1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Уредување на домот според хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Sara123, 17 јануари 2013.

 1. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  За оние кои веруваат дека хороскопот влијае во секојдневниот живот.

  Овен
  Одлуките ги носат спонтано, обожаваат слобода и својот авантуристички дух го пренесуваат во ентериерот. Затоа, мебелот кој тие го избираат мора да биде функционален додека естетиката е на второ место. Темпераментот на овенот одговара на огнените бои како што се црвените нијанси, а металот им е поомилен од дрвото кога станува збор за материјалите на мебелот. Централно место во станот им зазема собата со креветот, како и полиците со многу книги.

  Бик
  Ужива во собирањето на најразлични предмети и украси, а воедно и ужива во традицијата. Сака антиквитети, а сите сувенири се поставени на видливо место. Од боите најмногу му одговараат зелената, портокаловата и земјените тонови. Централно место зазема кујната, а најсреќни се кога живеат во сопствена куќа со голем двор.

  Близнаци
  Флексибилни се и најчесто сакаат дружби. Затоа преферираат отворени, пространи простории кои лесно се одржуваат. Често се селат, па избираат мебел кој лесно се склопува и расклопува. Преферираат жолта боја, како и светлите нијанси на сивата и сината. Сакаат да организираат куќни забави, а исто така многу време во денот поминуваат во работната соба.

  Рак
  Раковите се познати по своите страсти кон колекционерството. Потребна им е сигурност во домот, па затоа им е многу важно да се чувствуваат удобно. Ѕидовите често се украсени со семејни фотографии или фотографии од патувања, а преферираат меки материјали кога станува збор за мебелот. Сакаат топли бои како што е виолетовата, а средишното место во нивниот дом го зазема дневната соба, со топол и мек мебел.

  Лав
  Важна им е пораката која ја испраќаат преку средувањето на ентериерот, па затоа преферираат уникатност и луксуз. Од боите најчесто ги одбираат белата и златната. Најголем дел од времето го поминуваат во своите кралски фотелји или меки, раскошни кревети.

  Девица
  Девиците се реалистични и скромни, но тежнеат кон перфекционизам. Функционалниот мебел многу вешто го комбинираат со прекрасни детали и сувенири, а покрај самата естетика многу важен им е квалитетот. Од боите најмногу им прилегаат кафените тонови, кремастите, како и зелената. Нешто најважно во нивниот дом им се дворовите или пак балконите со извонреден поглед.

  Вага
  Вагите се познати по одличниот вкус, друштвеноста и чувството за уметност. Живеат со стил, модерно, тежнеат кон луксуз, при што често забораваат на функционалноста на предметите. Сите простории мора да се совпаѓаат по боите, особено во белите тонови, сребрената и плавата. Најгорди се на уредувањето на луксузните бањи.

  Скорпија
  Страствените скорпии тежнеат кон оригиналност, па затоа во домот често мешаат многу стилови. Формата на предметите и лудите идеи им се поважни од удобноста, а од материјалите најмногу ги сакаат железото и кожата. Преферираат црвена, силно зелена и црно – бели контрасти.

  Стрелец
  Стрелците често патуваат, великодушни се и не престануваат да ја бараат смислата на животот во мудростите. Отворени се за многу култури, а за нив идеалниот стан има високи тавани и е богато опремен. Виолетовата, пурпурната, како и темно сините тонови се оние кои најчесто ги користат за уредување на ентериерот.

  Јарец
  Ладни, воздржани, реалистични и скромни луѓе кои своето место на живеење го уредуваат исклучиво со неопходните парчиња мебел. Не сакаат многу детали и сувенири, а се што купуваат планираат да им трае до крајот на животот. Преферираат јасни линии и цврсти материјали, како што е каменот. Од боите омилени им се сивата и сините тонови.

  Водолија
  Водолиите обожаваат експерименти, екстравагантни се и тежнеат кон оригиналност. Во нивните домови се испреплетуваат различни стилови, а често знаат и да го менуваат распоредот на мебелот, сликите и декоративните елементи. Обожаваат стакло, бамбус и алуминиум.

  Риби
  Живеат во романтичен свет, во кој голема улога играат чувствата и соништата. Идеална локација за живеење за нив е куќата покрај море, која е креативно уредена и украсена со уметнички детали. Од боите ја преферираат тиркизната кога станува збор за ентериерот, а нивниот дом го доживуваат како одлично место за мир и релаксација.

  Превземено од crnobelo.com
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 2. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  160
  Па точно е. Особено дека сакам кожа, црвено и црно бело до негде :)
   
 3. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
  Овен
  Одлуките ги носат спонтано, обожаваат слобода и својот авантуристички дух го пренесуваат во ентериерот. Затоа, мебелот кој тие го избираат мора да биде функционален додека естетиката е на второ место. Темпераментот на овенот одговара на огнените бои како што се црвените нијанси, а металот им е поомилен од дрвото кога станува збор за материјалите на мебелот. Централно место во станот им зазема собата со креветот, како и полиците со многу книги.

  Точно е се, освен полици со книги :?:
   
 4. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  *Со просторите што лесно се оджуваат ми погоди. Мојот дом многу лесно се одржува.
  *Со селењето и мебелот не е точно! :!: :lol:
  *Со боите само 80% е точно.
  *Со забавите дефинитивно! Обожавам, само што си ги правам во party room! :party: :dance: :music: :d:
  *Со работната соба така-така ми погоди! :P
   
 5. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Точно е за рак. Се повеќе верувам во хороскоп :D
   
 6. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  за вагата све си кажа како што е :) да, сакам луксуз и за бањата е точно :D
   
 7. Bailey

  Bailey Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Скорпија
  Страствените скорпии тежнеат кон оригиналност, па затоа во домот често мешаат многу стилови. Формата на предметите и лудите идеи им се поважни од удобноста, а од материјалите најмногу ги сакаат железото и кожата. Преферираат црвена, силно зелена и црно – бели контрасти.

  Јарец
  Ладни, воздржани, реалистични и скромни луѓе кои своето место на живеење го уредуваат исклучиво со неопходните парчиња мебел. Не сакаат многу детали и сувенири, а се што купуваат планираат да им трае до крајот на животот. Преферираат јасни линии и цврсти материјали, како што е каменот. Од боите омилени им се сивата и сините тонови.

  не се сложувам со ништо од напишаното за шкорпија јас сум шкорпија и искерно ништо од тука не е точно шкорпиите баш секогаш гледаат да е удобно и светло не сакаат многу сувенири, обожаваат да уредуваат со камен и во собатра мора да има голем цвет со топла боја и омилени бои им се сивата и сините тониви истото што е напишано за јарец. :D
   
 8. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Во голем дел точно :nod:
  Можеби боите не ми одговараат многу, ама точно е дека сакам најразлични украси и сувенири, бидејќи сум носталгичар и сакам со еден поглед низ домот, да ми навиреат убави спомени. Не би рекла дека централно место во мојот дом ќе зазема кујната, ама точно е дека сакам голем двор. Никогаш не би можела да замислам да живеам во стан.
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  4.178
  Пол:
  Женски
  Вага
  Вагите се познати по одличниот вкус, друштвеноста и чувството за уметност. Живеат со стил, модерно, тежнеат кон луксуз, при што често забораваат на функционалноста на предметите. Сите простории мора да се совпаѓаат по боите, особено во белите тонови, сребрената и плавата. Најгорди се на уредувањето на луксузните бањи.

  Точно е се :D
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Рак
  Раковите се познати по своите страсти кон колекционерството. Потребна им е сигурност во домот, па затоа им е многу важно да се чувствуваат удобно. Ѕидовите често се украсени со семејни фотографии или фотографии од патувања, а преферираат меки материјали кога станува збор за мебелот. Сакаат топли бои како што е виолетовата, а средишното место во нивниот дом го зазема дневната соба, со топол и мек мебел.

  Само болдираното е точно. :D
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  :D јарец ... 50% не
   
 12. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Девица

  Девиците се реалистични и скромни, но тежнеат кон перфекционизам. Функционалниот мебел многу вешто го комбинираат со прекрасни детали и сувенири, а покрај самата естетика многу важен им е квалитетот. Од боите најмногу им прилегаат кафените тонови, кремастите, како и зелената. Нешто најважно во нивниот дом им се дворовите или пак балконите со извонреден поглед.
   
 13. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Бик
  Ужива во собирањето на најразлични предмети и украси, а воедно и ужива во традицијата. Сака антиквитети, а сите сувенири се поставени на видливо место. Од боите најмногу му одговараат зелената, портокаловата и земјените тонови. Централно место зазема кујната, а најсреќни се кога живеат во сопствена куќа со голем двор.
  Хехе погодиле за мене :D
   
 14. Bescheiden

  Bescheiden Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  193
  Точно е за девица! Ова хороскопот е страшна работа.. ако некој сака да ме запознае само нека прочита хороскоп и finish :D
   
 15. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  Близнаци
  Флексибилни се и најчесто сакаат дружби. Затоа преферираат отворени, пространи простории кои лесно се одржуваат. Често се селат, па избираат мебел кој лесно се склопува и расклопува. Преферираат жолта боја, како и светлите нијанси на сивата и сината. Сакаат да организираат куќни забави, а исто така многу време во денот поминуваат во работната соба.

  ТОЧНООО :)
   
 16. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  575
  Не се согласувам. Точно е дека сакаме луксуз, но зависи во која форма. Јас на пример си сакам уникатна и опуштена атмосфера во домот. Кралски фотелји? Чекај малце од тронов да слезам.. :D ехаа и вие шо направивте, луксуз да, кичасто не. :!: :yawn:
   
 17. mihaela55555

  mihaela55555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  121
  Девица
  Девиците се реалистични и скромни, но тежнеат кон перфекционизам. Функционалниот мебел многу вешто го комбинираат со прекрасни детали и сувенири, а покрај самата естетика многу важен им е квалитетот. Од боите најмногу им прилегаат кафените тонови, кремастите, како и зелената. Нешто најважно во нивниот дом им се дворовите или пак балконите со извонреден поглед.

  Точно е!