓу овие две незнам... двете се супер гимназии. :) Поздрав, па да ни кажеш што си решила ;)
   
 6. povredenata

  povredenata Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  17
  neznam stvarno .. mene me teraat moite za pance nesho ali sepak sakam vo nikola karev onaka mislam deka e sosema okej ..i netreba mn mn uchenje kako vo orce ..(:)
   
 7. LaRuz

  LaRuz Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  jas ucam vo orce i ne e bas lesno ke se ispotis malce a inace i karev ne ti e loso vikaat ubavo bilo tamu razmislisi ti ubavo :)
   
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Во орце душа ќе ти извадат , во карев онака е , малку поопуштено.. јас во гуц сум и ич не е лесно ама сепак одлична ќе бидам . Сегде има строги професори , не е до јаки и слаби школи.
   
 9. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Добро зависи од твоите амбиции сепак. Јас имам другарки две што учат во Орце и велат дека не е толку тешко како што се збори, само треба да си го фатиш редот. Инаку јас сум од Карев и таму е полесно од Орце да, но сепак со кого и да правиме муабет јас и тие другарките од Орце, они кога ќе кажат кај учат сите им викаат ааа браво браво таа гимназија добра е ваква таква, сепак се поделени да кажам децата од Орце и Корчагин, а на пример Карев и Ѓорѓи исто така се нормални, за Карев од искуство ќе ти кажам има некои катил професори но без да се помачиш веќе имаш 3, па сеа види... Иако и Орце ти е многу добра опција ;)
   
 10. shy

  shy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Ти најдобро си знаеш!!!
  Само еден совет:,,НЕМОЈ ДА ЗАПИШУВАШ ВО НЕКОЕ УЧИЛИШТЕ САМО ЗАТОА ШТО ДРУШТВОТО ОДИ ТАМУ!!!!! :!: :hai: ,,
   
  На Viki.i му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Навистина добар совет. Јас имам еден другар што го примија во Карев, ама бидејќи сите другари му се во ГУЦ и он ќе иде таму. :^) Инаку јас се запишав во Георги, па сега ќе видиме. :D
   
 12. avrilfan987

  avrilfan987 Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Конкурс за упис во средно

  Имам едно прашање... Имам диплома од освоено место на државен по македонски и ме интересира дали за поени ми важи само во гимназија или и во средните стручни?
   
 13. Smileee

  Smileee Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  12
  Конкурс за упис во средно

  Да ве прашам тие пријавните листови..тие треба да одам од гимназијата да ги земам или ќе ми дадат на денот на уписите?
   
 14. anchii123

  anchii123 Активен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  5
  Конкурс за упис во средно

  и јас завршив осмо и утре се уписите мене ми рекоа на денот на уписот може да се земе пријавата и ја утре ќе ја земам. тие секако ќе ти дадат дали на денот на уписот или пред тоа :)
   
 15. Smileee

  Smileee Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  12
  Конкурс за упис во средно

  Земав пријава,бев денеска во Орце и делеа,односно обезбедувањето се шеташе со пријави во рака и прашуваше кој ќе биде прва и ни даваше. :lol:
   
 16. anchii123

  anchii123 Активен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  5
  Потребни документи за упис во средно

  Освен севедителства од 5-то до 8-мо ,извод и лекарско треба уште нешто за упис? :)
   
 17. thegirl2

  thegirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  39
  Потребни документи за упис во средно

  сведителста од 5-8 пријава(ја даваат во училиштето кога се запишуваш и си ја пополнуваш таму) и поштенска марка (од книжара ќе си земиш 50ден. е) :D и извод
   
 18. anchii123

  anchii123 Активен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  5
  Потребни документи за упис во средно

  фалаа :)
  а сакав да прашам дека имам и некои дипломи од натпревари што сум ги добивала се добиваат плус некои поени за упис или?(иначе медицина сакам да се запишам) :)
   
 19. thegirl2

  thegirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  39
  Потребни документи за упис во средно

  дипломите ти носат плус 5 поени
  на шо смер сакаш да одиш ?
   
 20. anchii123

  anchii123 Активен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  5
  Потребни документи за упис во средно

  забен техничар :D