1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Утврдување татковство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од jonce-joncevski, 7 август 2012.

 1. jonce-joncevski

  jonce-joncevski Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Дали некој до сега има искуство со утврдување на татковство? Имам сомнеж дека девојката со која што се забавув пред извесно време, ме набедува дека родила дете кое е мое. Мора ли да се оди на суд за да се докаже спротивното или има некој друг начин да се направат ДНК тестовите за татковството ? Таа е од угледна фамилија со многу " врски" , па се плашам дека може да влијае и во донесување на резултатите . Знае ли некој каде се може да се направат овие анализи ?
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  УТВРДУВАЊЕ ТАТКОВСТВО , БИОЛОШКИ ВРСКИ

  Ако мислиш дека може да го лажира ДНК тестот направи го надвор од Мк (Београд, Софија, Ниш...).
  Ако е од угледна фамилија ќе те тера да плаќаш алиментација :geek: ....а колку што знам јас кога се родат такви деца ако мајката не е во брак се повикуваат во полиција да се признае детето, тебе се уште не ти тропнала полиција на врата :^)
   
 3. jonce-joncevski

  jonce-joncevski Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  УТВРДУВАЊЕ ТАТКОВСТВО , БИОЛОШКИ ВРСКИ

  Па сеуште не ми тропнале на врата. Арно викаш, сега уште повеќе се изнервирав . Ако не го направила ова до сега , ми изгледа како и таа да не е сигурна дека девојчето е мое. Дефинитивно ќе направам тест за татковство и тоа некаде надвор . Добив лична порака на форумов и многу ми е мило дека сеуште има добри луѓе што сакаат да помогнат. ми даде еден линк http://smartdna.gr/paternity_mk.mk.aspx . Дефинитивно ќе барам чаре надвор од МК. Или преку овие или преку некои други како и да е . Ако има некој друг вакво искуство би бил благодарен за помош или информација.
   
 4. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Тест се прави во МАНУ.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 5. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.636
  Допаѓања:
  22.060
  Пол:
  Женски
  Прашањето му е буквално од 2012 година???
   
  На Feminka22, Alisa22, LoveHope и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Насловот на темата е тој, не му одговорив на тој што прашал тогаш, туку пишав чисто информативно, ако му затреба некогаш инфо на некој друг.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 7. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.305
  Допаѓања:
  28.817
  Пол:
  Женски
  Мене остана да ме копка сега, негово ли е детето или не. :D
   
  На Ива Х., Milobebence, Feminka22 и 5 други им се допаѓа ова.