1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Уреаплазма

Дискусија во 'Бременост' започната од mary28, 11 април 2018.

 1. mary28

  mary28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2018
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Zdravo na site, jas iskreno se namaciv so ovaa bakterija UREOPLASNA po 4 ti pat ispituvanje po pienje na apcinja, vaginaleti povtorno pozitivno. Sega doktorkata mi dade Sumamed. Preplasena sum od ovaa bakterija, citam mn negativni posledici od nea. Inaku sum 26 +1 gn VI BLAGODARAM
   
  На Only1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  3.174
  Допаѓања:
  16.473
  Пол:
  Женски
  Сигурно мислиш на уреаплазма.Јас ја имав и покрај два антибиотика не ја снема се породив природно и се беше супер.
   
 3. mary28

  mary28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2018
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Da ureaplazma, napisav taka bidejki na rezultatot stoi toa ime pa da ne gresam :) e jas piev 3 pati antibiotik i ovoj e 4 ti. I veke neznam, sto bakterija ke bese tolku tvrdokorna
   
 4. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  8.027
  Допаѓања:
  40.194
  Jas samo so vaginaleti ja izleciv
   
  На GirlLove, КикиМаус и mary28 им се допаѓа ова.
 5. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  25.241
  Пол:
  Женски
  Кои?
   
 6. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  8.027
  Допаѓања:
  40.194
  Eritromicin
   
  На fana и *Ench@nted* им се допаѓа ова.
 7. VDT2906

  VDT2906 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  4.198
  Допаѓања:
  18.850
  Пол:
  Женски
  Јас имав уреоплазма и со Еритромицин ја излечив, треба исто партнерот да прима терапија.
   
  На mary28 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  3.174
  Допаѓања:
  16.473
  Пол:
  Женски
  Кај мене не помогна ни Еритромицин ни сумамед навистина досадна бактерија.Совет немам да ти дадам за лекување само да те опуштам околу пораѓајот дека не е така страшна
   
  На mary28 и *Ench@nted* им се допаѓа ова.
 9. mary28

  mary28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2018
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Izgleda ne sum edinstvena sto ne moze da ja otkaci,strav mi e za plodot, pa predvremeno pukanje na vodenjak....sto li nema da procitame :/
   
 10. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  8.027
  Допаѓања:
  40.194
  A otposle? Ja otkaci?
   
 11. malasimba

  malasimba Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2018
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  127
  Пол:
  Женски
  Jas ja imav na prvite brisevi. Doktorot ne sakase da
  Јас ја имав на првите брисеви. Докторот не сакаше да ми даде антибиотик и рече дека ке ме премачкува со една виолетова течност два пати неделно во рок од месец дена. Го послушав и после 10 премачкувања, повторно ми зема брис и резултатот беше негативен :)
  Да се надополнам, додека траеше сето тоа со мене, сопругот испи две дози сумамед :)
   
  Последна измена од модератор: 12 април 2018
  На mary28 и *Ench@nted* им се допаѓа ова.
 12. simona_baby

  simona_baby Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  3.174
  Допаѓања:
  16.473
  Пол:
  Женски
  Ајде без нервози се ќе се среди.
  @wannaBeMomma а дека ми е срам да ти одговорам.Незнам појма немам не сум била на гинеколог,ама ете сега ќе морам со вторава бременост да испитам се.За ќотек сум
   
  На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
 13. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  16.071
  Допаѓања:
  73.447
  Пол:
  Женски
  И јас ја имав првата бременост. Ја излечив со антибиотик Еритромицин и + вагиналети ставав.. Мене и вагинална промивка ми направи гинекологот зашто кај мене ептен беше до лош степен дојдена...
   
  На mary28 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.116
  Допаѓања:
  20.936
  Пол:
  Женски
  Јас ја имав во бременоста на првите брисеви во 12 недела ,ја излечив со антибиотик еритромицин и вагиналети еритромицин со нистатин .Не правев контролен брис од кога завршив со антибиотикот ,направив брисеви дури пред пораѓај регуларно што се прават и беа чисти немав ништо .
   
  На mary28 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  6.168
  Допаѓања:
  21.189
  Пол:
  Женски
  Јас ја имав кога правев брисеви после абортусот, ми даде антибиотик Лебел или Лабел така некако се викаа, ги пиевме и јас и сопругот и потоа на контролните беше негативна, тоа беше крајот на Јануари, а сега сум бремена пак и се надевам дека нема пак да ја имам |(
   
  На mary28 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mary28

  mary28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2018
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Kade gi najdovte tie vaginaleti posoto mn reto gi ima vo prodazba, se pravele se cuvale vo frizder nenzam kako sto....

  Daj boze se da e vo red, mn moderni stanavme site ete ke zakacuvame moderni bakterii :/
   
  Последна измена од модератор: 12 април 2018
  На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.116
  Допаѓања:
  20.936
  Пол:
  Женски
  Јас ги купив од аптеката во Зебра што е .
   
 18. lavicata

  lavicata Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2014
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  21
  koga sre primale eritromicin Vaginaleti

  Koga Sega Nema nikade
   
 19. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  8.027
  Допаѓања:
  40.194
  Jas od eurofarm gi kupiv. Vo sistina aptekata sigurno gi.ima
   
 20. Ano

  Ano Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  8.748
  Допаѓања:
  39.884
  Пол:
  Женски
  Јас исто така користев вагиналети еритромицин со нистатин. Ги купив во аптеката на промедика. Зградата кај орифлејм, од страната до комерцијална.