1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Усни како рубин

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lady-Mistique, 27 ноември 2009.

 1. Lady-Mistique

  Lady-Mistique Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Блондинка, бринета или црвенокоса... На секоја варијанта и прилега црвениот рубин кармин, се дури очите се помалку нагласени...
  Но таа боја прилега највеќе на униформните нијанси облека... црна, бела сива, морнарка плава... Колку денес како припаднички на понежниот пол се осмелувате да ја одберете оваа нијанса на кармин како дневна варијанта?
   
 2. gabrielas

  gabrielas Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  mislam deka zena bez crven karmin ne e zena :) tolku izgleda senzualno i zenstveno go obozavaam! megutoa pak vo denska casual varijanta grozno izgleda :? .. a pak kolku mrazam koga ke vidam kombinacija na crven karmin so crno molivce auuuuuuuuuu epten vamp izgleda dali se poglednuvaat na sto licat be :?:
   
  На MonnaSi и Marina89 им се допаѓа ова.
 3. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.518
  Допаѓања:
  2.422
  jaс воопшто не ја сакам црвената боја. не носам ни црвена гаредроба така да нема шанси да ставам на себе црвен кармин.. а познава личности кои стваат и ок им изгледа.. но јас поради одбивност кон таа боја не можам ни да пробам да става :D :D
   
  На srcekrsacka и gami им се допаѓа ова.
 4. GlamourouS

  GlamourouS Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  32
  Ммм...го обожавам црвениот кармин,премногу е женствен и гламурозен,а и не се согласувам со претходниот коментар ,мислам секој си има мислење но црвениот кармин немора да значи дека треба да го носиш само на црвена облека...Па и јас не сум љубител на црвените парчиња ,меѓутоа,пробај со црно-искомбинирај со облеката,или со сиво...Златеста облека,или пак сребрена...Уфф...просто зрачат усните... ;)
   
  На BarbaraMorii му/ѝ се допаѓа ова.
 5. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.518
  Допаѓања:
  2.422
  јас не кажав дека црвен кармин стои само на црвени алишта.. туку дека воопшто не ја сакам црвената боја и затоа нема шанси да ставам на мене црвен кармин..
   
 6. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  251
  исто и јас обожавам црвен кармин и не ставам само кога носам црвена облека најчесто кога носам црно ставам црвен кармин и тоа само за вечерно излегување а денски некако не ми оди да ставам црвен кармин премногу ми е џиш :lol:
   
 7. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  165
  mojata omilena boja - crvenata , ako pravilno se iskombinira e mnogu zenstveno i ubavo bi prilegala na sekoja zena
   
 8. MissX

  MissX Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  6
  Crven karmin -Da, vo zavisnost od nijansata.Denes postojat tolku mnogu nijansi na crven karmin sto i ne e taka lesno da odberes.Jas licno najcesto crveniot karmin go koristam za vecerni izleguvanja a koristam samo dve nijansi...taa sto e na mojata slika :) i temno crveno - visna boja vo zavisnost od prigodata.
   
 9. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  najcesto koristam sjaj za usni ili labelo :oops: no mi se ima sluceno da iznenadam i so karmince na usni! no mnogu retko toj karmin sto go stavam e vo crvena boja! mi se dopaga kaj drugi zeni, osobeno kaj onie koi imaat polni usni,i poveke mi se dopaga za vecerno izleguvanje, no jas licno ne preferiram da se razubavuvam so crven karmin!
   
 10. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ne sum ljubotel na karmini no nekogas sakam da zinenadam taka pozitivno :) i stavam crven karmin :) a inaku sakam i ustata da mi izgleda pogolema ama kakao? :? :D :D
   
 11. peperutka1981

  peperutka1981 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  po princip non stop samo razni tonalitteti na crvenoto :) duri i sjajovite sa usni mi se crveni

  Eдит од модератор: a za pogolema usta togas sjaj XXXL na miss sporty definitivno najdobar za taa namena (gi imam probano site)

  Модератор: Во иднина користете го копчето „Редактирај“.
   
 12. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  баш така, и мене црвената ми е омилена боја. Јас сум блондинка и не ми стое лошо црвен кармин :)
   
 13. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76
  Не користам кармин често, а кога ставам тоа е некоја светла нијанса, најчесто нежно розева или светло кафеава, месо боја. А црвени кармини воопшто не ми се допаѓаат, ниту пак мислам дека некогас би ставила. Добро, може за 1ви Април :lol: Не ме сваќајте погрешно, едноставно ниту црвена боја како боја обожавам, а особено не црвен кармин :? Позз*
   
 14. Pennyroyal

  Pennyroyal Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  40
  Јас би носела, но не ми одговара со годините :geek:
   
 15. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  И јас имам исто толку години како тебе, па си ставам некогаш. Нема везе тоа ако знае добро да се комбинира.
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  пошо како шо се имам изјаснато ОБОЖАВАМ ЦРВЕНО така и обожавам кармин во рубин боја. ретко го користам, но дефинитивно е највпечатлив и екстремно женствен.
   
 17. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Crvenata mi e edna od omilenite boi i obozavam crven karmin dobro mi stoi najcesto stavam navecer i toa ne samo na crvena tuku poveke na crna i potemna obleka a isto dobro stoi i so bela obleka.Znam nekogas i za preku den da stavam ponezna nijansa na crven karmin i toa super stoi :) Mislam deka nisto nemoze da bide prenapadno ili vulgarno na zenata zavisi mnogu od toa kako go nosis a i sekako dali ti stoi za bilo sto da se raboti
   
 18. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Ставам,најчесто за посебни прилики,баш кога сум скоцкана онака...елегантно!А за преку ден користам едно сјајче со црвена нијанса па и бојата на усните ми е таква природно,па си сатавм од него,за уште подобар изглед.Ама си ставам и други бои.
   
 19. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  користам понекогаш...зависи што комбинирам.
   
 20. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  За вечерното излегување ставам црвен кармин.. нијанса потемен.. :) and the boys love it 8)