1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Утврдување татковство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од jonce-joncevski, 7 август 2012.

  1. jonce-joncevski

    jonce-joncevski Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Дали некој до сега има искуство со утврдување на татковство? Имам сомнеж дека девојката со која што се забавув пред извесно време, ме набедува дека родила дете кое е мое. Мора ли да се оди на суд за да се докаже спротивното или има некој друг начин да се направат ДНК тестовите за татковството ? Таа е од угледна фамилија со многу " врски" , па се плашам дека може да влијае и во донесување на резултатите . Знае ли некој каде се може да се направат овие анализи ?
     
  2. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    УТВРДУВАЊЕ ТАТКОВСТВО , БИОЛОШКИ ВРСКИ

    Ако мислиш дека може да го лажира ДНК тестот направи го надвор од Мк (Београд, Софија, Ниш...).
    Ако е од угледна фамилија ќе те тера да плаќаш алиментација :geek: ....а колку што знам јас кога се родат такви деца ако мајката не е во брак се повикуваат во полиција да се признае детето, тебе се уште не ти тропнала полиција на врата :^)
     
  3. jonce-joncevski

    jonce-joncevski Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    УТВРДУВАЊЕ ТАТКОВСТВО , БИОЛОШКИ ВРСКИ

    Па сеуште не ми тропнале на врата. Арно викаш, сега уште повеќе се изнервирав . Ако не го направила ова до сега , ми изгледа како и таа да не е сигурна дека девојчето е мое. Дефинитивно ќе направам тест за татковство и тоа некаде надвор . Добив лична порака на форумов и многу ми е мило дека сеуште има добри луѓе што сакаат да помогнат. ми даде еден линк http://smartdna.gr/paternity_mk.mk.aspx . Дефинитивно ќе барам чаре надвор од МК. Или преку овие или преку некои други како и да е . Ако има некој друг вакво искуство би бил благодарен за помош или информација.
     
  4. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Тест се прави во МАНУ.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  5. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.645
    Пол:
    Женски
    Прашањето му е буквално од 2012 година???
     
    На Feminka22, Alisa22, LoveHope и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Насловот на темата е тој, не му одговорив на тој што прашал тогаш, туку пишав чисто информативно, ако му затреба некогаш инфо на некој друг.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  7. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Мене остана да ме копка сега, негово ли е детето или не. :D
     
    На Ива Х., Milobebence, Feminka22 и 5 други им се допаѓа ова.