Утврдување татковство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од jonce-joncevski, 7 август 2012.

 1. jonce-joncevski

  jonce-joncevski Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Дали некој до сега има искуство со утврдување на татковство? Имам сомнеж дека девојката со која што се забавув пред извесно време, ме набедува дека родила дете кое е мое. Мора ли да се оди на суд за да се докаже спротивното или има некој друг начин да се направат ДНК тестовите за татковството ? Таа е од угледна фамилија со многу " врски" , па се плашам дека може да влијае и во донесување на резултатите . Знае ли некој каде се може да се направат овие анализи ?
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  5.144
  УТВРДУВАЊЕ ТАТКОВСТВО , БИОЛОШКИ ВРСКИ

  Ако мислиш дека може да го лажира ДНК тестот направи го надвор од Мк (Београд, Софија, Ниш...).
  Ако е од угледна фамилија ќе те тера да плаќаш алиментација :geek: ....а колку што знам јас кога се родат такви деца ако мајката не е во брак се повикуваат во полиција да се признае детето, тебе се уште не ти тропнала полиција на врата :^)
   
 3. jonce-joncevski

  jonce-joncevski Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  УТВРДУВАЊЕ ТАТКОВСТВО , БИОЛОШКИ ВРСКИ

  Па сеуште не ми тропнале на врата. Арно викаш, сега уште повеќе се изнервирав . Ако не го направила ова до сега , ми изгледа како и таа да не е сигурна дека девојчето е мое. Дефинитивно ќе направам тест за татковство и тоа некаде надвор . Добив лична порака на форумов и многу ми е мило дека сеуште има добри луѓе што сакаат да помогнат. ми даде еден линк http://smartdna.gr/paternity_mk.mk.aspx . Дефинитивно ќе барам чаре надвор од МК. Или преку овие или преку некои други како и да е . Ако има некој друг вакво искуство би бил благодарен за помош или информација.
   
 4. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.586
  Пол:
  Женски
  Тест се прави во МАНУ.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 5. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.041
  Допаѓања:
  7.667
  Пол:
  Женски
  Прашањето му е буквално од 2012 година???
   
  На Feminka22, Alisa22, LoveHope и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.586
  Пол:
  Женски
  Насловот на темата е тој, не му одговорив на тој што прашал тогаш, туку пишав чисто информативно, ако му затреба некогаш инфо на некој друг.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 7. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.692
  Допаѓања:
  25.262
  Пол:
  Женски
  Мене остана да ме копка сега, негово ли е детето или не. :D
   
  На Milobebence, Feminka22, Alisa22 и 4 други им се допаѓа ова.