1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Усни како рубин

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Lady-Mistique, 27 ноември 2009.

  1. Lady-Mistique

    Lady-Mistique Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Блондинка, бринета или црвенокоса... На секоја варијанта и прилега црвениот рубин кармин, се дури очите се помалку нагласени...
    Но таа боја прилега највеќе на униформните нијанси облека... црна, бела сива, морнарка плава... Колку денес како припаднички на понежниот пол се осмелувате да ја одберете оваа нијанса на кармин како дневна варијанта?
     
  2. gabrielas

    gabrielas Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    mislam deka zena bez crven karmin ne e zena :) tolku izgleda senzualno i zenstveno go obozavaam! megutoa pak vo denska casual varijanta grozno izgleda :? .. a pak kolku mrazam koga ke vidam kombinacija na crven karmin so crno molivce auuuuuuuuuu epten vamp izgleda dali se poglednuvaat na sto licat be :?:
     
    На MonnaSi и Marina89 им се допаѓа ова.
  3. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    2.426
    jaс воопшто не ја сакам црвената боја. не носам ни црвена гаредроба така да нема шанси да ставам на себе црвен кармин.. а познава личности кои стваат и ок им изгледа.. но јас поради одбивност кон таа боја не можам ни да пробам да става :D :D
     
    На srcekrsacka и gami им се допаѓа ова.
  4. GlamourouS

    GlamourouS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    32
    Ммм...го обожавам црвениот кармин,премногу е женствен и гламурозен,а и не се согласувам со претходниот коментар ,мислам секој си има мислење но црвениот кармин немора да значи дека треба да го носиш само на црвена облека...Па и јас не сум љубител на црвените парчиња ,меѓутоа,пробај со црно-искомбинирај со облеката,или со сиво...Златеста облека,или пак сребрена...Уфф...просто зрачат усните... ;)
     
    На BarbaraMorii му/ѝ се допаѓа ова.
  5. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    2.426
    јас не кажав дека црвен кармин стои само на црвени алишта.. туку дека воопшто не ја сакам црвената боја и затоа нема шанси да ставам на мене црвен кармин..
     
  6. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    исто и јас обожавам црвен кармин и не ставам само кога носам црвена облека најчесто кога носам црно ставам црвен кармин и тоа само за вечерно излегување а денски некако не ми оди да ставам црвен кармин премногу ми е џиш :lol:
     
  7. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    mojata omilena boja - crvenata , ako pravilno se iskombinira e mnogu zenstveno i ubavo bi prilegala na sekoja zena
     
  8. MissX

    MissX Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    6
    Crven karmin -Da, vo zavisnost od nijansata.Denes postojat tolku mnogu nijansi na crven karmin sto i ne e taka lesno da odberes.Jas licno najcesto crveniot karmin go koristam za vecerni izleguvanja a koristam samo dve nijansi...taa sto e na mojata slika :) i temno crveno - visna boja vo zavisnost od prigodata.
     
  9. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    najcesto koristam sjaj za usni ili labelo :oops: no mi se ima sluceno da iznenadam i so karmince na usni! no mnogu retko toj karmin sto go stavam e vo crvena boja! mi se dopaga kaj drugi zeni, osobeno kaj onie koi imaat polni usni,i poveke mi se dopaga za vecerno izleguvanje, no jas licno ne preferiram da se razubavuvam so crven karmin!
     
  10. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ne sum ljubotel na karmini no nekogas sakam da zinenadam taka pozitivno :) i stavam crven karmin :) a inaku sakam i ustata da mi izgleda pogolema ama kakao? :? :D :D
     
  11. peperutka1981

    peperutka1981 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    po princip non stop samo razni tonalitteti na crvenoto :) duri i sjajovite sa usni mi se crveni

    Eдит од модератор: a za pogolema usta togas sjaj XXXL na miss sporty definitivno najdobar za taa namena (gi imam probano site)

    Модератор: Во иднина користете го копчето „Редактирај“.
     
  12. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    баш така, и мене црвената ми е омилена боја. Јас сум блондинка и не ми стое лошо црвен кармин :)
     
  13. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Не користам кармин често, а кога ставам тоа е некоја светла нијанса, најчесто нежно розева или светло кафеава, месо боја. А црвени кармини воопшто не ми се допаѓаат, ниту пак мислам дека некогас би ставила. Добро, може за 1ви Април :lol: Не ме сваќајте погрешно, едноставно ниту црвена боја како боја обожавам, а особено не црвен кармин :? Позз*
     
  14. Pennyroyal

    Pennyroyal Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    40
    Јас би носела, но не ми одговара со годините :geek:
     
  15. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    И јас имам исто толку години како тебе, па си ставам некогаш. Нема везе тоа ако знае добро да се комбинира.
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    пошо како шо се имам изјаснато ОБОЖАВАМ ЦРВЕНО така и обожавам кармин во рубин боја. ретко го користам, но дефинитивно е највпечатлив и екстремно женствен.
     
  17. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Crvenata mi e edna od omilenite boi i obozavam crven karmin dobro mi stoi najcesto stavam navecer i toa ne samo na crvena tuku poveke na crna i potemna obleka a isto dobro stoi i so bela obleka.Znam nekogas i za preku den da stavam ponezna nijansa na crven karmin i toa super stoi :) Mislam deka nisto nemoze da bide prenapadno ili vulgarno na zenata zavisi mnogu od toa kako go nosis a i sekako dali ti stoi za bilo sto da se raboti
     
  18. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ставам,најчесто за посебни прилики,баш кога сум скоцкана онака...елегантно!А за преку ден користам едно сјајче со црвена нијанса па и бојата на усните ми е таква природно,па си сатавм од него,за уште подобар изглед.Ама си ставам и други бои.
     
  19. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    користам понекогаш...зависи што комбинирам.
     
  20. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    За вечерното излегување ставам црвен кармин.. нијанса потемен.. :) and the boys love it 8)