1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Уредување на купатило

Дискусија во 'Дом' започната од ALISA0000, 1 февруари 2019.

 1. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  14.150
  Допаѓања:
  159.162
  Барав но не најдов тема за уредување на купатило
  Дајте предлози од искуство темна или светла плочка,када туш кабина или џакузи
  Слики од веке направени купатила
  Совет за тоа каде има најмогу избор и прифатливи цени
   
 2. S.J.Parker

  S.J.Parker Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.314
  Црна или бела плочка на под избегнувај обавезно. Се, ама баш се се познава. Моите подни се прљаво бело со некои крем линии ама се се познава, секое влакненце колку и да е минимално :@
  Јас најмногу сакав комбинација светло сиво со темно виолетово, бело со јоргован или ментол зелена со бело ама маж ми, тогаш дечко, се одлучи за темно црвено со прљаво бело. Убава е комбинацијата не дека не е :D
  Друг совет од искуство не земај зидна плочка со 3д дизајн затоа што е потешка за чистење, поубаво само бордурата ако ја имаш да ти биде со 3д а оваа другава со оптичко/лажно 3д.
  За када, туш кабина или џакузи најмногу зависи од големината на купатилото и распоредот на елементи што ќе го имаш внатре, зависи што ќе ти собере и за што имаш повеќе мерак :D
  Бидејќи ние имаме када да ти кажам дека цените им се движат од 12-13 000 до 120-130 000. Јас се заљубив во една црна без пластики, без ништо, овална, длабока 45 см, тенка 3 см, демек не фаќа прашина, антибактериска, антиалергенска ама и цената и беше анти мојот паричник :D
   
  На duffi, victoria, gjoker4e и 3 други им се допаѓа ова.
 3. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  14.150
  Допаѓања:
  159.162
  Сигурно од тие по 70.000 што се си гледала хахаха
   
 4. S.J.Parker

  S.J.Parker Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.314
  128.000 во еден салон кај ПТТ средното, веднаш до него има салон што имаше реклама за секакви подови од К-15 мислам, со црвени букви испишани мада сега им фалат буквите :D
  Инаку на располагање им беа останати само две такви, едната овалната и другата правоаголна ставени веднаш кога ќе влезеш за да не можеш да ги утнеш :!:
   
 5. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  14.150
  Допаѓања:
  159.162
  Пих шо е тоа
  Скапо ли :D
   
 6. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.951
  Допаѓања:
  14.307
  Пол:
  Женски
  Имав неколку слики за уредување на купатило но ќе ги постирам штом се уклучам од компјутер
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.298
  Пол:
  Женски
  Да и од мене совет за бели плочки во купатило никако, имаме такви и чистењето за нив е смрт, за 2 дена се прават ужас. |(
   
  На LadyC и ALISA0000 им се допаѓа ова.
 8. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  1.579
  Пол:
  Женски
  И за црните јас да се надоврзам :) само мокри се убави водава во скопје е "уметник" за црни плочки
  Пред да се омажам обожавав црн мебел (кујна,гарнитура и купатило) сега несакам да ја смислам :worried:
   
  На LadyC, Cinnamon Bun, Dream-Girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  14.150
  Допаѓања:
  159.162
  Како ви се бендисува плочката?
  Бело со нежна лила боја ми е убава комбинација
  Друга некоја комбинација Screenshot_20190202-171732_Facebook.jpg
   
  На LadyC и oblace1 им се допаѓа ова.
 10. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.633
  Допаѓања:
  172.183
  Пол:
  Женски
  Вакви има кај една другарка во Скопје.. Настел ги градеше зградите. Таа ми има кажано дека се лесни за одржување, кога и да отидам е чисто а не е некоја ултра домаќинка:lol:
  Така да...
   
  На LadyC, cresa-jagoda, TeddyGrey и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
  Дечки колку од прилика ве чинело реновиранје на едно мало купатило од 5-6 квадрата
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  14.150
  Допаѓања:
  159.162
  Зависи шо сакаш да ставиш
  Еве да речиме просечно купатило да направиш околу 1500 е
   
  На LadyC, cresa-jagoda, Fatalnata и 2 други им се допаѓа ова.
 13. petunija77

  petunija77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 септември 2018
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  20.448
  http://www.enmon.mk
  Овде имате пристапни цени и убави и квалитетни плочки и санитарии, другото зависи од просторот и вкусот и вашата лична потреба
   
 14. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  8.306
  Пол:
  Женски
  Имам вакви плочки, ѕидни и супер се. За одржување се лесни и практични, а богами и многу убаво изгледаат.
   
  На cresa-jagoda и ALISA0000 им се допаѓа ова.
 15. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  14.150
  Допаѓања:
  159.162
  Тука се некои цени смешни
  Пр 200 ден
  Тоа е квадрат или една плочка?
  Ај бордурите знам на парче одат
   
 16. petunija77

  petunija77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 септември 2018
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  20.448
  На страната не се гледа убаво , најубаво да си отидете во салонот, не знам тоа дали е за квадрат, во салонот поубаво се гледа имаат разни цени ,а убав избор
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. BearMe

  BearMe Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2015
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  6.727
  Пол:
  Женски
  Зависи што ќе правите, мислам дека без 2000 евра нема да бидете.
  Разгледајте ги дуќаните за плочки во Маџари, се наоѓа по нешто интересно таму. Не се држи за колекција, можеш да си направиш комбинација што ќе ти одговара од подни и ѕидни што те бендисуваат.
  За санитарија со пристапни цени види ги Падеде кај Три Бисери и Аквалукс кај Дојрана
   
  На Dust, peperutka87, mira.mira и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  14.150
  Допаѓања:
  159.162
  Овие Едмонд цените му се на пола цена од дригитр дукани да знаете
   
 19. Poppins

  Poppins Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  5.617
  Пол:
  Женски
  Ние од едмонд земавме плочки , и нешто санитарија , задоволна сум доста , супер цени имаат , па и попуст даваат ^_^
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. S.J.Parker

  S.J.Parker Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.314
  И во Фригошоп имаат доста избор на санитарии и плочки.