1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Упис во средно

Дискусија во 'Образование' започната од MidnightFlower, 11 јуни 2010.

  1. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Можда затоа што школото е во друг град и затоа што во школо (основното) им рекле дека само електронски може да се аплицира.
     
  2. sino.o.oka

    sino.o.oka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2020
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    2.496
    Пол:
    Женски
    ОК не се нервирај, полека, цел живот е пред тебе ;)
    Мојот упис беше одамна и не знам точно ама се мислам дека и лично таму се аплицира може грешам не знам. Како и да е со среќа :D

    Едит: и школото кај ја шо се запишав беше во друг град па отидов, ама па ќе речам тоа беше пред неколку години... За се има решение
     
  3. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    Ја не се запишувам, грешка си ме сфатила. Подобро е што е онлајн од аспект на тоа дека не секој може да издвои цел ден за да го однесе детето да се запишува, ама од друга страна системот на Мон а ужас. :)
     
  4. sino.o.oka

    sino.o.oka Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2020
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    2.496
    Пол:
    Женски
    Не е само системот на мон ужас, сите можни системи шо постојат у државата не функционираат ни 20%. Затоа мислам дека е посигурно да се оди дирекно таму, е сега малтретирање е да ама сигурно си е ситигно...
     
  5. Sani_35

    Sani_35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2020
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Jas uspev odma nemase problem
     
    На jabolceikruvce и nevermet18 им се допаѓа ова.
  6. jabolceikruvce

    jabolceikruvce Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Jas uspeav, no toa sepak bese na pocetokot dodeka ne bese preokupiran sajtot

    Za zal ne e do nas, tuku do ministerstvoto. I mene bi mi bilo poubavo so fizicko prisustvo da se zapiseme i onaka ednas se zapisuvas vo sredno uste online da go pamtis ama taka go napravija ovaa god
     
    Последна измена од модератор: 15 јуни 2022
    На nevermet18 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    А после кога ќе те примат се носат документи право во школото, така ли?
     
  8. andrejko82

    andrejko82 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јули 2013
    Пораки:
    3.288
    Допаѓања:
    51.464
    Пол:
    Женски
    Да откако ќе бидат објавени ранг листите се носат документите, на 16 и 17 ..
     
    На nevermet18 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. QueenCleopatra

    QueenCleopatra Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2021
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    206
    Исто и кај мене! Од вчера до денеска ништоо
     
  10. QueenCleopatra

    QueenCleopatra Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2021
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    206
    Добро, но што ќе прави училиштето со ова што врти цело време? Не е проблем најавата и пополнувањето, проблем е системот.
     
  11. andrejko82

    andrejko82 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јули 2013
    Пораки:
    3.288
    Допаѓања:
    51.464
    Пол:
    Женски
    Јас на 13ти вечерта аплицирав без никаков проблем. Е сега од вчера им е преблокиран системот, и незнам како ќе го решат и притоа сите што сакале да аплицираат ќе имаат успешни апликации..
     
    На jabolceikruvce му/ѝ се допаѓа ова.
  12. jabolceikruvce

    jabolceikruvce Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Da, zavisi od koj termin si
     
  13. jabolceikruvce

    jabolceikruvce Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Preliminarnite rang listi mozete da gi vidite kaj vasata aplikacija kaj bodovite, ama izgleda utre ke izleze konecnata lista nz mnogu gluposti napravija ovaa god
     
    Последна измена: 15 јуни 2022
    На QueenCleopatra и sino.o.oka им се допаѓа ова.
  14. QueenCleopatra

    QueenCleopatra Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2021
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    206
    Знае некој каде ќе има слободни места за вториот уписен рок?
     
  15. jabolceikruvce

    jabolceikruvce Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Nekoj sto aplicirase za Orce, mislite ke ima priemen? Ima skoro 100 deca poveke od kolku sto mozat da primat
     
  16. QueenCleopatra

    QueenCleopatra Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2021
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    206
    Како е во другите гимназии?
     
  17. jabolceikruvce

    jabolceikruvce Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Vo Gjorgji znam deka ima samo 180 prijaveni, ama za drugite ne znam
     
    На QueenCleopatra му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Alex29

    Alex29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2018
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    Од претходни генерации што сум била сведок скоро секогаш има повеќе и на крај ќе се спомне приемен одма родителите ќе се кренат на протест и се тоа ќе пропадне во вода. Јас кога завршив 4та, 2019 беше тоа тие што се запишуваа тогаш во прва исто беа околу 30 плус од бројката и ги примија сите. Наместо 34 деца во клас како што е дозволено беа по 37-8, зошто свесни се дека дел од тие бргу и ќе се префрлат , барем тие што мислеле дека е се мед и млеко и дека 5ките паѓаат од небо. Исто така варијанта е да отворат и нова паралелка така што не верувам да има приемен ама времето ќе покаже, сепак 100 деца и не е мала бројка, малтене тоа се добри 3 класа од по 32-3 деца, така да не знам. Е сега ова за класични паралелки ти праам муабет, за билингвална англиска секогаш ако има над 90 ученика има квалификациско тестирање по англиски јазик, зошто таму има само 90 слободни места. За француска последниве години мислам нема тестирање зошто не се исполнува бројот, ма да не е исклучена можноста и за таму. За класичните сум скоро убедена дека не би имало гледајќи ги примерите од претходните години што правеа родителите. Па и згора на тоа протестираа кога се функционираше нормално. Сеа со ковидов и штрајкот и online наставата плус аргументи ќе имаат секако :D:D. Како и да е со среќа нека ви е на сите полуматуранти кај и да се запишете. Организирајте и користете го времето правилно, најубавите години се пред вас!
     
    На QueenCleopatra и jabolceikruvce им се допаѓа ова.
  19. jabolceikruvce

    jabolceikruvce Активен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2022
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Fala mnogu za ova. Zaokruziv na 100, ama se okolu 60 i nesto deca poveke, i toa 90% se prijaveni za bilingvalna, a dobro znam i deka barem 10 deca ne otvorile kniga site ovie god. Roditelite pak se mislea za buntuvanje ama ke vidime kako ke ispadne. Sepak fala uste ednas
     
  20. Alex29

    Alex29 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2018
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    Нема за што ова е мое скромно мислење само. Инаку за билингвална има навалица секогаш. Ма да тие што не би ги примиле во билингвална мислам дека по default ги распределуваат во класичните паралелки, или како што кажав ќе повторам пак можно е и плус паралелка да се отвори(ако дадат од МОН). Децава лани што завршија IV што ми беа во смена беа 10 паралелки, онака по 9 се стандард, така што не е исклучена ни таа варијанта.
     
    На jabolceikruvce му/ѝ се допаѓа ова.