1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Утрински секс

Дискусија во 'Секс' започната од femina11, 21 октомври 2011.

  1. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Како ќе ви започне денот - зависи од вас. Една од многуте разлики помеѓу мажите и жените е и желбата за утрински секс. За разлика од жените кои ваквите активности повеќе сакаат да ги практикуваат навечер, мажите обожаваат утрински секс.
    Ваквата желба кај мажите најверојатно е поврзана со феноменот на утринска ерекција, па мажите едноставно се будат со ерекција и желба за секс.

    Колку го практикувате, дали ви се допаѓа или вас ви се спие,а партнерот што ги отвори очите помислува на тоа?

    Ај прво јас да си одговорам на прашањево.Го практикуваме редовно кога сме заедно. Мене а и на партнерот ни е поубав отколку вечерниот секс.А и баш тука на фемина прочитав дека е одличен за позитивна енергија и расположение во текот на денот и да потврдам дека навистина е точно.

    Доколку постои ваква тема одма клуч.
     
    На Cecko85 и veren им се допаѓа ова.
  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас па, ич го нејќам! Ама ич.
    Зошто?
    Затоа што насабајле буквално кога ќе станам во првите 20 минути ако не и повеќе, сум ваква. -.- |(
    И значи нејќам никој да ми зборува зашто ми иде да го убијам онака. :D А ја да прозборам? Боже пази :D
    Така да секс во никој случај. Нити сум попалена отсабајле одма откако ќе станам ниту ништо.
    А и нејќам неизмиена да се сексам, не се чувствувам целосно чисто онака. :lol:
    Али секс во текот на денот знае да биде каде-каде подобар од вечерниот дефинитивно. 8)
    Али прво да се расонам, миење, јадење.... еее после може мајсторе. 8) :rock:
     
    На Ana.brojka, violett, eli25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Стварно и јас не го разбирам.Ако се сматра за утрински откако ќе отидам да се замијам,зачешлам,заљудам малце,може и кафе да дрмнам,онда,дефинитивно да.Ама брате,едно будење и ајде на работа,па не можам баш.Не сум личност која ги љуби утрата,ми треба време да се осетам сама себе,а па не нешто друго. :D Ете толку што сум затапена,па дури и утрински туш мавам,половина час после будење,зошто некако не ми прија,не ме буди,чувствувам нешто тапо по кожата и ме иритирира.
    Мене не ми е проблем откако ќе станам,пијам,доручкувам,да се вратам па да си поспијам,а па не нешто од друг вид ко секс на пример.Пих проблем ли е?! :D
    Плус со коњски здивови,ух,ух,романтика де бангладеш.Од обелиск состојба,сета таа грозна романтика може да го пасивизира инстант бре! За оваа гимнастика се само жени со многу самодоверба,кои веруваат дека со дрлки во очите и неосвежен здив (да луѓе сме побогу),се еднакво секси ко кога ги гледаат мажите кроз призма на 5 чаши вино (па да најчесто габорите имаат толкава самодоверба :D ).
    Не дека има опции...има,ама ајде да не ја праам големата сеа,да се расплинувам! :D
    Пладневна дремка е друга прича!Со неа се има многу фини искуства! :D
     
    На Cecko85, Valentina.Vaki, Ana.brojka и 3 други им се допаѓа ова.
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Додека не живеевме заедно поретко го практикувавме од разбирливи причини. Ама сега ни се случува почесто. Онака ќе се разбудиме и си лешкариме, па ќе се галиме и си доаѓа де :lol:
    Инаку за здивот, не се лапаме(како нема некој поасален термин за ова?),си се бацуваме, зашто стварно се осеќа здивот, а тоа е убиство за желбата. И убаво ми е за размрдување, цел ден сум после некако расположена :)
     
    На Nine25, Divinebutterfly, Trendafilka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Ако сме заспале во 5 сабајле, па да се разбудиме накај 6 и да се секснеме, може. Таман не сум целосно заспана, а сум сонлива, па цела сум осетлива и чувството ми е многу поубаво. Ама секс после здрав сон од 6+ часови, не.

    Многу тешко се будам, и задоволството ќе ми биде еднакво како во уше да ми го брцнал. Поубаво ми е да си испоштуваме сабајлечко кафе и цигара, отколку секс. :)
     
    На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
  6. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Hе го сакам ни јас :^)
    Oд сабајле како што сум парализирана,не ни помислувам на тоа,да ме допре мојов ке го фрлам од што сум намкор од сабајле ]:)

    A баш некаде прочитав дека бил многу здрав утринскиот секс :rofl:
     
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Он расположен, среќен, насмеан а јас намќор, нерасонета, неизмина, сакам уште да спијам по дифолт и тоа е дефинитивно недобитна комбинација. Најмалку го сакам тој утрински ранобуднички секс.
    Секој секс е поубав по доручек, по кафенце, пред ручек, после ручек, пред вечера, после вечера, за време на ужина, пред спиење, ама никако веднаш по отварање на очите наутро. |(
     
  8. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    Јас во секоја утринска прилика го практикувам... Што знам, убаво ми тргнува денот... И затоа вака денес уште посабајле сум насмеана :) :) :)
     
    На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Јас го сакам, многу и тоа :) Неговата утринска ерекција и моето напрчено г’зе затоа што така спијам, се нешо као црното и белото во еурокремот, мора да се спојат :D Не праам ништо. Тој ме буди. Јас само уште повеќе му се предавам :P
    Или пак ако отворам очи нешто порано, полека молчешкум се крадам од креветот, правец мочкање, миење, средување, влегувам во кревет и со главата под јорган :wasntme:
    Врти сучи, или будам јас, или тој. Ихааа каков е убав денот потоа.
    Втора тура следи после кафето и појадокот, нормално.

    Немам проблем со будење, обично се будам со насмевка скоро без исклучок, нит мрчам ниту сум тешка за да ме разбуди некој, и ретко се дешава да сум ваква |( А кога ќе ме разбуди па некој со секс, може ли да сум таква?
    Ма јоок!

    И така. Кога се може, се практикува. И тоа со големо задоволство. Имало денови кога сум доцнела на работа заради тоа. И ќе ги загледам колегите намуртени си велам, жал ми е што не се на мое место.
     
    На Maca_<3, SlatkoLizavce, crazylady и 24 други им се допаѓа ова.
  10. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Се приклучувам кон нељубителите на утрински секс...моја узречица е -ај хејт д морнингс....навистина ги мразам...посебно ако навечер сум заглавила, да не речам сум окапала пред ТВ или на компјутер, е тогаш навистина ги мразам утрата.
    Кога ќе се разбудам сакам да се излежавам, да се оптегнам убаво, а не да ме раскцрка :D ....наутро сум мрзлива, флегматична, турни ме да кинисам. |( :yawn: Ретко, многу ретко ако не сме се сексале неколку дена по ред, па да сум загорена тогаш и се согласувам, прифаќам секс, ама никогаш не иницирам... да напоменам мм обожава утрински секс-да му тргне денот, ама со тек на време ме научи па не си бара човекот, не ме закача. :lol: . Додај ја тука и малава (се` уште спие со нас во соба) која е ранобудница и секогаш се буди пред мене, од утрински секс ништо.
    Повеќе сум по вечерните активности, поубаво спијам.... или пак се има случено да се рабудам околу 4-5ч сабајле (ако сме легнале порано) да се припијам до него, да си се местам, да провоцирам :wasntme: :$ , после пак си продолжувам да спијам. Вечерната активност ми е доволна за да ми биде убав денот.
     
    На violett и eli25 им се допаѓа ова.
  11. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.989
    Пол:
    Женски
    Го сакам, ма што го сакам, го обожавам! Никогаш не сум имала проблем со будењето, јас сум такозвани утрински тип - од мала се будам во рани зори :lol: Имам среќа што и мажот ми го сака.
    А може и еден quickie некаде околу 2 саат по полноќ - и тогаш ми е слатко, ако ме разбуди или го разбудам :$
    Порано многу повеќе практикував утрински секс, сега одамна не сум го имала тоа задоволство, пред се' затоа што малечкото ми станува рано. Ама кога малиот ќе се пресели во својата соба, е тогаш, тогаш веќе може да се фрлиме на работа 8)
    Освен ако не се метнал на мене... да биде и понатаму ранобудник :wasntme:
     
    На Mhhm, kate21, Free.as.a.bird и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Ту-ту-ру-ту-ту !!!
    Другарке Пирамид, дај си раче. :handshake:
    Јас внимавам да отворам очи порано. :geek: Некогаш си местам и аларм само заради ова. :lol:
    Одам во вц, се средувам малку, и се враќам да го разбудам, иако е веќе сосем буден. :lol:
    Таков полусонлив си го злоупотребувам, мака си немам, а нема ниту тој.
    Го избегнуваме тоа бакнување, наутро повеќе се концентрираме на допири, на звуци и плескање.
    Денот започнува свежо и поубаво (слоганов ко реклама за паста за заби). :D
    Ама така си е.
    После маваме туш и појадуваме.

    И да ви кажам искрено, да се практикува ова барем 2 пати неделно, ќе има многу понасмеани лица наутро на своите работни места.
    ;)

    Обожавам утрински секс.
     
    На kate21, Shila89, Marilyn-Monroe и 14 други им се допаѓа ова.
  14. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Јас не си играм вака! Па што не кажавте дека у утрински секс е помеѓу 6 и 10 часот наутро,независно дали го конзумираш непосредно по будењето или по минивалот кај фризерката! ;( ;( ;(
     
  15. princess11ska

    princess11ska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    64
    Да практикувам утрински секс... кога можам да си дозволам :) , Искрено ретко се будиме со дечко ми заедно од причина што живееме на 5 минути и се дешава само ако појдеме на викенд, одмор или слично. Како и да е не секогаш сум расположена. Нормално и јас кога ке се разбудам сум ваква :roll: но ако си лежикаме си се галкаме, си доаѓа само де :) Е не се љубиме тоа да или евентуално ако инсистирам, затоа што многу се палам ако се љубиме за време на чинот, стануваме и двајцата правец на миење заби :) .
     
  16. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    Ма какво спремање... какво бацување... Ме буди со бакнежи по врат... му ја сфаќам намерата... гибни ваму гибни таму... и опа иха... Цел ден си насмеана :)
     
    На Maca_<3, Veki4kaa, LaChiquita и 3 други им се допаѓа ова.
  17. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.784
    Допаѓања:
    131.335
    Јас кога ќе отворам очи, т.е. и пред да ги отворам, пва мисла ми е како да стигнам во тоалет без да морам после да ги перам гаќите, зошто многу пијам течности, особено навечер.
    Втора работа, не можам да си ги поднесам забите немиени, па одма после горе-наведеното, пристапувам кон миење заби.

    Обично оди вака: се будиме со галење и бакнување, зршиме неопходни работи во тоалет во рок од 5 минути, и после може утрински секс :D Ако се смета за утрински :D
    Инаку него практивкуваме многу често затоа што преку недела немаме баш време за секс, а за викенд може ако се разбудиме пред децата. Порано повеќе имавме и преку недела - подоцна одевме на работа, па поизводливо беше. Ама и тоа не беше богзнае колку, два пати месечно.

    Сме имале и фази кога почесто сме го имале. Имаше еден период кога јас многу рано заспивав навечер, па немаше друг соодветен термин за секс :D
     
  18. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Па, добро е да се знае дека не сум била единствена која се искраднува до тоалет за да изведе ритуал на убрзано утринско средување за секс. Па, враќање назад и тактика фластер, демек барам поудобна положба да се наместам и сместам се знае со кои атрибути одам во напад :lol: .

    Додуше и не сум останала покусо, нема апсолутно нема подобар начин да се разбудиш од сон од будење со пенетрација уште додека спиеш да бидеш толку добро злоупотребена :geek: . И исто кревам раче како практикант на секс ин д мидл оф д најт ор морнинг онака во полусвесна состојба, дури утредента се прашуваш имав ли јас тоа некои активности или сонував :?: ?! Ама знаете како кај Џив-Џив на мислам дека го видов мацолот секогаш следи - го видов, го видов, па и јас сум го видела де, па не останало само на гледање :P :lol: ...

    Плус, со оглед на фактот дека ерекцијата во сон е повеќе правило од исклучок, па штета е да не се искористи, мислам, :emo: :lol: ...

    Инаку повеќето контри на темава беа бидејќи сте со променливи расположенија наутро, искрено јас сум поприлично муди ни води ни терај првиот час после будењето оставам впечаток на донт тач дис, ама утринскиов секс ми е проверена терапија на надминување на проблемов. Така да не го осудувајте онака априори утринскиов, дајте му или фатете го шансана и знаете веќе што друго :geek: ...
     
    На veren, mcokolada, eli25 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Oнака ми е :rofl:

    може брзински посабајлечки секс да е, ама ептен ретко, не знам, како ноќна птица, сакам ноќен секс,по јак ми е :D
    A до душа и попладневен не е лош :lol:
    Cепак на сабајле, кога ќе станам, првото нешто што сакам да правам е- сакам да пушам.... ама цигара 8)
     
  20. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Ние со партнерот еден период кога спиевме заедно секое сабајле се будевме во исто време како навиени и одма на работа. Дури често се случуваше тој ако има работа да си оди,а јас да си продолжам со спиење. Не викам дека секои будење го правиме ова, ама го практикуваме.