1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Утрински секс

Дискусија во 'Секс' започната од femina11, 21 октомври 2011.

 1. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  225
  Како ќе ви започне денот - зависи од вас. Една од многуте разлики помеѓу мажите и жените е и желбата за утрински секс. За разлика од жените кои ваквите активности повеќе сакаат да ги практикуваат навечер, мажите обожаваат утрински секс.
  Ваквата желба кај мажите најверојатно е поврзана со феноменот на утринска ерекција, па мажите едноставно се будат со ерекција и желба за секс.

  Колку го практикувате, дали ви се допаѓа или вас ви се спие,а партнерот што ги отвори очите помислува на тоа?

  Ај прво јас да си одговорам на прашањево.Го практикуваме редовно кога сме заедно. Мене а и на партнерот ни е поубав отколку вечерниот секс.А и баш тука на фемина прочитав дека е одличен за позитивна енергија и расположение во текот на денот и да потврдам дека навистина е точно.

  Доколку постои ваква тема одма клуч.
   
  На Cecko85 и veren им се допаѓа ова.
 2. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Јас па, ич го нејќам! Ама ич.
  Зошто?
  Затоа што насабајле буквално кога ќе станам во првите 20 минути ако не и повеќе, сум ваква. -.- |(
  И значи нејќам никој да ми зборува зашто ми иде да го убијам онака. :D А ја да прозборам? Боже пази :D
  Така да секс во никој случај. Нити сум попалена отсабајле одма откако ќе станам ниту ништо.
  А и нејќам неизмиена да се сексам, не се чувствувам целосно чисто онака. :lol:
  Али секс во текот на денот знае да биде каде-каде подобар од вечерниот дефинитивно. 8)
  Али прво да се расонам, миење, јадење.... еее после може мајсторе. 8) :rock:
   
  На Ana.brojka, violett, eli25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.644
  Допаѓања:
  149.410
  Стварно и јас не го разбирам.Ако се сматра за утрински откако ќе отидам да се замијам,зачешлам,заљудам малце,може и кафе да дрмнам,онда,дефинитивно да.Ама брате,едно будење и ајде на работа,па не можам баш.Не сум личност која ги љуби утрата,ми треба време да се осетам сама себе,а па не нешто друго. :D Ете толку што сум затапена,па дури и утрински туш мавам,половина час после будење,зошто некако не ми прија,не ме буди,чувствувам нешто тапо по кожата и ме иритирира.
  Мене не ми е проблем откако ќе станам,пијам,доручкувам,да се вратам па да си поспијам,а па не нешто од друг вид ко секс на пример.Пих проблем ли е?! :D
  Плус со коњски здивови,ух,ух,романтика де бангладеш.Од обелиск состојба,сета таа грозна романтика може да го пасивизира инстант бре! За оваа гимнастика се само жени со многу самодоверба,кои веруваат дека со дрлки во очите и неосвежен здив (да луѓе сме побогу),се еднакво секси ко кога ги гледаат мажите кроз призма на 5 чаши вино (па да најчесто габорите имаат толкава самодоверба :D ).
  Не дека има опции...има,ама ајде да не ја праам големата сеа,да се расплинувам! :D
  Пладневна дремка е друга прича!Со неа се има многу фини искуства! :D
   
  На Cecko85, Valentina.Vaki, Ana.brojka и 3 други им се допаѓа ова.
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.701
  Допаѓања:
  65.019
  Пол:
  Женски
  Додека не живеевме заедно поретко го практикувавме од разбирливи причини. Ама сега ни се случува почесто. Онака ќе се разбудиме и си лешкариме, па ќе се галиме и си доаѓа де :lol:
  Инаку за здивот, не се лапаме(како нема некој поасален термин за ова?),си се бацуваме, зашто стварно се осеќа здивот, а тоа е убиство за желбата. И убаво ми е за размрдување, цел ден сум после некако расположена :)
   
  На Nine25, Divinebutterfly, Trendafilka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Ако сме заспале во 5 сабајле, па да се разбудиме накај 6 и да се секснеме, може. Таман не сум целосно заспана, а сум сонлива, па цела сум осетлива и чувството ми е многу поубаво. Ама секс после здрав сон од 6+ часови, не.

  Многу тешко се будам, и задоволството ќе ми биде еднакво како во уше да ми го брцнал. Поубаво ми е да си испоштуваме сабајлечко кафе и цигара, отколку секс. :)
   
  На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Hе го сакам ни јас :^)
  Oд сабајле како што сум парализирана,не ни помислувам на тоа,да ме допре мојов ке го фрлам од што сум намкор од сабајле ]:)

  A баш некаде прочитав дека бил многу здрав утринскиот секс :rofl:
   
 7. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Он расположен, среќен, насмеан а јас намќор, нерасонета, неизмина, сакам уште да спијам по дифолт и тоа е дефинитивно недобитна комбинација. Најмалку го сакам тој утрински ранобуднички секс.
  Секој секс е поубав по доручек, по кафенце, пред ручек, после ручек, пред вечера, после вечера, за време на ужина, пред спиење, ама никако веднаш по отварање на очите наутро. |(
   
 8. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.054
  Допаѓања:
  72.230
  Пол:
  Женски
  Јас во секоја утринска прилика го практикувам... Што знам, убаво ми тргнува денот... И затоа вака денес уште посабајле сум насмеана :) :) :)
   
  На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Јас го сакам, многу и тоа :) Неговата утринска ерекција и моето напрчено г’зе затоа што така спијам, се нешо као црното и белото во еурокремот, мора да се спојат :D Не праам ништо. Тој ме буди. Јас само уште повеќе му се предавам :P
  Или пак ако отворам очи нешто порано, полека молчешкум се крадам од креветот, правец мочкање, миење, средување, влегувам во кревет и со главата под јорган :wasntme:
  Врти сучи, или будам јас, или тој. Ихааа каков е убав денот потоа.
  Втора тура следи после кафето и појадокот, нормално.

  Немам проблем со будење, обично се будам со насмевка скоро без исклучок, нит мрчам ниту сум тешка за да ме разбуди некој, и ретко се дешава да сум ваква |( А кога ќе ме разбуди па некој со секс, може ли да сум таква?
  Ма јоок!

  И така. Кога се може, се практикува. И тоа со големо задоволство. Имало денови кога сум доцнела на работа заради тоа. И ќе ги загледам колегите намуртени си велам, жал ми е што не се на мое место.
   
  На Maca_<3, SlatkoLizavce, crazylady и 24 други им се допаѓа ова.
 10. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Се приклучувам кон нељубителите на утрински секс...моја узречица е -ај хејт д морнингс....навистина ги мразам...посебно ако навечер сум заглавила, да не речам сум окапала пред ТВ или на компјутер, е тогаш навистина ги мразам утрата.
  Кога ќе се разбудам сакам да се излежавам, да се оптегнам убаво, а не да ме раскцрка :D ....наутро сум мрзлива, флегматична, турни ме да кинисам. |( :yawn: Ретко, многу ретко ако не сме се сексале неколку дена по ред, па да сум загорена тогаш и се согласувам, прифаќам секс, ама никогаш не иницирам... да напоменам мм обожава утрински секс-да му тргне денот, ама со тек на време ме научи па не си бара човекот, не ме закача. :lol: . Додај ја тука и малава (се` уште спие со нас во соба) која е ранобудница и секогаш се буди пред мене, од утрински секс ништо.
  Повеќе сум по вечерните активности, поубаво спијам.... или пак се има случено да се рабудам околу 4-5ч сабајле (ако сме легнале порано) да се припијам до него, да си се местам, да провоцирам :wasntme: :$ , после пак си продолжувам да спијам. Вечерната активност ми е доволна за да ми биде убав денот.
   
  На violett и eli25 им се допаѓа ова.
 11. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.888
  Допаѓања:
  198.271
  Пол:
  Женски
  Го сакам, ма што го сакам, го обожавам! Никогаш не сум имала проблем со будењето, јас сум такозвани утрински тип - од мала се будам во рани зори :lol: Имам среќа што и мажот ми го сака.
  А може и еден quickie некаде околу 2 саат по полноќ - и тогаш ми е слатко, ако ме разбуди или го разбудам :$
  Порано многу повеќе практикував утрински секс, сега одамна не сум го имала тоа задоволство, пред се' затоа што малечкото ми станува рано. Ама кога малиот ќе се пресели во својата соба, е тогаш, тогаш веќе може да се фрлиме на работа 8)
  Освен ако не се метнал на мене... да биде и понатаму ранобудник :wasntme:
   
  На Mhhm, kate21, Free.as.a.bird и 4 други им се допаѓа ова.
 13. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Ту-ту-ру-ту-ту !!!
  Другарке Пирамид, дај си раче. :handshake:
  Јас внимавам да отворам очи порано. :geek: Некогаш си местам и аларм само заради ова. :lol:
  Одам во вц, се средувам малку, и се враќам да го разбудам, иако е веќе сосем буден. :lol:
  Таков полусонлив си го злоупотребувам, мака си немам, а нема ниту тој.
  Го избегнуваме тоа бакнување, наутро повеќе се концентрираме на допири, на звуци и плескање.
  Денот започнува свежо и поубаво (слоганов ко реклама за паста за заби). :D
  Ама така си е.
  После маваме туш и појадуваме.

  И да ви кажам искрено, да се практикува ова барем 2 пати неделно, ќе има многу понасмеани лица наутро на своите работни места.
  ;)

  Обожавам утрински секс.
   
  На kate21, Shila89, Marilyn-Monroe и 14 други им се допаѓа ова.
 14. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.644
  Допаѓања:
  149.410
  Јас не си играм вака! Па што не кажавте дека у утрински секс е помеѓу 6 и 10 часот наутро,независно дали го конзумираш непосредно по будењето или по минивалот кај фризерката! ;( ;( ;(
   
 15. princess11ska

  princess11ska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  64
  Да практикувам утрински секс... кога можам да си дозволам :) , Искрено ретко се будиме со дечко ми заедно од причина што живееме на 5 минути и се дешава само ако појдеме на викенд, одмор или слично. Како и да е не секогаш сум расположена. Нормално и јас кога ке се разбудам сум ваква :roll: но ако си лежикаме си се галкаме, си доаѓа само де :) Е не се љубиме тоа да или евентуално ако инсистирам, затоа што многу се палам ако се љубиме за време на чинот, стануваме и двајцата правец на миење заби :) .
   
 16. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.054
  Допаѓања:
  72.230
  Пол:
  Женски
  Ма какво спремање... какво бацување... Ме буди со бакнежи по врат... му ја сфаќам намерата... гибни ваму гибни таму... и опа иха... Цел ден си насмеана :)
   
  На Maca_<3, Veki4kaa, LaChiquita и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.699
  Допаѓања:
  130.176
  Јас кога ќе отворам очи, т.е. и пред да ги отворам, пва мисла ми е како да стигнам во тоалет без да морам после да ги перам гаќите, зошто многу пијам течности, особено навечер.
  Втора работа, не можам да си ги поднесам забите немиени, па одма после горе-наведеното, пристапувам кон миење заби.

  Обично оди вака: се будиме со галење и бакнување, зршиме неопходни работи во тоалет во рок од 5 минути, и после може утрински секс :D Ако се смета за утрински :D
  Инаку него практивкуваме многу често затоа што преку недела немаме баш време за секс, а за викенд може ако се разбудиме пред децата. Порано повеќе имавме и преку недела - подоцна одевме на работа, па поизводливо беше. Ама и тоа не беше богзнае колку, два пати месечно.

  Сме имале и фази кога почесто сме го имале. Имаше еден период кога јас многу рано заспивав навечер, па немаше друг соодветен термин за секс :D
   
 18. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Па, добро е да се знае дека не сум била единствена која се искраднува до тоалет за да изведе ритуал на убрзано утринско средување за секс. Па, враќање назад и тактика фластер, демек барам поудобна положба да се наместам и сместам се знае со кои атрибути одам во напад :lol: .

  Додуше и не сум останала покусо, нема апсолутно нема подобар начин да се разбудиш од сон од будење со пенетрација уште додека спиеш да бидеш толку добро злоупотребена :geek: . И исто кревам раче како практикант на секс ин д мидл оф д најт ор морнинг онака во полусвесна состојба, дури утредента се прашуваш имав ли јас тоа некои активности или сонував :?: ?! Ама знаете како кај Џив-Џив на мислам дека го видов мацолот секогаш следи - го видов, го видов, па и јас сум го видела де, па не останало само на гледање :P :lol: ...

  Плус, со оглед на фактот дека ерекцијата во сон е повеќе правило од исклучок, па штета е да не се искористи, мислам, :emo: :lol: ...

  Инаку повеќето контри на темава беа бидејќи сте со променливи расположенија наутро, искрено јас сум поприлично муди ни води ни терај првиот час после будењето оставам впечаток на донт тач дис, ама утринскиов секс ми е проверена терапија на надминување на проблемов. Така да не го осудувајте онака априори утринскиов, дајте му или фатете го шансана и знаете веќе што друго :geek: ...
   
  На veren, mcokolada, eli25 и 2 други им се допаѓа ова.
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Oнака ми е :rofl:

  може брзински посабајлечки секс да е, ама ептен ретко, не знам, како ноќна птица, сакам ноќен секс,по јак ми е :D
  A до душа и попладневен не е лош :lol:
  Cепак на сабајле, кога ќе станам, првото нешто што сакам да правам е- сакам да пушам.... ама цигара 8)
   
 20. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  225
  Ние со партнерот еден период кога спиевме заедно секое сабајле се будевме во исто време како навиени и одма на работа. Дури често се случуваше тој ако има работа да си оди,а јас да си продолжам со спиење. Не викам дека секои будење го правиме ова, ама го практикуваме.