Успешни приказни од УН диета

Дискусија во 'Канта' започната од TheEkaterina, 11 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  331
  Да си кажам зошто ја отворам темава. Се породив пред 3 месеци и време ми е веќе да се враќам во форма. Долго време ја читам темата од УН диета и не можам конкретно ама никаде да прочитам кој колку ослабел.

  Значи читам дека има ефект ама ме интересира кој со колку кг почнал па на колку слегол и дали после одржувањето почнал пак и како тоа одело итн итн... во темата одржување за истава диета нема нешто многу коментари и сите што пишувале се некако неискажани почнале да пишуваат како им оди и повеќе не се вратиле да коментираат.

  Неколку пати сретнав низ темите како и други членови прашуваат конкретно кој колку ослабнал од диетава... па мислев дека треба една ваква тема од причина што самата УН диета има преку илјада страници значи дека многу луѓе ја држат/држеле и можат да ја споделат со сите нивната успешна приказна а и искрено никој нема време да чита толку страници.

  Ако мислите дека нема потреба од темава слободно бришете. Ако темава остани се надевам дека ќе има многу приказни кои дополнително ќе ме мотивараат да издржам 90 дена. Инаку, јас ја држам диетава веќе две недели и сум ослабена 1,800кг. :$
   
 2. Salmo-letnica

  Salmo-letnica Нов член

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Навистина сакам да прочитам повеќе за УН диетата, ама кога ќе видам повеќе од 1000 страници да ви кажам се предомислувам :)
  Инаку, TheEkaterina сакам да те прашам дали ја држиш диетава и си го доиш бебулето, бидејќи и јас сум породена пред 4 месеци и дојам, а немам точна информација дали оваа диета е за доилки?!
  Ако има и други кое се тазе мамички, а успеале да симнат некое килце, нека поделат некоја информација за начинот на кој го направиле тоа.
  Се надевам дека добро се снајдов, бидејќи до вечерва бев само разлистувач на форумскиве теми, а еве сега се одлучив и да се регистрирам и да ви пишам ;)
  Поздрав феминки :)
   
 3. LGkristal

  LGkristal Активен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  20
  -22 за 90 дена
  денес 9 ден откако ја почнав пак да ја држам послем 4 месеца , немам се поправено до сега,
  иначе бев 92 кг дојдов до 70 кг за 90 дена сега целта ми е 60 кг па ќе видиме :)
   
  На KalaV, TheEkaterina и Waka-waka им се допаѓа ова.
 4. Femina555

  Femina555 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  26
  Јас сум 48 ден и до сега сум -6кг од 70.01 кг сега сум 64,на почетокот и не бев баш задоволна немав од старт резултати ама сега мислам дека наеднаш ги изгубив,имам читано дека колку повејке кг имаш толку и за пократко време се губат :)
   
 5. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  331
  Немаш гајле со млекото и со било која диета.
  И јас чекав долго време се додека не си прашав стручно лице и не му ја покажав диетата и не ми рече дека не е од оние диети во кои гладуваш туку дека јадиш здрава храна и внесуваш многу витамини. Млеко уште имам... колку што имав толку имам и сега. Така да слободно почни си ја... :$
  Пробај ја оваа... dieti/rezim-na-ishrana-t20085/
   
 6. TheEkaterina

  TheEkaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  331
  Да ти кажам јас имам мноооооогу вишок на мене. Во бременоста не се здебелив многу само 7кг ама си имав вишок од порано... и ако почнам некоја диета и не гледам резултати од неа барем после две недели се разочарувам.. и ја прекинувам и барам после нова диета...... |(
   
 7. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  9.352
  Допаѓања:
  54.497
  Пол:
  Женски
  Екатерина мислам дека ваква тема има, модераторите ќе си средат тоа и ќе те спојат веројатно, но идеата ти е супер, и јас сум била на диетава и сум изгубила многу кила кои нажалост ги вратив ама тоа е што е, не ги почитував правилата, сама сум си крива. Дефинитивно од секоја диета се враќаат килцата, ако продолжите веднаш по старо, оваа диета трае 90 дена, треба да се издржи и да се биде истраен, ама и тие 90 дена одржување по неа треба да се издржат бидејќи се многу битно во целокупниот процес, не бидете ко мене аљкави и да се откажете кога ќе видите успех ;)
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.474
  Допаѓања:
  50.727
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.